29.kolo, sobota 9.3.2013
ZDR ZDR
4:21:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 17. Havránek (Nečas), 22.Němec (Nečas), 48.Nečas (Havránek), 54.Trejbal (Machovec) – 13.Kajnar (Mlynář, Kabelka), 27.Maštera (Mlynář, Trnka). Rozhodčí: Pekárek – Fiksa, Hájek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
SKLH Žďár nad Sázavou: Peška – Švanda, Machovec, Jankovský, Macky, Trejbal, Klíma, Rozmarín, Prchal, Kaut, Havránek, Nečas, Němec, Štefka, Nedvěd, Srnský, Macek
SK Horácká Slavia Třebíč: Loubal – Trnka, T.Strnad, Kabelka, Valík, Sysel, Procházka – Ferda, Matov, Urban – Mlynář, Kajnar, Maštera – Michálek, Novák, Sigmund

Dlouho očekávaný souboj vedoucích týmů tabulky shlédlo odhadem 300 diváků, kteří viděli vynikající hokej v podání obou celků. V prvních dvou třetinách byl naprosto vyrovnaný hokej co se týče jak branek, tak dalších nevyužitých šancí. V závěrečné třetině se dostali domácí ve 48.minutě do vedení, na které třebíčští nedokázali zareagovat, naopak Žďárští své vedení pojistili. Mladí slávisté nenašli v sobě zejména psychickou sílu na závěrečný tlak, a proto se jejich náskok v prvoligové tabulce snížil na pouhý bod. O celkovém vítězi se tak s největší pravděpodobností rozhodne v úterý 19.března, kdy je v plánu dohrávka 24.kola mezi oběma soupeři, tentokrát na třebíčském ledě.

Jiří Burian - SK Horácká Slavia Třebíč: Diváci dnes vidli vynikající utkání s horším koncem a výsledkem pro nás.