Menu +

TRE - CHM 2:5 - Horáci tentokrát Piráty neoloupili

Reportáže
T ř e b í č - Těžký soupeř čekal dnes na hráče Horácké Slavie. Zatímco na severu Čech připravili Horáci Piráty o jeden bod, dnes bral jejich soupeř body všechny. Hosté začali aktivně a ve 32. minutě vedli již o čtyři branky. Domácí poté korigovali dvěma brankami na průběžných 2:4, ale poslední slovo měli opět hosté, kdy si přihrávku hostujícího hráče srazil za svá záda jinak výtečný Hrubec. Dvěma přesnými přihrávkami se v utkání blýskl Marek Laš.
Sdílejte článek
 
25.kolo, pondělí 21.11.2011
TRE TRE
2:50:2, 1:2, 1:1
CHM CHM
Statistiky
Branky a nahrávky: 34. Burian (Laš, Čech), 47. Havel (Laš, Dočekal) - 3. Hromas (Heřman), 19. Kraft (Ondřej, Sikora), 23. Palin (Kraft, Seman), 32. Gajovský (Hruška, Mrázek), 59. Bartejs (Hruška). Rozhodčí: Dvořák - Rittich, Guth. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1140. Střely na branku: 27:41. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sláma, Valenta, Brož, Dietz, Stejskal, Kadela - Havel, Dočekal, Laš - Heřman, Havlíček, Burian - Přibyl, Fořt, Čech - Vondráček, Kovalský, Vítek.
Piráti Chomutov: Hanuljak - Havíř, Bartejs, Jillson, Rutta, Pulpán, Palin, Mrázek, Grof - Hafenrichter, Sikora, Ondřej - Hromas, Fiala, Heřman - Hřebejk, Kraft, Seman - Procházka, Gajovský, Hruška.

Komentář k zápasu

Třebíčští se sice s favorizovanými Piráty snažili držet krok, snažili se napadat soupeřovu rozehrávku a hrát důrazně, přesto však netrvalo příliš dlouho a Hrubec lovil kotouč ze sítě. Nutno říci, že to byla pro domácí poněkud smolná branka, protože kotouč, který vystřelil ve 3. minutě Karel Hromas, se otřel od Hrubcovy masky a skončil v bráně.

Dalšímu nebezpečí musela družina domácích čelit ve 13. minutě, kdy se Chomutovu naskytla možnost první přesilové hry v zápase. Na rozdíl od Třebíče, hosté se ve své přesilovce velice dobře pohybovali a vytvářeli si nebezpečné střelecké šance. Skóre ještě pro tentokrát zůstalo nezměněné.

To už se ale nedá říci o minutě 19. Chomutov si pojistil jednobrankové vedení, konkrétně Milan Kraft, jenž dostal přesnou přihrávku z pozabrány a nemýlil se.

Stejně tak, jako v úvodní třetině, i v té druhé se Chomutov dokázal poměrně brzy prosadit. Ve 23. minutě Brett Palin dostal prostor mezi kruhy a střelou nad vyrážečku překonal Hrubce, a ten musel lovit kotouč ze své branky potřetí.

Poté se na chvíli připomněli i hráči domácího celku. Hráči v červených dresech se dostali k několika střeleckým pokusům, ovšem nic z toho nemohlo brankáře Hanuljaka překvapit, neboť střely šly buď mimo brankový prostor, nebo přímo do náruče hostujícího brankáře.

Na ručník byli domácí ve 32. minutě, kdy zavezl do útočného pásma Hruška a našel přihrávkou Nikolu Gajovského, tato pohledná kombinace přinesla již 4. branku Chomutova.

I domácí se trefili. Ve 34. minutě sehrála Třebíč velice kostrbatou přesilovku pěti proti třem, ale paradoxně z toho dokázala vstřelit branku. Po Lašově střele se ke kotouči dostal Vilém Burian a trefil odkrytou horní polovinu brány. Do konce třetiny mohla Třebíč vstřelit ještě jednu branku, ovšem s přečíslením tři na jednoho si Horáci poradit nedokázali.

I v závěrečné třetině pokračovala Třebíč ve zlepšeném výkonu a dostala se do několika dobrých příležitostí. Využít alespoň jednu z nich se podařilo Lukáši Havlovi, jemuž adresoval při přečíslení přesnou přihrávku Laš.

Třebíč byla brankou povzbuzena, ale tak zkušené mužstvo, jakým je Chomutov, žádné komplikace nepřipustilo. Hosté navíc ovládli závěr zápasu a přidali pátou branku. Tentokráte se trefil Tomáš Bartejs, který měl i trochu štěstí, neboť si jeho přihrávku srazil Hrubec za svá záda.

Marek Laš po utkání Třebíč - Chomutov 2:5

Tomáš Bartejs po utkání Třebíč - Chomutov 2:5

Tiskovka po utkání Třebíč - Chomutov 2:5Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: S takovýmto soupeřem, pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme hrát na 130% a to dnes z naší strany nebylo. Nerozumím tomu, proč jsme první třetinu hráli tak špatně. Přitom jsme po hráčích chtěli, aby hráli agresivně, šli do střelby a hodně bruslili. Nic z toho tam ale od nás nebylo. Tohle když nabídnete takovémuto soupeři, tak vás potrestá, a to se také dnes stalo. Bylo pár momentů, kdy jsme hráli, co jsme chtěli, ale nebylo to celistvé a kompaktní a soupeř to dotáhl do vítězného konce. Já jsem si ten zápas představoval trošku jinak. Byl sice zraněný Kaut a nemohl nastoupit Dolníček, takže jsme museli v sestavě udělat změny, ale i tak si myslím, že se hráči měli vydat jinak, tak jak se vydali proti Ústí, nebo Jihlavě, chytnout diváky a s jejich pomocí hrát líp. To se nám dnes nepovedlo. Na jiné posty a výš se posunuli jiní hráči a já jsem věřil, že si toho budou vážit, že se budou chtít ukázat. Nebylo tomu tak. Soupeře je z jiné kategorie, ale i tak jsem si myslel, že se k tomu zápasu postavíme trochu jinak.

Václav Sýkora – Piráti Chomutov: My jsme do zápasu vstoupili podle představ aktivně a výsledkem byla naše první branka. V aktivitě jsme pokračovali i potom, ale zabrzdila nás dvě po sobě rychle jdoucí vyloučení. První třetina s výsledkem 2:0 byla pro nás velmi dobrá. Třetí branka přišla na začátku druhé třetiny, takže i vstup do druhé části zápasu se nám vydařil. Chtěli jsme hrát aktivně i za stavu 4:0, ale udělali jsme dva fauly těsně za sebou, byla z toho přesilovka 5 na 3, v níž domácí skórovali. Myslím si, že nás to nerozhodilo, ale byli jsme si vědomí toho, co se Třebíči povedlo v minulém kole, kdy vyhrála zápas, v němž prohrávala už 0:3. Toho jsme se chtěli vyvarovat. Zlomili jsme to pátou brankou, a s výkonem týmu jsem spokojen.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024