Menu +

TRE - SUM 3:1 - Třebíč udolala šumperského hokejového draka

Reportáže
T ř e b í č - Na domácím ledě tentokrát Horácká Slavia přivítala celek HK Hokej Šumperk 2003. Od začátku utkání měli více ze hry domácí, i přesto již v osmé minutě prohrávali 1:0. Ve třinácté minutě ale využil David Dolníček přesilovku pět na tři a srovnal stav utkání na 1:1. Zkušeného gólmana Biegla pak překonal na začátku druhé třetiny i Jakub Matušík. Konečnou podobu výsledku utkání udělil ve čtyřicáté minutě Martin Čech, který krásným blafákem "vykoupal" Biegla. Ve třetí třetině již domácí pouze kontrolovali vedení a uhájili tak zaslouženou výhru 3:1.
Sdílejte článek
 
12.kolo, sobota 13.10.2007
TRE TRE
3:11:1, 2:0, 0:0
SUM SUM
Statistiky
Branky a nahrávky: 13. Dolníček (Dibelka, Přibyl), 22. Matušík (Oliverius), 40. Čech (Zahradník) - 8. Špelda (Stejskal, Beck). Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1280. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Nedvídek - Hrbáček, Sláma Lukáš - Bulička, Kolafa - Sláma Bořek, Kaláb - Přibyl, Dolníček, Dibelka - Matušík, Oliverius, Krätzer - Čech, Zahradník, Burian Jiří.
Draci Šumperk: Biegl (41. Tihlář) - Kloz, Špelda, Sloboda, Kaltenböck, Hajas, Čížek, Ondráček, Šindler, Bařica, Meluzín, Antonovič, Lazorišák, Ambruz, Obdržálek, Beck, Ohnutek, Stejskal, Pekr, Sprušil, Martinka.

Komentář k zápasu

První střelou se prezentoval Oliverius, Radovan Biegl v brance hostí však vyrazil betonem. Neskóroval ani Burian, když trefil ležícího Biegla do betonů… Otevřít brankový účet utkání mohl znovu Oliverius, na Biegla však opět nevyzrál. Toho využili Šumperští. Lukáš Špelda si sjel na přihrávku před branku a skóroval střelou pod břevno – 0:1. Třebíčští srovnali poměrně záhy, nabídnutou přesilovou hru o dva hráče v poli zužitkoval Dolníček, který sice nejprve zblízka minul, ale reparát však složil o necelou minutu později na výbornou, když umístil svoji opakovanou střelu pod břevno – 1:1. Konec třetiny patřil „drakům“, ale Pekr na Nedvídka nevyzrál, Sprušil zvolil při přečíslení dva na jednoho střelu, která letěla nad, a Antonovič na Nedvídka zblízka nevyzrál.

Pohlednější hokej z obou stran přinesla až třetina prostřední. Příslib zajímavější podívané přišel už v čase 21:42, kdy padla branka z hole Matušíka, který tvrdou střelou překonal Biegla – 2:1. Hosté se pokoušeli srovnat, Kaltenböck pálil od modré, Nedvídek však ukryl kotouč z jeho hole v lapačce. O pár chvil později mu pomohla dokonce dobře postavená tyč po střele Lazorišáka. Na druhé straně vystřelil za jízdy ke vzdálenější tyči Kolafa, Biegl však jeho střelu vyrazil. Nedvídek si poradil s projektilem Becka, byť mu kotouč vypadl na zem a musel ho znova ukrýt před hostujícími hráči. V této fázi utkání očividně ožila souhra domácích hráčů. Přibylovu střelu ukryl Biegl se štěstím mezi betony. Při přesilové hře se snažili draci snížit, Kloz ani Kaltenböck však Nedvídka od modré neprostřelili. Více starostí měl třebíčský brankář při souhře Antonoviče s Bařicou, který zakončoval z první v pádu, branka však nepadla nyní, ani z protiútoku, kdy David Dolníček přebruslil hostující obránce a kde ho v palebné pozici zastavil faul hostí. V nabídnuté přesilové hře pálil Kolafa od modré, dorazit zblízka kotouč se pokoušel Zahradník, Biegla však neprostřelil ani on, ani Krätzer, který vypálil tak tvrdě, že zůstal Biegl na chvíli otřesen. Rozhodující moment utkání přišel v poslední minutě druhé třetiny, kdy při ukázkové kombinaci padla branka jako vystřižená z učebnice. Petr Zahradník elegantně oklamal hostujícího obránce, postrčil puk Martinu Čechovi a ten oklamal kličkou Biegla – 3:1. Do poslední šance prostřední dvacetiminutovky se dostal hostující Bařica, který se zjevil s pukem před Nedvídkem, mířil však pouze do chráničů třebíčského brankáře.

Do třetí třetiny nastoupil v brance hostí Tihlář. Tato změna však hostům ke zvratu nepomohla – utkání už nepřineslo příliš hokejové krásy, spíše se dohrávalo. Hosté sice nechtěli odevzdat body bez boje – zahrozili Stejskal a dorážející Beck – ale nevypracovali si takové šance, kterými by mohli zvrátit pro ně nepříznivý vývoj utkání. Zvýšit brankový účet mohli naopak Třebíčští – Matušík vracel puk do ohně před branku, puk však skončil vedle branky hostí… Branku nevstřelil ani Dolníček, který to zkoušel k bližší tyči po přihrávce zpoza branky – Tihlář vyrazil betonem. Jednu z vyloženějších brankových příležitostí hostí nevyužil Meluzín, když mu zhatil plány Nedvídek, který vyrazil jeho střelu ramenem. Závěrečná power-play už změnu skóre nepřinesla, Horácká Slavia tak zvítězila o dvě branky.

Martin Čech po utkání Třebíč - Šumperk 3:1

Tisková konference po utkání Třebíč - Šumperk 3:1Ohlasy trenérů

Jiří Guttler

Jiří Guttler

Georg Güttler – Šumperk: "Bylo to hodně vyrovnané utkání, v němž jsem domácí ve všech třetinách přestříleli, ale koncovka nás dnes zklamala. V této činnosti byl dnes soupeř účinnější. Zbytečná vyloučení nás připravila o body a vítězství. Zatím nemohu odpovědět na otázku, jak dlouho nám bude Radovan Biegl pomáhat, je to záležitost vedení klubu. Po druhé třetině jsme prohrávali a mužstvo potřebovalo nový impuls, proto jsme vystřídali brankáře, bylo to čistě z intuitivních důvodů."
Roman Mejzlík

Roman Mejzlík

Roman Mejzlík – Třebíč: "Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání, což se potvrdilo. Nebyl to nějaký krásný hokej, byl to spíš boj a my jsme rádi, že z tohoto těžkého utkání jsme vydolovali tři body, které jsme potřebovali. Ondřej Látal byl na střídačce spíš proto, že nám vypadl Marek Kundela, který má výrůstky na patě a dostal antibiotika a bude se zřejmě delší dobu léčit. Chtěli jsme aby Ondra začal zase víc žít s mužstvem, proto byl dnes na střídačce. Moc šancí na vyprázdnění marodky do středy nevidím. K dispozici by snad mohl být Matěj Cunik."

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Druhý bod v sérii! Třebíč porazila Slavii a získala mečbol

10.03.2020
Reportáže

Ujímáme se vedení v sérii! Třebíč po skvělém výkonu udolala Slavii

09.03.2020
Reportáže

Vítězná generálka po přestřelce v Kadani! V předkole vyzveme Slavii

07.03.2020