Menu +

TRE - JIH 3:1 - Třebíč stále žije v boji o osmé místo

Reportáže
T ř e b í č - Ve 29. kole vidělo bezmála 4 tisíce diváků kvalitní derby se vším všudy, domácí na svém ledě přívitali tým HC Dukla Jihlava. Po bezbrankové první třetině udeřili první hosté brankou Kucsery. Odpověď domácích přišla již za tři minuty, to se poprvé prosadil Lukáš Nahodil. Ve třetí třetině se střídaly šance na obou stranách, domácí opět podržel vynikající Pavel Francouz, rozdílový gól trefil v 51. minutě Pavel Bulička. Hosté se snažili o vyrovnání, o konečném vítězství se střelou do prázné brány dvě vteřiny před koncem třetí třetiny zasloužil svým druhým gólem Lukáš Nahodil. Důležité 3 body za vítězství 3:1 zůstavají tedy po zásluze doma!
Sdílejte článek
 
29.kolo, sobota 18.12.2010
TRE TRE
3:10:0, 1:1, 2:0
JIH JIH
Statistiky
Branky a nahrávky: 38. Nahodil (Obdržálek), 51. Bulička (Obdržálek, Nahodil), 60. Nahodil (Burian, Obdržálek) - 35. Kucsera (Maliník). Rozhodčí: Jílek - Reich, Svoboda Ja. Vyloučení: 6:5, navíc Bakus a Řehoř (oba JIH) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3893. Střely na branku: 41:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz - Dudáš, Ostrčil, Sláma, Bulička, Kania, Malinský, Kadela R., Hrbáček - Okál, Dolníček, Laš - Obdržálek, Nahodil, Burian - Dočekal, Ostřížek, Přibyl - Vondráček, Zahradník, Čech.
HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Kaláb, Šidlík, Malena, Zelený, Dobrovolný, Staněk, Suchý - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Pitule, Padělek, Krupka - Bezděk, Maliník, Kucsera - Škumát, Hollý, Man.

Komentář k zápasu

Důležitý zápas začali aktivněji domácí hokejisté. Řehoř zasahoval proti Okálovi a pokusu Buličky. Ve 4. minutě vypálil po vhazování Malinský. Hostující brankář byl pozorný. Na druhé straně se hosté dostali hned svou první akcí do gólovky, ale Bakus ztroskotal na Francouzovi. Třebíčští si zahráli první početní převahu. V ní se blýsknul Řehoř semaforem při likvidaci Slámovy dělovky.

Pavel Francouz čelil ráně Hollého zblízka a za pár okamžiků bravurně zakročil proti Jeslínkovi, jenž se ocitnul sám před třebíčskou brankou po chybě domácích v rozehrávce. V minutě patnácté měli vojáci k dispozici dvojnásobnou přesilovku v délce 81 vteřin. Hosté zdatně kombinovali, jenže třebíčskou svatyni příliš neohrozili. Bezbrankové skóre se do konce první třetiny nezměnilo, i když se o to snažili Malena a Maliník.

Do prostřední periody vstoupily oba celky velice opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu, soupeři dobře bránili střední pásmo. První vážnější šance se odehrála ve 27. minutě, kdy se na střílenou přihrávku neprocpal přes obránce Škumát. Za chvíli neuspěl Pitule. Třebíčský prapor se jal zvednout obránce Kania, který projel celým kluzištěm a ohrozil jihlavského brankáře. V 35. minutě přišlo drobné zaváhání třebíčské obrany. Lukáš Kucsera dostal více prostoru na levém křídle a střelou k bližší tyči otevřel brankový účet zápasu.

Horáci mohli v zápětí vyrovnat. Nahodilovu perfektní příhru nedokázal Malinský zamířit do odryté Řehořovy svatyně. Vyrovnání přišlo v čase 37:33. Druhá formace domácích se vrhla po buly v obranném pásmu do útoku. Situaci dva na dva řešil Obdržálek přihrávkou najíždějícímu Lukáši Nahodilovi, po jehož střele se puk doklouzal pár centimetrů za brankovou čáru. Dukla chtěla před druhou pauzou vrátit vedení na svou stranu. Střelec první branky Kucsera vyprášil lapačku domácí brankáře. Krátce před sirénou předvedl Pavel Francouz nejlepší zákrok večera. Jeslínek se natlačil před branku, odkud přišla střela z bezprostřední blízkosti. Domácí gólman předvedl úžasný postřeh a letící puk vyrazil.

Jihlava chtěla zápas rozhodnout na začátku závěrečné dvacetiminutovky. Jeslínek ani Škumát nerozhodným stavem nepohnuli. Na druhé straně si najel Ostrčil před branku na Dolníčkův pas, Řehoř odolal. Při vyloučení Staňka vyrazil hostující brankář bombu Malinského od modré. V přesilovce Dukly protáhl Francouze Ficenc. V dalším početní výhodě Třebíče si Řehoř poradil s pokusy Malinského, Laše a Dolníčka. Hezkou individuální akci předvedl Dočekal, vyhnul se obráncům, ale zpoza branky se Řehoř překvapit nenechal.

V 51. minutě padla rozhodující branka utkání. Po buly dostal puk na vrchol kruhu Pavel Bulička a po jeho lehoučkém švihu do levého horního růžku vybuchla drtivá většina z přítomných téměř čtyř tisíc diváků podruhé. Dukla se pochopitelně vrhla dopředu. Kaláb vypálil z voleje nad třebíčskou branku. Hostům nabídl přesilovku Dudáš. Obrana v čele s Francouzem pracovala velice dobře. V 58. minutě pálil golfákem Burian z druhé vlny a zacinkal na horní tyč Řehořovy klece. V čase 58:44 si vzal trenér Vlk oddechový čas. Rozhodl se riskovat bez brankáře. Jihlava se už k dalšímu ohrožení třebíčské branky nedostala. Naopak dvě sekundy před koncem utkání podtrhl výhru domácích Lukáš Nahodil střelou do prázdné branky. Třebíčští hokejisté si pak užili oslavy vítězství se svými fanoušky.Tiskovka po utkání Třebíč - Jihlava 3:1

Nahodil a Bulička po utkání Třebíč - Jihlava 3:1Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – Třebíč: Před takovou návštěvou nelze nic vypustit. Obě mužstva ukazovala, že hrají o každý metr ledu. V první třetině jsme měli trošku navrch my. Ve druhé třetině jsme prohrávali osobní souboje a dostali jsme se trochu pod tlak. Ve třetí třetině byla pasáž po šesté minutě, kdy jsme se udrželi v pásmu soupeře a nakonec to rozhodla standardní situace. Pavel Bulička se trefil pod horní tyčku a zápas rozhodnul. Závěr byl o štěstí. Myslím si, že smůly jsme měli v poslední době dost a že se nám to dnes vrátilo v podobě gólu do prázdné branky a vítězství. Děkujejme divákům za návštěvu a podporu v dnešním utkání a protože to bylo posední utkání doma před vánočními svátky, doufám, že jsem jim dali hezký dárek. Přeji jim a jejich rodinám hodně štěstí a zdraví.

Patrik Augusta – Jihlava: Viděli jsme bojovné utkání, které jsme chtěli vyhrát. Třebíč bojovala o bytí a nebytí v osmičce. Myslím, že to bylo utkání bez vyložených šancí. Oba týmy dobře bránily. Rozhodnul šťastný gól od modré čáry ve třetí třetině.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024