Menu +

TRE - KAD 3:2 - Bílé hvězdy začaly čtvrtfinálovou sérii vítězně

Reportáže
T ř e b í č - K prvnímu čtvrfinále ročníku 2012/2013 přijel na led domácí Třebíče tým ze severu Čech - SK Kadaň. V první třetině bylo na obou mužstvech znát důležitost zápasu a nikdo nechtěl udělat chybu, přesto více ze hry měli hosté. Ve druhé části převzali iniciativu Třebíčští, kteří se ujali vedení Nahodilem. Hosté následně využili přesilovou hru. Domácí jim oplatili stejnou mincí i s návdavkem, po druhé siréně tedy svítilo na ukazateli skóre 3:1. Ve třetí dvacetiminutovce si domácí hlídali vypracovaný náskok a nikam se nehrnuli. Hosté zkorigovali až 48 vteřin před závěrečnou sirénou, když zkoušeli hru bez brankáře. Pak se jim ještě naskytla možnost přesilové hře, tu však špatnou přihrávkou pokazil Gajovský. Třebíč ubránila jednobrankový náskok a získává první bod v sérii hrané na čtyři vítězná utkání.
Sdílejte článek
 
, čtvrtek 21.2.2013
TRE TRE
3:20:0, 3:1, 0:1
KAD KAD
Statistiky
Branky a nahrávky: 28. Nahodil (Ostřížek, Rangl), 36. Káňa (Dolníček), 39. Rangl (Dočekal, Dolníček) - 30. Schmidt (Jíra, Gajovský), 60. Gajovský (Trefný). Rozhodčí: Přikryl, Jeřábek - Flegl, Zíka. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2180. Střely na branku: 24:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Dlapa, Čejka, Sláma - Dočekal, Dolníček, Káňa - Čuřík, Nahodil, Ostřížek - Vondráček, Kaut, Fořt - Přibyl, Kadela, Čech.
SK Kadaň: Strmeň - Szakal, Schmidt, Pelc, Trefný, Mazanec, Havel, Hrabák, Kolčava - Jíra, Gajovský, Hafenrichter - Seman, Chlouba, Stoklasa - Kaše, Kämpf, Ton - Andres, Škorík, Mainer.

Komentář k zápasu

Hosté začali aktivně, nahození Gajovského, ani střela Chlouby ale nemohla Čiliaka v brance domácích ohrozit. Po souhře s Ostřížkem se pokusil Strmeně překonat Nahodil. Kämpfovu střelu vyrazil Čiliak jen před sebe, o volný kotouč se ale postarala obrana Třebíče. Čiliaka prověřil z dálky Trefný, Dočekal bekhendem branku netrefil. Po polovině první třetiny byl vyloučen Jíra, pak hráli zkrácenou přesilovou hru po krátké hře ve čtyřech pro změnu hosté, Jírovo nahození skončilo v náruči třebíčského brankáře. Ostřížek mířil po souhře s Nahodilem jen do lapačky Strmeně, Čiliaka prověřil Trefný. Dalším vyloučeným v zápase byl Kaut, Kämpf v dobré pozici přestřelil. Strmeně více než vystrašil po buly Čuřík. Od modré střílel neúspěšně Čejka. Ani vyloučení Havla nebylo potrestáno, hosté se bez větších potíží ubránili.

Na začátku druhé třetiny prověřil připravenost Strmeně Káňa. Po vyloučení Pelce mířil jen do připraveného brankáře Kadaně Ostřížek. Malenovu střelu tečovanou Dočekalem zastavil Strmeňův beton. Pak byl vyloučen Malena, Szakalovu ránu Čiliak vyrazil, Schmidtova skončila v jeho náruči. První branku vstřelil v osmadvacáté minutě Lukáš Nahodil, když dostal přihrávku do jízdy a dokázal si v tísni poradit i s brankářem, od jehož nohy se kotouč odrazil až za brankovou čáru. Záhy byl vyloučen Zdráhal a Kadaň nabídnutou příležitostí nepohrdla. Jíra našel u pravé tyče Čiliakovy branky Schmidta, který jen usměrnil puk za bezmocného brankáře domácích.

Pak hráli ve čtyřech pro změnu hosté, Ranglovo nahození ale dokázal Strmeň i přes stínícího Dolníčka pokrýt. Když se pak proti pravidlům provinil i Szakal, přihrál Dolníček Káňovi, na jehož ránu nestačil Strmeň zareagovat. Dalším faulujícím byl Trefný a další výhoda o jednoho hráče v poli byla využita. Dočekalovu střelu sice kadaňský brankář vyrazil tygřík skokem, David Rangl ale pak neměl sebemenší problém volný puk poslat do branky – 3:1.

V úvodu třetí periody byl vyloučený Rangl, Třebíčští však dobře bránili. Čiliak si už při hře v plném počtu poradil s příležitostí Mainera, Szakalovu střelu od modré vyrazil. Jen do ramena Čiliaka se trefil Kämpf. Ránu Jíry zneškodnil třebíčský brankář betonem. Pak přišla série vyloučených na obou stranách, branka z toho ale nepadla ani jediná. Čiliaka zkoušeli překonat ještě Jíra a Trefný, ani jeden ale recept na třebíčského brankáře nenašel. S Nahodilovou tečí si poradil Strmeň. Kadaň pak zase tlačila a rozhodla se zkusit i hru bez brankáře. Měla dokonce štěstí po střele Kauta, která skončila jen na tyči, pak ale dokázala přeci jen snížit. Nikola Gajovský přihrával na druhou stranu branky a domácí si puk srazili za Čiliakova záda. Vyloučení Maleny už změnu skóre nepřineslo.Tiskovka po ČF1 Třebíč - Kadaň 3:2

David Rangl po ČF1 Třebíč - Kadaň 3:2Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: První třetina byla taková oťukávací, obě mužstva dobře bránila a moc toho na brány neprošlo. Na našich hráčích bylo vidět, že jsou trošku svázaní, cítí určitou zodpovědnost, ale po prvním gólu se hra na obě strany trošku otevřela. Druhá třetina byla z naší strany slušná díky zvýšenému důrazu a využití dvou přesilových her. Ve třetří části jsme zodpovědně bránili, ale jak už to v play – off chodívá, netrefili jsme prázdnou bránu a protože se v play – off hraje vše do poslední vteřiny, jeden puk se tam nešťastně odrazil od naší hokejky a byl z toho gól na 3:2. V závěru to bylo drama, na které jsme z průběhu sezóny zvyklí, takže pro nás nic nového. Jsem rád, že jsme udělali první krok a věřím, že zítra přijde ještě víc diváků a ještě víc než dnes nám pomůžou. Věřím, že z hráčů ta prvotní nervozita už snad spadla a zítra to bude ještě lepší.

Stanislav Mikšovic – SK Kadaň: Zápas se mi hodnotí hůř, protože jsme prohráli, ale ukázalo se, že ta série bude vyrovnaná, pro diváky velice atraktivní a důrazný hokej, který play – off přináší. My máme mladé mužstvo a byli jsme zvědaví, jak se s tím hráči poperou, a myslím, že to zvládli dobře. Série bude ještě dlouhá, dnes soupeři gratuluji a doufám, že zítra už nebudu muset. O tom, koho nasadíme do brány, rozhodl náš pocit a myslím, že jsme udělali dobře. Strmeň dnes chytal výborně a i dál bude mít naši důvěru.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024