Menu +

CHOM - TRE 3:2 sn - V Chomutově rozhodovaly až nájezdy, Třebíč má cenný bod

Reportáže
T ř e b í č - Hned v první minutě, respektive v její pětadvacáté vteřině inkasovali slávisté v Chomutově první branku. Na další gól však diváci čekali až do poslední minuty druhé třetiny, kdy domácí v přesilovce faulovali ujíždějícího třebíčského hráče a Petr Obdržálek svým typickým způsobem, střelou nad lapačku, využil nařízené trestné střílení. Domácí pak šli znovu do vedení v páté minutě třetí třetiny v přesilové hře, ovšem bojovní hosté dokázali vyrovnat. Povedlo se jim to také v početní výhodě, kterou za devět vteřin využil Martin Čech a protože v celém utkání skvěle chytající Radek Fiala už další změnu skóre nepřipustil, muselo se prodlužovat. V pětiminutovém nastavení byli aktivnější domácí, měli i výhodu přeilovky, ale branka nepadla. Na řadu tedy přišly nájezdy. V těch se hosté nedokázali v soubojí s Lundellem prosadit. Z Chomutova tak vezou jeden bod, v který před zápasem věřil jen málokdo.
Sdílejte článek
 
27.kolo, středa 26.11.2008
CHM CHM
3:2sn1:0, 0:1, 1:1 - 1:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 1. Toivonen (Jíra, Tauš), 45. Jeslínek (Pulpán, Gombár), sam. nájezd. Míka - 40. Obdržálek, 53. Čech (Zahradník, Trončinský). Rozhodčí: Jebavý - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7, navíc Jíra a Toivonen oba 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1128. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Sestavy
Piráti Chomutov: Lundell - Chmelíř, Puplán, Nikolov, Toivonen, Revay, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Mužík, Míka, Mikšovic, Tauš, Jíra, Malát, Hašek, Jeslínek, Fábry, Domin, Stehlík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Trončinský, Flamik, Kaláb, Sedláček, Havran, Sláma, Bulička - Čech, Zahradník, Vrba, Burian V., Nahodil, Stejskal, Sojčík, Rákos, Staněk, Přibyl, Obdržálek, Burian J.

Komentář k zápasu

V dnešním utkání dominoval domácí tým, ač to na skoré není tolik znát. Nicméně smůla v koncovce a spousta vyloučení hru vyrovnala a značně zdramatizovala. Utkání se rozhodovalo až v samostatných nájezdech, kdy Chomutovští potvrdili svoji kvalitu jak v bráně, tak v ofenzivě.


První třetina začala pro domácí více než dobře. Prosadit se, ač s notnou dávkou štěstí domácích, či spíše velikou smůlou brankáře hostů, dokázal v čase 0:25 domácí Marko Toivonen, který ne příliš prudkou střelou překonal Fialu – 1:0.


K vyrovnání měli hosté blízko ve dvanácté minutě, kdy se sám před Lundella dostal třebíčský Stejskal. Ten ale puk za záda chomutovské jedničky nedostal. Na druhé straně se skoré taky mohlo měnit. Především pak v patnácté minutě, kdy se v podobné situaci ocitl domácí Gombár a minutu poté i Hašek. Nicméně i Fiala byl připravený.


Ze začátku druhé třetiny měli domácí problémy s rozehrávkou. Hosté toho ale nedokázali využít. Stoprocentní šanci pohřbili Třebíčští, když se z úniku nedokázali prosadit proti samotnému Lundellovi. Poté následovalo vyloučení domácích. Dvouminutový trest umocněný desetiminutovým osobním trestem dostal Jíra za vysokou hůl a následné diskutování. Hostům se z této výhody ale vyrovnat nepodařilo.


