Menu +

Třebíčští přehráli i Karlovy Vary, už šest kol nepoznali porážku

Reportáže
T ř e b í č - Po pěti výhrách odjížděli hokejisté Horácké Slavie na led lídra soutěže z Karlových Varů. Ani tam se nemuseli před loňským extraligistou sklonit a díky nezlomné vůli a šikovnosti v nájezdech dokázali zvítězit pošesté v řadě. Červenobílí prohrávali už 2:0, jenže pak přišly dva rychlé góly z holí Davida Dolníčka a Michala Vodného a bylo vyrovnáno. Vyrovnaný stav udrželi hosté až do konce základní hrací doby a v prodloužení se museli bránit v oslabení proti čtyřem domácím. I to však ustáli a v nájezdech došlo na obrovské drama. To rozsekl až pátým nájezdem Petr Kratochvíl, zatímco Lukáš Dostál (na fotografii) v třebíčské svatyni neinkasoval ani jednou. V sobotu přivítají Bílé hvězdy na svém ledě další tým z čela tabulky, Kladno.
Sdílejte článek
 
29.kolo, středa 6.12.2017
KVA KVA
2:3sn0:0, 2:0, 0:2 - 0:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 27. Gorčík (T. Rachůnek), 40. Podlipnik (Flek, Šafář) – 50. Dolníček (Nedbal), 50. Vodný (Diviš, Kusko), rozhodující samostatný nájezd Kratochvíl. Rozhodčí: Wagner, Veinfurter – Bosák, Špringl. Vyloučení: 5:5, navíc Skuhravý (KVA) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1637. Střely na branku: 43:21. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Sestavy
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, J. Tomeček, Kovačevič, Šafář – T. Rachůnek, Balán, Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout – T. Rohan, Skuhravý, Flek – M. Zadražil, Šik.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Čejka, Nedbal, Furch, Hort, Kaláb, Půža, - Dolníček, Erat, Jan Wasserbauer – Mlynář, Kristl, Malec – Vodný, Diviš, Kusko – Kratochvíl, Ferda, Tadeáš Král.

Komentář k zápasu

Již od úvodního vhazování byla iniciativa zcela v rukou Karlovarských, kteří několikrát z těsné blízkosti dotírali na hostujícího gólmana Lukáše Dostála a obecně soupeře téměř nepustili k puku. Po nejistém vstupu do utkání se však Třebíčským podařilo srovnat tempo se soupeřem, čímž se hra přesunula spíše do středního pásma a šancí na obou stranách ubylo. Absence déletrvajícího útoku byla ovšem záhy přerušena vyloučením v řadách hostů, což umožnilo domácím kombinovat ve své útočné třetině. Prakticky nepřetržité ofenzívy energetici nevyužili a s vyrovnáním počtu mužů na ledě se vyrovnala také hra. V průběhu celé periody se oba gólmani ve svých klecích poměrně nudili, domácí i hosté drželi pevně semknutou obranu a do blízkosti brankovišť se dostalo jen velice málo puků. Tempo hry obecně bylo spíše podprůměrné a jedinými zajímavějšími okamžiky třetiny byla vyloučení hostů, při nichž se dění na dvě minuty přesunula zcela k třebíčské svatyni. Na více se ale již ani jeden celek nezmohl a první dvacetiminutovka se dohrála za velice vyrovnané a defenzivní hry.

Druhé dějství zahájili podstatně lépe Karlovarští, kteří se dostali do svého klasického tempa a Lukáš Dostál se v brance hostů dost zapotil. I za pomoci svých obránců však nadále držel skóre utkání beze změny. Neutuchající tlak energetiků nakonec vyústil v samostatný únik Jakuba Fleka, který musela hostující obrana zastavit až faulem a za cenu trestného střílení. V tom však faulovaný forvard domácích uspět nedokázal a hra mohla pokračovat bez gólové změny. Příznivci Energie ale nesmutnili dlouho, ve 27. minutě se po zdařilé kombinaci prosadil přesnou střelou Sebastián Gorčík a otevřel skóre utkání. Nicméně záhy dostala Horácká Slavie výbornou možnost k vyrovnání, domácí si dvakrát v krátkém sledu počínali nedovoleně, a nabídli tak Třebíčským převahu dvou hráčů. Hosté se propracovali do zajímavých kombinací a poprvé v utkání souvisle ostřelovali Filipa Novotného, ten však odmítl pustit jakýkoliv puk za svá záda. Nepříjemný okamžik posléze zažil hostující Petr Kratochvíl, který po střetu se soupeřem zůstal s bolestivým výrazem v obličeji ležet na ledě, ze kterého však za asistence lékaře odkulhal po svých, a zanedlouho se již opět objevil ve hře. Postupně také stoupala vyhrocenost utkání, což se projevilo zejména potyčkami po přerušeních a bylo to znát také na tvrdosti soubojů. To vyústilo v podstatně rychlejší hru oproti prvnímu dějství, která lépe seděla stylu domácích a těm se nakonec podařilo udeřit podruhé! U modré čáry dostal puk Matic Podlipnik a nejproduktivnější zadák ligy gólem v poslední minutě poslal oba týmy do šaten s naprosto rozdílnými emocemi.

