32.kolo, neděle 24.3.2013
2:1sn0:0, 1:0,0:1
KOL KOL
Branky a nahrávky: 34.Pokorný (Sysel, Urban), rozh. nájezd Ferda – 59.Labuta (Čureja) Rozhodčí: Ryšavý – Kuřítko, Obrtel. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šoustal – Trnka, Sysel, Kabelka, Valík, Procházka, T.Strnad, Dobeš, Slabý – Ferda, Novák, Urban – Mlynář, Březka, Pokorný – Michálek, Bednář, Sigmund – M.Strnad
HC Kolínští Kozlové: Martínek – Málek, Sladký, Kuběna, Labuta, Branský, Hyšpler, Pilný, Rytíř, Kadlec, Šurych, Beran, Mlčoch, Čureja, Pešek, Zdeněk, Grauer

Poslední utkání v sezoně proti srdnatému týmu z Kolína připomínalo předchozí vzájemná utkání. Mladí kozlové plnili taktické pokyny trenéra a dobrým bruslením drželi naději na dobrý výsledek. V závěru udeřili a podařilo se jim dotáhnout utkání až k samostatným nájezdům. Domácí neodehráli dobré utkání, štěstí se k nim přiklonilo až v samostatných nájezdech, když rozhodli o bonusovém bodu v páté sérii.

Jiří Burian - SK Horácká Slavia Třebíč: Kolín je velmi dobře bruslařsky připravené mužstvo, nežene se do útoku a hraje ze zabezpečené obrany. A to nám dělá ohromné problémy. My navíc museli trošku obměnit tým, protože nám někteří hráči odjeli se starším dorostem do Poruby a někteří ještě omarodili. Tak jsme použili hráče z mladšího ročníku, ale i přesto jsme měli zápas dotáhnout do vítězného konce. Ještě před koncem jsme vedli 1:0 a měli nějaké šance rozhodnout, ale hokejový zápas se hraje do 60. minuty. Prostě se nesmí podcenit žádná situace, což se nám vymstilo. Ještě před tím jsme jeli sami na branku a nedali a pak zafungovalo pravidlo nedáš-dostaneš. Kluci si musí zafixovat, že se hraje až do poslední minuty, aby to mělo smys