19.kolo, neděle 13.12.2009
JIH JIH
4:23:0, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Tobola (Beran), 18. Střecha (Vondráček), 20. Tobola (Střecha), 28. Kovářů (Tobola) - 23. Abrahám (Vondráček), 28. Vondráček.
HC Dukla Jihlava: Šlapáček (Krejčík) - Pavlas, Čermák, Tobola, Ščerban, Březka, Kyncl - Vondráček, Lupač, Střecha - Štěrba, Mandát, Kovářů - Trávník, Beran, Renza - Norek
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (32. Fučík) - Ošmera, Pyrochta, Jelínek, Tvaržek, Moravec, Neveselý, Robotka, Pelikán - Roupec, Vondráček, Abrahám, Burián, Bednář, Horký, Maštalíř, Jahoda, Mašek

Zejména díky vydařenému závěru první třetiny získali mladší dorostenci Dukly všechny tři body. Dobře chytající třebíčský gólman kazil všechny jihlavské šance, kapituloval, až když časomíra ukazovala přesně tři minuty do konce úvodní části.

Střelou z kruhů těsně nad ledem poslal domácí tým do vedení Hynek Tobola, za dalších šestnáct sekund se prodral před branku Střecha a bekhendovým blafákem obelstil gólmana Horácké Slavie. Osmnáct vteřin před sirénou pak Tobola zasouval puk do odkryté branky po individuální akci Střechy a Dukla vedla 3:0.

Hostům se povedlo zápas ve druhé třetině zdramatizovat. Nejprve se ve 23. minutě po závaru před brankou prosadil Jan Abrahám, o pět minut později snižoval na rozdíl jednoho gólu po bekhendovém blafáku Petr Vondráček.

Jenže uplynulo pouhých dvanáct sekund a Ondřej Kovářů forhendovým blafákem zvýšil na 4:2. Tempo poté značně upadlo a druhá polovina zápasu nenabídla snad žádný pěkný hokejový moment. V zápase podprůměrné úrovně si jihlavští mladíci povinné tři body uhájili.

Jiří Jungwirth (Jihlava): „Nenahrajeme si, puky nás neposlouchají, nebojujeme, děláme tupé fauly. Nemám k tomu vůbec co říct, za výkon kluků v tomhle zápase se stydím.“

Milan Fučík (Třebíč): „Utkání rozhodla první třetina, soupeř v ní ukázal své kvality. Nicméně nakonec jsme uhráli docela příznivý hokejový výsledek. I když, jak říkal domácí trenér, nejsou teď úplně v pohodě.“