Menu +

TRE-CHM 4:2 – Třebíči schází poslední krok

Reportáže
T ř e b í č –Za stavu 1:1 na zápasy nastupovali třebíčští hokejisté k prvnímu domácímu zápasu play-off. Jejich soupeř, KLH Chomutov, byl zpočátku aktivnější a brzy vstřelil úvodní branku utkání. Horácká Slavia však nepřestala hrát, naopak – v 10. minutě vyrovnal Kaňka a ihned po něm poslal svůj tým do vedení Mazanec. Do konce třetiny se pak ještě za domácí trefil Černý, na druhé straně využil chybu v rozehrávce Kostourek. To bylo ale z chomutovské strany vše, Severočechy navíc ve druhé třetině rozesmutnil uzdravený Fryauf, který pojistil na konečných 4:2. Chomutov otevřel hru a začal Třebíč tlačit, domácí se však se štěstím ubránili, a k postupu do semifinále jim stačí udělat poslední krok.
Sdílejte článek
 
ČF3, středa 18.2.2004
TRE TRE
4:23:2, 1:0, 0:0
CHM CHM
Statistiky
Branky a nahrávky: 9:51 Kaňka (Holý, Kališ), 10:30 Mazanec, 17. Černý (Kališ), 30. Fryauf (Oliva) - 5. Jeslínek, 19. Kostourek (Trefný). Rozhodčí: Volf - Polonyi, Kreuzman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3450.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Černý, Kališ - Kučný, Horák - Hrbáček, Mazanec - Spitzer, Pecka - Kaňka, Žiška, Holý - Fryauf (41. Květoň), Oliva, Valko - Wolf, Sobotka, Caha.
Piráti Chomutov: Podolka - Nosek, Plaček - Maleček, Trefný - Szakal, Liška - Ambrož, Dráb - Jeslínek, Šíp, Boušek - Jíra, Charousek, Kostourek - Mikšovic, Koláček, Polodna - Martenek, Slavík, Hahn.

Komentář k zápasu

TRE-CHO1

Michal Kaňka právě vyrovnal na 1:1...


Chomutov byl zpočátku aktivnější, jeho první střelu z Koláčkovy hole však Luňák s přehledem vykryl. V 5. minutě ale již tolik štěstí neměl, Jeslínek využil zmatku před brankou a třebíčského brankáře zblízka prostřelil – 0:1. V 7. minutě mohl kontrovat Wolf, avšak na zakončení měl málo času. Třebíč se začala čím dál více prosazovat, o minutu později roztočila kolotoč před Podolkou Žiškova řada, v 9. minutě proletěla Mazancova bomba těsně kolem levé tyče chomutovské svatyně. Třebíčský tlak vyústil v gól na konci 10. minuty, kdy Kaňka za Podolkova záda dorazil Kališovu střelu z mezikruží – 1:1. Ihned poté se Horácké Slavii povedl dokonalý zvrat – 39 vteřin po Kaňkovi zavěsil Mazanec a poslal svůj tým do vedení – 2:1. Pojistit mohl ve 14. minutě Wolf, jeho únik ale stačil zastavit jeden z chomutovských obránců. Třebíčských bylo všude plno, o minutu později minul Kaňkův bekhend pravou tyč Podolkovy klece. V 17. minutě se hostující Plaček provinil podražením a odjel si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. Dlouho tam však nepobyl, za šest vteřin jej odtud vyhnal Černý, jenž tečoval Kališovu střelu od modré – 3:1. Hostům se ale ještě před koncem první části podařilo snížit. V 19. minutě se nešťastně odrazil puk přímo ke Trefnému, který přesně našel Kostourka, jemuž nezbylo než zakončit do prázdné třebíčské klece – 3:2.

TRE-CHO2

...a David Mazanec o chvíli později otočil skóre na 2:1.


