15.kolo, neděle 25.11.2012
ZDR ZDR
1:2sn1:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 6.Kopic – 35.Mlynář (Kajnar, Valík), rozh. nájezd Matov. Rozhodčí: Ryšavý – Lukáč, Fiksa. Vyloučení: 1:3, navíc Valík (Třebíč) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 1:2SN.
SKLH Žďár nad Sázavou: Peška – Machovec, Klíma, Huňáček, Macky, Kopic, Jankovský, Trejbal, Švanda, Havránek, Nečas, Kaut, Rozmarín, Němec, Prchal, Machala, Štefka, Srnský, Nedvěd, Macek
SK Horácká Slavia Třebíč: Loubal – Trnka, Sysel, Kabelka, Valík, T.Strnad, Procházka – Maštera, Matov, Urban – Mlynář, Kajnar, Březka – Michálek, Novák, Pokorný

15.kolo svedlo dohromady vedoucí celky prvoligové tabulky. Po celých 60 minut viděla více než stovka přítomných diváků vynikající hokej v rychlém tempu. V 6. minutě se domácí ujali vedení a po celou první třetinu měli opticky více ze hry, ale šance měly oba týmy. Ve druhé části hry se třebíčským podařilo vyrovnat a měli i další šance na otočení výsledku. V závěru zápasu to byli pro změnu domácí, kteří mohli rozhodnout o výsledku, ale třebíčský brankář svůj tým podržel. V posledních sekundách ještě mohli mladí Slavisté zatlouct hřebík, ale po závěrečné siréně zůstal stav 1:1. V penaltové loterii byli šikovnější hosté a připsali si bod navíc. Všichni hráči za svůj výkon sklidili potlesk fanoušků obou celků.

Jiří Burian - SK Horácká Slavia Třebíč: Diváci viděli velmi dobré utkání s velmi dobrým výkonem obou celků.