Menu +

TRE - PIS 3:4sn - Písek bere v Třebíči dva body po výhře v nájezdech

Reportáže
T ř e b í č - V dalším zápase první ligy přivítali třebíčští hokejisté na svém ledě Písek. Hosté se ujali vedení v první třetině. Ve druhé části hry byla Horácká Slavia jasně lepší a skóre otočila na svou stranu. Branku na 3:2 vsítil Roman Kadela. Hostům se podařilo ve třetí třetině vyrovnat tečovanou střelou. Zápas dospěl až k nájezdům, které vyhrál Písek.
Sdílejte článek
 
16.kolo, sobota 6.11.2010
TRE TRE
3:4sn1:2, 2:0, 0:1 - 0:0
PIS PIS
Statistiky
Branky a nahrávky: 10. E. Kadela (Burian), 28. Burian (Dolníček, E. Kadela), 40. R. Kadela (Nahodil, Okál) - 3. Nedvěd (Kopecký, Mikšovský), 18. Slavík (Suja, Fadrný), 51. Vráblík (Bauer, Nedvěd), nájezd Fadrný. Rozhodčí: Petružálek - Reich, Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Heš (PIS) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1370. Střely na branku: 58:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 3:4.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala - Malinský, Dudáš, Ostrčil, Sedláček, Hrbáček, R. Kadela, Bulička, Sláma - Burian, Dolníček, E. Kadela - Hampl, Ostřížek, Okál - Laš, Nahodil, Obdržálek.
IHC Písek: Jágr - Výborný, Vojta, Všetečka, Vráblík, Heš, Novák, Kalečík - Ferebauer, Bauer, Nedvěd - Kudrna, Fadrný, Pšurný - Slavík, Suja, Polodna - Kellner, Mikšovský, Kopecký - Stejskal.

Komentář k zápasu

Horácká Slavia začala utkání aktivně, Ostrčilovu Prudkou střelu od modré ukryl Jágr do lapačky. Na druhé straně ohrozil Štůralu Pšurný nahozením přes obránce. Další akci už ale písečtí hokejisté zužitkovali – ideální přihrávku trefil z první mezi betony třebíčského brankáře Nedvěd. Domácí mohli vyrovnat při přesilové hře, Hrbáčkovu střelu tečoval Nahodil, Jágra ale nepřekonal. Prostřelelil ho se štěstím od modré Sedláček, kotouč jen těsně minul branku. V oslabení domácích ujel Ostřížek, po ataku hostujících obránců nezakončil přesně.

V čase 9:04 bylo vyrovnáno. Burian našel přesnou přihrávkou na modré Eduarda Kadelu a ten zamířil mezi betony Jágra. Při další výhodě jednoho hráče v poli našel Nahodil křižně Obdržálka, ten trefil boční síťku. Třebíč poté putovala postupně do tří – Výborného střelu i Kudrnův pokus z mezikruží Štůrala vyrazil. Už při plném počtu hráčů na ledě lapil třebíčský brankář první ránu, na Slavíkovu dorážku pod břevno ale vleže nedosáhl – 1:2. Jágr poté ukryl kotouč z hole Buriana do lapačky, udržel i Obdržálkovu chytrou střelu přes obránce.

Starosti nadělali Jágrovi i Sedláček s Ostřížkem na začátku druhého dějství. Zaměstnal ho i Laš z hranice kruhu. Štůralu prověřil Bauer zadovkou. Třebíč udávala prim, při přečíslení dva na jednoho volil Obdržálek tvrdou střelu, ale minul. Pod břevno ale mířil Burian po excelentní příhře Dolníčka – 2:2. Domácí nadále tlačili, zejména akce Nahodilovy formace volala po gólu, centr ale v situaci přečíslení ke smůle domácích odkrytou klec netrefil. Po střele Malinského nechybělo mnoho. Prudce ale nad vypálil Okál. Po zemi ho napodobil Obdržálek. V oslabení hostů zahrozil Polodna, poté se natlačil před Jágra Ostřížek, ale nedokázal ho překonat. Ránu Slavíka ukryl třebíčský brankář do náruče, po střele Bauera zachránila Štůralu tyč.

Když chtěl místní hlasatel oznámit poslední minutu druhé třetiny, zjevil se před Jágrem s kotoučem na holi Roman Kadela a nebral si v nezvyklé pozici útočníka přílišné servítky. Třebíč poprvé v zápase vedla – 3:2.

