28.kolo, čtvrtek 21.1.2010
5:61:2, 2:2, 2:1 - 0:1
JIH JIH
Branky a nahrávky: Abrahám, Jahoda (Bednář), Ošmera (Jahoda,Bednář), Horký (Ošmera), Jahoda (Jelínek). Střely: 24:52
SK Horácká Slavia Třebíč: Pyrochta, Ošmera, Pelikán, Robotka, Tvarůžek, Roupec, Horký, Abrahám, Jelínek, Jahoda, Bednář, Neveselý, Mašek, Burián,
HC Dukla Jihlava:

Domácí s favoritem z Jihlavy dvakrát prohrávali a dotahovali nepříznivý výsledek i přesto, že byli pod palbou jihlavských střel především ve druhé třetině.

V úvodu závěrečného dějství domácí nejprve vyrovnali na 4:4 a dokonce devět minut před koncem této třetiny šli do vedení.

Když už to vypadalo, že Třebíčští získají první tříbodové vítězství v sezóně, 2 minuty před koncem normální hrací doby bohužel hosté vyrovnali a ve druhé minutě prodloužení rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Přesto si domácí za snahu a bojovnost zaslouží pochvalu i zisk jednoho bodu.