I úvod posledního dějství byl v režii domácích, způsobilo to zejména velice brzké vyloučení v třebíčských řadách. Ač zůstala tato početní výhoda bez využití, Energie si držela jasnou převahu nad soupeřem a i navzdory vedení nepolevila v aktivitě. Hostům nezbývalo nic jiného, než na soupeře dotírat všemi možnými způsoby, čehož se ujali poměrně úspěšně, vytoužený gól však stále nepřicházel. Po neustálém tlaku se ale nakonec Třebíč úspěchu dočkala v polovině třetiny a slavit mohla rovnou dvakrát! Nejprve to byl kapitán David Dolníček, který překonal Filipa Novotného a o pouhých 27 sekund později se karlovarský gólman dopustil hrubky při práci s hokejkou, když se nechal obrat o puk a Michal Vodný vyrovnal do zcela prázdné branky. Po tomto dvojitém inkasování spustili domácí doslova kanonádu a soupeře přehrávali rozdílem třídy, jejich snahu však v nejlepším zhatilo vyloučení kapitána Václava Skuhravého, který posléze neudržel nervy na uzdě a s osobním trestem mohl odejít rovnou do šaten. Energetici se dostali psychicky na dno a záhy přišel další trest spolu s přesilovkou 5 na 3 pro Třebíč. V tom se ale bravurně předvedl Filip Novotný, když udržel skóre vyrovnané a odčinil své dřívější pochybení. V posledních vteřinách periody se již nic zajímavého neudálo, a utkání tak dospělo do prodloužení.

Svižnou hru 3 na 3 načala podstatně lépe Energie, která si vypracovala hned několik velkých šancí, z těsné blízkosti se však nedokázala prosadit. Další příležitost dostali domácí po vyloučení hostí a Karlovarští prakticky neopustili palebné pozice, nicméně Lukáš Dostál vykryl všechny pokusy domácích hráčů. I za přispění brankové konstrukce došlo utkání až do samostatných nájezdů, které v 5. sérii rozhodl Petr Kratochvíl a přinesl Třebíči bonusový bod.29. kolo: KVA - TŘE 2:3 sn - Martin Sobotka

29. kolo: KVA - TŘE 2:3 sn - Tomáš MariškaOhlasy trenérů

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes se nám utkání hodnotí dobře. Věděli jsme, že jedeme na led výborného soupeře s výborným pohybem a kombinací. Tomu jsme uzpůsobili naši herní taktiku, chtěli jsme dobře bránit a rychlými brejky narušovat klid soupeře. Nechtěli jsme ale být vyloženě zalezlí v obranném pásmu, naopak jsme dobře přistupovali ke hráčům Varů už ve středním pásmu a tím jsme jim narušovali rozehrávku a kombinaci. Sice jsme prohrávali 2:0, ale hrozně si cením přístupu hráčů. Po druhé třetině, kdy jsme ztráceli dva góly, jsme si v kabině řekli, že dát dvě branky může být otázka jediné minuty a to se i potvrdilo a stalo. V prodloužení jsme pak museli ubránit ještě jedno oslabení, ale i to jsme dokázali ustát. V nájezdech nás výborně podržel Lukáš Dostál, který vychytal všechny hráče Karlových Varů a jedinou trefou nájezdů rozhodl o druhém bodu Petr Kratochvíl. Jsem moc rád, že jsme dnes popřeli hokejové pravidlo, že kdo nedá přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát. My jsme nevyužili hned dvě, a přesto máme dva body, kterých si velice ceníme. Je to pro nás ale zdvižený varovný prst před sobotním utkáním s Kladnem, tam by se nám to třeba už nemuselo vyplatit. První přesilovka pět na tři se nám nepovedla, naproti tomu ta druhá byla lepší, s několika střelami na bránu. Znovu opakuji, že za vítězství a dva body jsme dnes moc rádi. Dlouhá cesta domů bude dnes veselejší.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnes se to utkání nehodnotí lehce. Bylo vidět, že nejsme ve stoprocentní psychické pohodě po utkání ve Vsetíně, který jsme zbytečně ztratili. I tak si myslím, že se naši hráči padesát minut rvali o výsledek a během prvních dvou třetin jsme si vytvořili dostatek šancí na to, abychom vstřelili více jak dvě branky. To se bohužel nestalo a následně jsme si vstřelili sami dvě branky a přišli o to utkání. A nepotvrdilo se ani to pravidlo, že když tým nedá přesilovku pět na tři, kterou hosté hráli dokonce dvakrát a dost dlouho, tak nemůže vyhrát. Bereme jen bod, a to je pro nás ztráta. Na druhou stranu hráči bojovali, ale bohužel jsme v období, kdy se nám moc nedaří. Nemáme štěstí aby se k nám něco odrazilo a puky nám přeskakují hokejky. Musíme prostě jen naší pracovitostí jít do dalšího utkání, tak abychom další body ubojovali.


Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Bílé hvězdy se nemají za co stydět. Na ledě Jihlavy sice padly 1:3, odchází však se vztyčenou hlavou

před 2 dny
Reportáže

Třebíčští porazili svoji jmenovkyni! O osudu rozhodla skvělá druhá třetina

04.12.2019
Reportáže

Vedení 2:0 nestačilo. Třebíč si z Benátek veze jeden bod

02.12.2019