Ve třetí třetině přivítal Jágra tvrdou střelou Burian, o chvíli později ho napodobil Okál. Od modré vyzkoušel pozornost brankáře Písku i Roman Kadela. Příležitosti volající po gólu si vypracovali i Obdržálek s Nahodilem. Tvrdě vypálil od modré Heš, jeho ránu Štůrala udržel. Obdobně dopadl i Suja. V jednapadesáté minutě nahodil na třebíčskou branku kotouč Vráblík a vyrovnal.

Kontrovat mohl Obdržálek, když se natlačil před branku, leč nestalo se. Dudášovu ránu od modré dorážel Eduard Kadela jen doprostřed branky. Dobře vystřelil i Okál. V gólové příležitosti mířil na Hampl. Po ráně Nováka zachránila Štůralu tyč. Minutu a půl před koncem řádné hrací doby mohli skórovat Laš a na straně druhé Heš, neuspěli jako Ostrčil od modré.

V prodloužení si vypracovali Třebíčští hned tři příležitosti, které nedokázali využít, ani další přečíslení branku nepřineslo. Heš vypálil přímo do Štůralovy masky. Když neuspělo Lašovo lehké nahození ani střela Romana Kadely, přišly na řadu samostatné nájezdy. Po losu začali hosté, Bauer trefil Štůralu. Dolníček se pokusil poslat Jágra na druhou stranu, ten jeho úmysl vystihl. Neuspěl ani Fadrný. Obdržálkovi sjel kotouč z hole, Polodnovi nevyšel blafák podle představ. Okál trefil tyč. Obdržálek napodruhé svým typickým způsobem, jenž Jágr zastavil efektním zákrokem lapačkou. Fadrný taktéž podruhé tváří v tvář a střela mezi betony, která zajistila bonusový bod pro Písek.Tiskovka po zápase Třebíč - Písek 3:4sn

Martin Dudáš po zápase Třebíč - Písek 3:4sn

Tomáš Štůrala po zápase Třebíč - Písek 3:4snOhlasy trenérů

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „V první třetině soupeř dobře bruslil, trošku nás zaskočil. My jsme na to museli reagovat v kabině, abychom si trošku ty úkoly řekli, tam nám špatně pracoval třetí útočník dozadu. Ve druhé třetině jsme byli opravdu aktivnější, dostali jsme se do tlaku, srovnali jsme. Myslím si, že kdybychom tam dali ještě o gól víc, tak by určitě asi ta naše snaha byla odměněna rovnoměrně. Riskly jsme tři lajny a ve třetí třetině nám trošku došla pára, přestaly nám jít nohy. Soupeř s tím, že neustále ty puky nastřeloval, tlačil se k nám do třetiny, tak nás dostal pod tlak a tím nahozeným kotoučem tam srovnal. Co se týče prodloužení, myslím si, že tam obě mužstva měly šance, ukázalo se, že nejsme v úplné pohodě, puk nám odskočí a ve finální fázi si ho nedáme přesně, a proto jsme ten zápas v prodloužení nerozhodli. V nájezdech jsme nasadili hráče, kteří byli úspěšní před čtrnácti dny proti Hradci, gól nedali, ale s tím se už nic nenadělá. Hráčům nemůžu moc vyčíst, dřeli, bojovali, šli na krev, protože jsme opravdu hráli na patnáct lidí, ale není tam pohoda a to se odráží v té finální nahrávce, v koncovce a i v mezihře, kdy si můžeme dát dobrou přihrávku a dáme si ji na brusle. Musíme pracovat dál a věřit, že se to zlomí. Pozitivem je to, že hráči šli na doraz a chtěli to utkání vyhrát.“

Rudolf Suchánek – IHC Komterm Písek: „Domácí vyměnili trenéra, je to určitě takový impuls. Myslím si, že jsme první třetinu hráli aktivně, hráli jsme přesilovou hru pět na tři, kdy jsme měli dát góla na tři jedna. Druhou třetinu nás dostal soupeř pod tlak, hrál velice dobře. My jsme si to po druhé třetině nějakým způsobem vyříkali a třetí třetinu jsme byli lepší, soupeře jsme zatlačili a Heš dával tyčku, kdyby to tam padlo, tak jsme vyhráli v normální hrací době. Ty nájezdy jsou vabank a jsem rád, že ty dva body jsme si odvezli.“

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024