Ve 21. minutě mohl při oslabení srovnat Šíp, jeho střela ale skončila na konstrukci Luňákovy branky. Šíp si nedal pokoj a Luňáka okamžitě poté prověřil ještě jednou – první střela skončila na gólmanových betonech, následná dorážka mířila nad. Chomutov cítil šanci, chvíli po Šípovi nastřelil Mikšovic Luňákovo rameno. Třebíč se však ubránila a postupně se opět začala také prosazovat. Ve 27. minutě už Žiška zvedal ruce na oslavu gólu, Podolka však jeho šanci zázračně zlikvidoval, stejně jako Kališovu příležitost okamžitě nato. Ve 28. minutě přes celé hřiště prokličkoval Valko, zastavilo jej až těsně před Podolkou Trefného hákování, a Třebíč tak opět dostala příležitost hrát přesilovku. Tu nevyužila, ale chvíli po návratu Trefného do hry se do situace dva na jednoho dostali Oliva s Fryaufem, který svůj návrat před třebíčské publikum oslavil brankou na 4:2. Ve 32. minutě se před Luňákem snažil tečovat Jeslínek, třebíčský brankář ale stačil zareagovat, a zabránil tak vstřelení kontaktního gólu. Naopak ve 34. minutě se opět mohl prosadit Fryauf, po jehož střele Podolka chvíli nevěděl, kde je puk. Pak měli šanci Chomutovští, minutu poté nedokázal Luňáka překonat Boušek, ihned po něm se nezakončil svůj brejk Hahn. Ve 38. minutě hráli Severočeši po vyloučení Kučného a Kališe devět vteřin pět proti třem, ale ani Nosek svojí tečí, ani Jeslínek svojí bombou na třebíčského gólmana nevyzráli.

I třetí dvacetiminutovku začali hosté lépe, Třebíč se dlouho nemohla dostat z pásma. Ve 48. minutě vyslal tvrdou střelu na Luňáka Šíp, který ale pouze vyprášil gólmanovy betony. Ihned poté se však Třebíč dostala do přečíslení, Olivova střela ale letěla těsně mimo. Chomutov otevřel hru, a Třebíč proto mohla zkusit skórovat z brejků. V 51. minutě unikl Květoň, byl ale podtržen a místo puku skončil sám v brance. Do úniku se dostal minutu po Květoňovi i Caha, jeho střela ale skončila pouze na betonech hostujícího brankáře. Ani do třetice to Třebíčským nevyšlo – Kaňkův pokus Podolka vyrazil. Třebíč v posledních pěti minutách čekala zkouška ohněm, hosté ji uzamkli v pásmu a zle jí zatápěli. Podolka ještě přesto musel použít svoji vyrážečku, když se proti němu znenadání vyřítil Valko. 160 vteřin před závěrečnou sirénou zkusili Severočeši vsadit vše na jednu kartu a odvolali Podolku z branky. Více jak dvě a půl minuty je ale dlouhá doba, během níž se domácím několikrát podařilo osvobodit a zkusit vstřelit pátý gól do prázdné chomutovské klece. Chybělo jim však štěstí – Kaňkova střela skončila na boční síťce a Žiškovi puk přeskočil hokejku. O senzaci se snažil i brankář Luňák, který zkusil kotouč vyhodit přes celé hřiště přímo do odkryté klece; jeho pokus o gól ale Severočeši zblokovali. Skóre se proto nezměnilo, Třebíč vyhrála 4:2 a vede 2:1 na zápasy.

Ohlasy trenérů

TRE-KAD3

Vladimír Petrovka (KLH Chomutov): "Začali jsme dobře, dali jsme první gól, což bylo hodně důležité. Pak jsme bohužel, nevím proč, udělali pár individuálních chyb, které domácí potrestali. Opakovala se tak situace z minulého zápasu, kde byly tři čtyři šance domácího týmu, které proměnili. Druhá třetina – tam jsme měli šest sedm samostatných nájezdů, zase jsme je neproměnili. To asi rozhodlo o celém zápase. Myslím, že máme natolik zkušené hráče, aby tyto situace proměňovat dokázali."

Dr. Karel Čapek (SK HS Třebíč): "Viděli jsme velice zajímavé utkání, před nádhernou kulisou. Pro vývoj zápasu bylo velice důležité, že jsme rychle zareagovali na vedoucí branku hostí dvěma našimi góly. Mužstvo to uklidnilo, přidali jsme třetí branku. Myslím, že ta nešťastná, kuriózní branka na 3:2 naše hráče nevykolejila. Pokračovali jsme ve své disciplinované a trpělivé hře. Měli jsme samozřejmě také odpovídající štěstí a vynikající výkon Filipa Luňáka. To asi rozhodlo o celém utkání. Věděli jsme, že to soupeř v poslední třetině riskne. My se snažili hrát na jistotu a eliminovat jejich hráče. Myslím, že se nám to povedlo. Bylo to ale dramatické a byly tam chybičky, ke kterým nás přinutil soupeř. Utkání jsme přesto ustáli a za to všem patří dík."


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024