Menu +

TRE - HKR 1:0 sn - Neprůstřelný Štůrala vychytal Hradec, bod navíc získala Třebíč v nájezdech

Reportáže
T ř e b í č - V dalším domácím zápase přivítali hráči Horácké Slavie Třebíč tým VCES Hradec Králové. Jelikož prim hrály obrany a především oba gólmani, dospělo utkání po bezbrankovém průběhu až k samostatným nájezdům. V něm dominovali domácí střelci, druhý bod zajistil Petr Zahradník, pojistku přidal Petr Obdržálek. Domácí tak berou nejtěsnější výhru 1:0 po samostatných nájezdech.
Sdílejte článek
 
5.kolo, sobota 26.9.2009
TRE TRE
1:0sn0:0, 0:0, 0:0 - 0:0
HKR HKR
Statistiky
Branky a nahrávky: 66. Zahradník. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1530. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 1:0.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala - Hrbáček, Koktan - Sedláček, Kaláb - Sláma, Kania - Ostrčil - Přibyl, Burian V., Zahradník - Čech, Laš, Dolníček - Látal, Káňa, Nahodil - Obdržálek, Kundela, Burián - Fila.
Mountfield HK: Luňák - Filip, Karlíček - Pánek, Hendrich - Táborský, Lesák - Pazdera, Seidl - Fořt, Roubík, Kadlec - Hruška J., Koudelka, Volráb - Frorián, Kubišta, Moskal - Březina, Budinský, Hruška O.

Komentář k zápasu

V první tutovce volající po gólu se ocitl hostující Koudelka, Štůrala ho tváří v tvář vychytal. Vít Budínský střílel poté těsně vedle. Branku minul z otočky i Marek Laš na straně druhé. Střelu Březiny vyrazil Štůrala. Ve stoprocentní brankové příležitosti našel Nahodil u druhé tyčky Kaniu, ten trestuhodně trefil z první Luňáka, který se stihl přemístit. O chvíli později nastala zajímavá situace. Fořt vystřelil z hranice kruhu a trefil tyč, hosté se už radovali, hlavní sudí stál však blízko a rozpažil. Zanedlouho ujeli hosté v přečíslení dva na jednoho, Kubišta přihrál Floriánovi, ten střílel z první, Štůrala se přemístil a puk vyrazil. Vilém Burian přihrál na druhé straně Čechovi, kotouč mířil vedle Luňákovy tyče. V poslední minutě se probil až před branku Zahradník, byl však zahákován.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté. Moskal vystřelil z mezikruží, Štůrala střelu vyrazil. Poté našel Látal před brankou Dolníčka, Luňák však kotouč kryl. Do lapačky schoval puk z hole Roubíka i Štůrala. Při přesilové hře hostů pět na tři vystřelil Roubík do protipohybu třebíčského brankáře, ten však kotouč vyrazil, tvrdou a přesnou střelu Táborského poté ukryl do lapačky. Na Štůralovi ztroskotala i dvojice Moskal – Florián, střelu z první zastavil Štůrala na brankovišti. Při hře čtyř proti čtyřem vystřelil Hrbáček od modré, Luňák našel kotouč ve výstroji. V polovině utkání mohl vstřelit branku Patrik Fořt, tváří v tvář Štůralovi přestřelil. Třebíčský brankář přiváděl nadále hostující útočníky k šílenství. Luňák musel vytáhnout pořádný zákrok ze svého brankářského umění po střele Maka Laše. Přesilová hra Třebíče branku nepřinesla, byť k ní mnoho nescházelo. Ve třicáté sedmé minutě zneškodnil královéhradecký brankář s problémy střelu Káni. Neuspěl ani Dolníček, který vybruslil až před branku.

V úvodu třetí periody minul branku Zahradník, na druhé straně ukryl Štůrala kotouč do výstroje po střele Budínského. V čase 42:58 přišla přesilová hra o dva hráče v poli pro domácí. Dolníčkova formace uzamkla hosty v obranné třetině, branku však nevstřelila. Mezi tři tyče nedostala kotouč ani trojice vedená Nahodilem. Jmenovaný hráč našel před brankovištěm Obdržálka, Luňák zachytil kotouč betonem na brankové čáře. Dolníček našel poté ideálně Laše, ten jel sám na Luňáka, neměl však rychlost a byl faulován. Přišla další přesilová hra, branka však ne a ne padnout. Dolníček vystřelil z kruhu, Luňák pohotově vyrazil. Ve čtyřiapadesáté minutě vychytal Štůrala ve stoprocentní brankové příležitosti Moskala, když se položil v brankovišti. Luňák poté vyrazil střelu Čecha. Na konci třetiny pak musel schovávat kotouče při oslabení do lapačky třebíčský brankář.

Prodloužení přineslo Lašovu střelu z otočky, ta jen těsně minula branku, a tvrdou střelu Ostrčila, která trefila Luňáka do masky a na chvíli ho ponechala otřeseného. Vstřelit branku mohl i Dolníček, když ho našel před brankovištěm Ostrčil, kotouč zůstal pod Luňákem. V posledních vteřinách prodloužení pak udělal Luňákovi kličku Zahradník, objel branku a vystřelil, puk však projel brankovištěm…

Na pořadu dne tak byly samostatné nájezdy. Jako první se rozjel hostující Budínský, branku však netrefil. Petr Zahradník prostřelil Luňáka mezi betony – 1:0. Pazdera volil bekhendový blafák, Štůrala ho vybruslil a zastavil kotouč betonem. Jako druhý třebíčský hráč v pořadí se rozjel Obdržálek a ani on se nemýlil - volil nadvakrát naznačením „ruský blafák“ a trefil se přesně pod břevno – 2:0. O vítězi tak bylo rozhodnuto.

O osudu utkání nakonec tedy rozhodla jediná branka a bezchybný výkon třebíčského brankáře.

Tiskovka po utkání Třebíč - Hradec 1:0 sn

Tomáš Štůrala po utkání Třebíč - Hradec 1:0 snOhlasy trenérů

Jiří Mička

Jiří Mička – HC VCES Hradec Králové : „Odehráli jsme dnes docela slušný zápas. Když to v rychlosti spočítám, tak za první dvě třetiny jsme měli pět stoprocentních šancí, ale nepodařilo se nám překonat výborného brankáře Štůralu v brance domácích. Ve třetí třetině jsme se nechali zbytečně vylučovat a Třebíč se dostala do tlaku, měla hodně šancí a sehrála výborně přesilovku. Nepodařilo se jí ale protlačit puk do brány. Odvážíme si bod a možná jsme dneska mohli mít i víc, ale bod z venku, je bod z venku. Teď se musíme připravit na další těžký zápas, protože v dalším kole jedeme do Ústí nad Labem.“


Jaromír Šindel

Jaromír Šindel – SK Horácká Slavia Třebíč: „O průběhu utkání mám úplně stejný názor, jako můj kolega. Opravdu jsme během prvních dvou třetin vyrobili několik hrubých chyb a díky Štůralovi jsme neinkasovali, V závěru jsme zase bohužel my ten gól nedokázali dát. Z našeho pohledu jsme poslední tři utkání inkasovali ze hry jen jednou, ale je obrovský rozdíl mezi našimi utkáními venku a doma. Venku hrajeme mnohem zodpovědněji. V domácích utkáních máme problém s přechodem z útoku do defenzivy, což se dnes ukázalo a ve hře jsme zůstali jen díky Štůralovi.“

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024