Menu +

TRE-UST 6:3 - Ústí na půltucet gólů odpovědělo až v závěru utkání

Reportáže
Horácká Slavia se po dvou zápasech venku opět představila doma, aby k dalšímu boji o elitní osmičku přivítala favorizovaný tým z Ústí nad Labem. Ačkoli bylo utkání poměrně vyrovnané, gólově měla navrch Třebíč, která vstřelila první branku hned ve 3. minutě a v následujících čtyřiceti přidala dalších pět. Zápas byl již rozhodnut, nicméně Slovan se vzchopil a v poměrně rychlém sledu kontroval třemi brankami. Na konečném výsledku se však již nic nezměnilo a Třebíč vyhrála 6:3. Nejlepším hráčem Horácké Slavie byl Michal Kaňka, který zaznamenal dva góly a na další dva přihrál.
Sdílejte článek
 
35.kolo, sobota 24.1.2004
TRE TRE
6:33:0, 2:0, 1:3
UNL UNL
Statistiky
Branky a přihrávky: 3. Holý (Kaňka) 16. Kaňka (Žiška), 18. Valko (Beroun), 24. Topol 36. Kališ (Žiška, Kaňka), 44. Kaňka (Holý)- 51. Liba (Zdráhal), 54. Kudrna (Liba, Sýkora), 56. Skuhrovec (Tvrzník). Vyloučení: 9:7, navíc Beroun (TRE) 10 min OT. Využití: 6:0. Oslabení: 0:0 Diváci: 1211. Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Poruba.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Spitzer, Mazanec, Kučný, Horák, Kališ, Hrbáček, Pecka, Dusík - Kaňka, Žiška, Holý - Topol, Valko, Beroun - Sobotka, Květoň, Lála - Bouz, Hrůza.
HC Slovan Ústí nad Labem: Sáblík (18. Zikmund) - Pavlas, Kočí, Kříž, Pospíšil, Drábek, Skuhrovec, Mrázek, Evan - Tvrzník, Šulc, Hodek - Buďa, Lipina, Kudrna - Sýkora, Appel, Koudelka -Dragoun, Zdráhal, Liba.

Komentář k zápasu

TRE-UST1

Lukáš Valko právě vstřelil třetí branku svého týmu, kterou vyhnal svého jmenovce Sáblíka na střídačku.


Ústí zpočátku zahrozilo několika šancemi, ale Třebíč okamžitě odpověděla rychlými brejky. Hned ve druhé minutě měli příležitost ke skórování Lála se Sobotkou, ale jeho střelu z mezikruží Sáblík pro tentokrát dokázal zlikvidovat. To se mu však nepovedlo o necelou minutu později, kdy Kaňka s Holým využili situaci dva na jednoho a vsítili úvodní branku zápasu. V deváté minutě se poprvé předvedla nová třebíčská akvizice z Českých Budějovic, útočník Lukáš Květoň, který se přes tři ústecké hráče proháčkoval až k Sáblíkově kleci. Byl však z úhlu, a hostující brankář tak s jeho šancí neměl příliš mnoho práce. V jedenácté minutě se po zmatku v domácí obraně objevil zcela sám před Luňákem extřebíčský Buďa, ale ani natřikrát si s třebíčským fantomem neporadil. Zato se Sáblíkem si o pět minut později pohrál Kaňka, který svoji brejkovou situaci dotáhl do konce ukázkovým blafákem – 2:0. V 18. minutě se po vyloučení Zdráhala a Žišky hrálo ve čtyřech na obou stranách. Tento početní stav očividně vyhovoval rychlonohému Valkovi, jenž svůj únik korunoval střelou zápěstím a změnou skóre na 3:0. Ústecký brankář se za pukem ani neotočil a nechal se vystřídat Zikmundem. Velmi krušné chvilky přišly pro Horáckou Slavii v závěru třetiny, kterou dohrávala ve třech. Lvi však dvojnásobnou přesilovku nevyužili.

