20.kolo, čtvrtek 17.12.2009
2:50:2, 1:2, 1:1
HBR HBR
Branky a nahrávky SK HS Třebíč: Horký, Roupec/ (Burián). Střely na branku: 19:42 .
SK Horácká Slavia Třebíč: Fučík, Bednář V., Pyrochta Robotka, Tvarůžek, Ošmera, Vondráček, Abrahám, Bednář, Jelínek, Horký, Roupec, Pelikán, Burián
BK Havlíčkův Brod:

Třebíčští nastoupili díky úzkému kádru, nemocem a zraněním k utkání opět pouze s 12 hráči v poli. Začátek utkání navíc začal pro domácí nešťastně, když ve 40. vteřině se k vyraženému puku na brankovišti díky nedůrazu domácích v obranné činnost dostali hosté a otevřeli skóre utkání. V 6. minutě prostřelili hosté domácího brankáře a zdálo se, že o osudu utkání bude brzy rozhodnuto. Domácí však, přestože byli v prví třetině pod tlakem soupeře, nesložili zbraně a zlepšenou hru okořenili kontaktním gólem v polovině utkání. Ihned po vhazování však šli hosté opět do dvoubrankového vedení po nahozeném puku a díky minele domácího brankáře. V následující přesilovce udělali domácí další hrubku v útočném pásmu a z následného brejku inkasovali počtvrté. Od této chvíle hosté polevili v koncentraci a utkání se částečně vyrovnalo. Ve třetí třetině se domácí snažili zkorigovat výsledek, ale díky nedůrazné koncovce se to příliš nedařilo.