Klíčový moment přišel na konci druhé třetiny. Ve 37. minutě se Chomutovským naskytla obrovská příležitost k navýšení vedení. Třebíč hrála necelou minutu a půl ve třech. Ač si domácí vytvořili obrovský tlak, nemohli puk za Fialu dostat. Dvě minuty na to se ale dostal další hráč hostí do úniku. Tentokrát byl již zastaven faulem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Tohoto nelehkého úkonu se ujal Petr Obdržálek, který střelou nad lapačku překonal Lundella – 1:1.


Domácím vstup do třetí třetiny vyšel. Ve čtyřicáté páté minutě se v přesilové hře prosadil Michal Jeslínek, který po kombinaci útoku z první prostřelil Fialu – 2:1. Domácí tak měli opět blíže k vítězství, s čím se samozřejmě hosté nechtěli smířit.


To potvrdil Martin Čech v 52. minutě. V přesilové hře vypustil jedovatou střelu, kterou zastavila až síťka v Lundellově bráně – 2:2. Rázem bylo vyrovnáno a domácí již neměli dostatek času na vstřelení vítězné branky. Na řadu tak přišlo prodloužení.


V prodloužení dominovali domácí. Především díky vyloučení hostů, za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí tak dostali výhodu přesilové hry 4 na 3, nicméně i přes tlak domácích, hosté odolali. V této části hry jsme se branky nedočkaly, na řadu tak přišly, divácky oblíbené, samostatné nájezdy.


Hosté si dnes již jednou trestné střílení vyzkoušeli a uspěli, tak mohli být trochu ve výhodě. Nicméně jako první se k puku postavil domácí Míka, který našel skulinku mezi Fialovo betony. Chomutovští tak na nájezdy vedli 1:0. Druhý nájezd jel za hosty Čech. Lundell jeho blafák doprava hravě zlikvidoval. Jako druhý za domácí se k puku postavil Gombár. Nicméně v brance hostů proběhla změna. Tentokrát šel chytat Lev. Tento tah ale hostům nevyšel. Gombár střelou z mezikruží gólmana překonal a navýšil vedení o dvě branky. K rozhodujícímu nájezdu se postavil třebíčský Obdržálek, který už dnes jednou Lundella v samostatném nájezdu překonal. Nicméně podruhé se mu to nepodařilo a Chomutovští mohli slavit.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: "Podali jsme dnes obrovsky bojovný výkon a všichni hráči od prvního do posledního zaslouží velkou pochvalu za přístup k zápasu. Prakticky celý zápas jsme s jedním z největších favoritů soutěže dokázali držet krok. Zlomovou částí zápasu byl konec druhé třetiny, kdy jsme dokázali ubránit dlouhou přesilovku domácích pět na tři, následně pak Obdržálek proměnil trestné střílení a vyrovnal na 1:1. Domácí pak ve třetí třetině šli do vedení 2:1, ale my jsme dokázali využít přesilovku a znovu jsme vyrovnali. Dnes jsme naprosto zaslouženě získali bod. V prodloužení jsme chtěli rozhodnout, protože víme, že nájezdy nejsou naše nejsilnější disciplina, ale museli jsme se opět bránit, když nás v prodloužení rozhodčí poslal do tří. V nájezdech se ukázalo, že Chomutov má velmi zkušené a vyspělé hráče, kteří tuto disciplinu ovládají. V celém zápase nás podržel skvěle chytající Radek Fiala. Jsem rád, že po zápase s Kadaní jsme se zvedli a dokázali jsme na ledě Chomutova vybojovat pro nás velmi cenný bod."


Martin Pešout

Martin Pešout - KLH Chomutov: "Já si myslím, že každý, kdo na stadionu byl a viděl to utkání, že na něj má stejný názor. Musím smeknout před hosty, co zde dnes ubránili, a před gólmanem hostů, ale takovéto zápasy tady máme všechny. Pakliže ty góly nedáme, tak se nemůžeme na nic vymlouvat. Soupeř měl od poloviny zápasu asi pět střel a dokázal v nich vyrovnat, a my nedokážeme proměnit dvakrát přesilovku 5 na 3, tak se nemůžeme divit, že jsme nevyhráli za tři body. My jsme ty góly nedali."

Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024