TRE-UST2

Pavla Zdráhala se na jeho cestě k Luňákovi snaží zastavit David Mazanec, Zbyněk Spitzer a Robert Holý.


Ve 24. minutě unikl Sobotka, ale na Zikmunda nevyzrál, stejně jako si o chvíli později neporadil Appel s Luňákem na druhé straně. Do protiútoku se ale dostali Kučný s Topolem, který recept na Zikmunda našel – 4:0. Ve 26. minutě při vlastním oslabení unikli Koudelka s Hodkem, jemuž se ale v rozhodující chvíli nepodařilo zpracovat puk tak, jak chtěl. Ve 33. minutě se Luňákovi podařil opravdu ekvilibristický kousek, když ležíc na břichu vyrazil Koudelkovu střelu lýtkem. Ústí tlačilo i nadále, ale byli to Třebíčští, kteří dávali góly. V polovině 36. minuty nahrál Žiška na osamoceného Kališe do mezikruží, jenž si chvíli Zikmunda vychutnával a pak vsítil pátou branku svého týmu. Ve 39. minutě mohl z brejku kontrovat Koudelka, ale Luňák se před svojí svatyní roztáhl jak široký, tak dlouhý a jeho pokus zhatil. Stejně dopadl i Lipina, který na třebíčského brankáře vystřelil z voleje o minutu později. Luňák však předvedl ukázkový rozštěp a puk skončil na jeho pravém betonu.

TRE-UST3

Miloslav Topol tváří v tvář chobotnici jménem Jiří Zikmund.


Ve 44. minutě opět zaúřadovala třebíčská první formace, když Holého rychlou přihrávku tečoval za Zikmundova záda Kaňka – 6:0. Luňák o čisté konto přišel v 51. minutě, kdy jej přehodil Liba. Tentýž hráč byl i u druhé ústecké branky o necelé tři minuty později, když přesně našel Kudrnu, který chytrou kličkou přepsal stav na 6:2. Do třetice se trefil Skuhrovec půldruhé minuty nato, když za Luňákova záda tečoval Tvrzníkovu střelu od modré. Tvrzník a jeho řada se ke slovu dostali ještě v poslední minutě, ale Luňák už jakoukoli změnu stavu odmítl. Horácká Slavia tak vyhrála 6:3, v tabulce jí však stále patří devátá příčka.

Ohlasy trenérů

TRE-UST4

Vít Borůvka (trenér HC Slovan Ústečtí lvi): "Začali jsme celkem dobře a vytvořili jsme si místy tlak. Bohužel, šance jsme neproměnili, soupeř nás zato trestal z brejků a postupem času převzal iniciativu. Myslím, že Třebíč dneska byla jednoznačně lepším mužstvem a vyhrála naprosto zaslouženě."

Dr. Karel Čapek (trenér SK HS Třebíč): "Takovéto utkání se mi pochopitelně hodnotí dobře. Měli jsme šťastný vstup do zápasu, přežili jsme několik šancí soupeře a z rychlého protiútoku dali branku, což jsme několikrát zopakovali. Hráli jsme slušný, kombinační hokej. Bylo to také díky tomu, že hokej s námi hrál i soupeř. Ten se možná tak rychle nedostal do tempa, protože hrál na čtyři formace, což pro nás byla voda na mlýn. Důležité bylo, že jsme dali z našich šancí branky – to rozhodlo. Závěr nám trošku nevyšel, ale to bylo kvůli tomu, že jsme střídali Mazance, který šel na led rovnou z postele a Hrbáčka, který přišel o koleno v souboji s Buďou. Ten konec nás trochu mrzí, ale to je prostě naše povaha. Náskok jasný, soupeř už tak nezlobil. Uspal nás ale a bohužel nás potrestal, takže to v závěru bylo docela dramatické. Musím hráčům poděkovat, že i v takovém stavu, v jakém jsme byli – po nemoci a zraněních, se zakousli a hráli zarputile a obětavě."

Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024