JUN: SUM - TRE 6:3 - Šumperk dokázal přehrát první Třebíč

T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie zajižděli ke dvacátému devátému kolu ligy juniorů na led druhého Šumperka. Hosté však nepodali optimální výkon a nadšeně hrající Draci toho využili k zaslouženému zisku dvou bodů.

29.kolo, pátek 15.1.2010
SUM SUM
6:3
Branky a nahrávky: 9. Hlavsa (Novotný), 10. Peška (Orsava, Havlík), 17. Hlavsa (Fryč, Skoumal), 26. Hlavsa (Orsava, Fryč), 30. Malý (Orsava, Peška), 48. Orsava (Malý) – 22. Krutiš (Dočekal), 22. Vyhnálek (Giz, Kesner), 34. Vondráček (Kesner). Rozhodčí: Jeřábek – Kratochvíl, Urbánek. Vyloučení: 5:4, navíc Wolf (TRE) 10 minut OS za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50.
Draci Šumperk: Kulhavý - Fryč, Havlík, Novotný, Drtil, Slovák, Skoumal, Stejskal, Svoboda, Hlavsa, Trtík, Doleček, Vejchoda, Peška, Malý, Orsava
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Čtveráček, Švaříček, Koza, Kún, Dvořák, Vondráček, Vítek, Kadela E., Dočekal, Krutiš, Křenek, Giz, Kesner, Vyhnálek

Utkání vedoucího celku tabulky s druhým nezačalo pro Třebíč nejlépe, když v rozmezí deváté a desáté minuty dvakrát inkasovala. Nadšeně hrající domácí čtyři minuty před první sirénou dvěma góly zvýšili na rozdíl třídy.

Jeho svěřenci v prostřední části ožili, když ve 22. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Zasloužili se o to Petr Krutiš s Pavlem Vyhnálkem. Jenomže hostitelé ve 25. minutě opět zvýšili.

Šumperk si v závěrečném dějství vítězství pohlídal, když ještě ve 48. minutě upravil výsledek na konečných 6:3

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: „Nečekalo nás nic lehkého. Hráli jsme bez tří klíčových obránců Belatky, Kotrby a Romana Kadely. Domácí využili toho, že Šumperk v sobotu nehrál, protože měl zkontumovaný výsledek s Havířovem, a nasadili tři hráče základní sestavy. Bylo to hodně cítit. Zaspali jsme začátek, a i když jsme se vrátili zpět do zápasu, tak jsme gólové manko nedohnali. Šumperk hrál výborně. Byl to oboustranně divácky atraktivní zápas, protože to bylo nahoru - dolů se spoustou šancí. Utkání jsme prohráli, tak už to ve sportu chodí. Nemůžeme si myslet, že všechny zápasy vyhrajeme. Soupeř vyhrál zaslouženě.“