Menu +

Třebíčští porazili Litoměřice na nájezdy. Hattrickem se blýskl bek Lukáš Forman!

Reportáže
T ř e b í č - Domácí vlétli do zápasu velmi aktivně, po čtyřech minutách se prosadil obránce Lukáš Forman ve dvojnásobné přesilovce. Ten samý hráč přidal i druhou branku Třebíče, na kterou hosté odpověděli ještě před koncem úvodní třetiny. Po druhé bezbrankové periodě se Litoměřicím podařilo vyrovnat v 56. minutě, a když gól nepadl ani v prodloužení, přišly na řadu nájezdy. V těch rozhodl Lukáš Forman, který zkompletoval tedy hattrick a Bílé hvězdy braly bonusový bod navíc.
Sdílejte článek
 
25.kolo, sobota 23.11.2019
TRE TRE
3:2sn2:1, 0:0, 0:1 - 0:0
LTM LTM
Statistiky
Branky a nahrávky: 4. Forman (Nedbal, P. Kratochvíl), 15. Forman (Šťovíček, P. Kratochvíl), rozhodující samostatný nájezd Forman – 19. Marcel (Jícha, Voženílek), 56. M. Kadlec (Mlčák, Strejček). Rozhodčí: Čech, Vrba – Komínek, Roupec. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1274. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Kowalczyk, Hort – Šťovíček, Bittner, T. Havránek – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Kunc, Havlát.
HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Kukla, Jebavý, Dajčar, Marcel, Strejček, Mlčák, Klejna – Jánský, Střondala, Korkiakoski – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Kangas, Přikryl, Šik – Kropáček, M. Havelka, Vitouch.

Komentář k zápasu

Úvodní vhazování utkání získali hosté, ale s kotoučem museli zamířit až do svého obraného pásma, odkud se jim nepodařilo založit útočnou akci. Už po několika málo minutách hry rozhodčí vztyčil pravačku z důvodu vyloučení Davida Vitoucha. Navíc se hned po vhazování dopustil nedovoleného zákroku Martin Havelka a na řadu se tak dostala přesilová hra pět na tři v podání Třebíče. Bílé hvězdy nabídnutou možností nepohrdly a načaly skóre zápasu. Karel Nedbal adresoval přihrávku Lukáši Formanovi, který střelou bez přípravy propálil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Škorpíka. Tomáš Havránek se v předbrankovém prostoru snažil dopravit černou pryž za záda litoměřického maskovaného muže, ale ani napodruhé nedostal kotouč do sítě. Lukáš Paták se elegantně zbavil posledního bránícího hráče kališníků a přelstil i brankáře Škorpíka. Koncovka mu ovšem nevyšla podle představ. Litoměřice byly dnes velmi nedisciplinované, z čehož vypramenil další dvouminutový trest, který inkasoval Patrik Marcel. Bílé hvězdy ale na předešlou početní výhodu nenavázaly a stav tak zůstal nezměněn. Proti Nedbalově pokusu musel Škorpík použít svoji vyrážečku. Třebíčští hokejisté do utkání vlétli jako velká voda a ze své aktivity neustupovali a navíc ji stupňovali. Horácká Slavia svého soupeře nepouštěla do vyložených šancí a kališníci jen velmi těžce hledali cestu do útočného pásma. Vylučovalo se i z domácích řad. Petr Kratochvíl byl rozhodčími odeslán na trestnou lavici, kam si šel odsedět trest za sekání. Patrik Marcel dvakrát pálil od modré čáry, ale v obou případech si puk našel přesný Pavel Jekel. Litoměřice na maskovaného fantoma v přesilové hře recept nenašly a svoji početní výhodu v branku nepřetavily. Ke slovu se tak znovu dostali třebíčští hokejisté. A znovu byl autorem gólové trefy Lukáš Forman, který obehrál litoměřického obránce a v samostatném úniku poslal kotouč do horní části branky. Bílé hvězdy byly při chuti a v přečíslení tři na dva po úžasné přihrávce pálil Petr Kratochvíl. Škorpíkův beton byl ale na správném místě. Kališníci ještě před koncem úvodní části zápasu odpověděli. Patrik Marcel svou střelou od mantinelu rozvlnil síť za Jekelovými zády a kontaktní branka spatřila světlo světa.

Bílé hvězdy se na startu druhé periody snažily získat zpět své dvoubrankové vedení, ale všechny střelecké pokusy Třebíče Škorpík dokázal zlikvidovat. Vojtěch Střondala nešetrně zasáhl jednoho z třebíčských hokejistů, za což byl potrestán dvěma minutami. Zámek Horácké Slavie ukončila rána Martina Šťovíčka, kterou litoměřický strážce klece vyrazil maskou až do ochranné sítě. Po skončení přesilové hry chybovala obrana Litoměřic a ve velké šanci se ocitl Lukáš Paták, kterého ovšem navrátivší se obraný pár nenechal vystřelit. Vojtěch Střondala se po odpískání dopustil přestupku proti pravidlům a po právu byl odeslán rozhodčími na lavici hříšníků. Dvacet sekund před koncem početní výhody nastala pasáž, v níž třebíčská přesilovková formace zasypala Škorpíka střelami. Brankář kališníků ale změnu skóre nepřipustil. Směr Kowalczykova nahození změnil před Škorpíkem jeden z třebíčských bruslařů, ale ani tentokráte černý nesmysl v síti neskončil. Už to vypadalo, že Kadlec srovná stav zápasu, ale Pavel Jekel předvedl úžasný fantastický zákrok a udržel nejtěsnější možné vedení. Lukáš Paták usedl na trestnou lavici za sekání. Tadeáš Král v oslabení ušetřil několik sekund svým výpadem do útočného pásma. I díky tomuto činu se Horácká Slavia obránila. Ferda obdržel nádhernou přihrávku, ale nasměroval kotouč mimo tři tyče.

Bílé hvězdy nastoupily do závěrečného dějství základní hrací doby s jednobrankový náskokem. Ani jeden z celků neotálel a s šancemi se roztrhl pytel. Nejprve mohl Peter Jánský zamířit sám na Jekela, ale při zpracování mu černá pryž odskočila od čepele a z příležitosti tak nebylo nic. Poté mohl špatné střídání kališníků potrestat Ondřej Malec, který ovšem na Škorpíka nevyzrál. Horácká Slavia obléhala branku soupeře, ale i přes několik slibných šancí se kotouč za brankovou čáru nedostal. Bílé hvězdy ale malý neúspěch neodradil a nadále dobývaly svatyni kališníků. Svou neustupující aktivitou si navíc vybojovaly faul soupeře. Nedvídkovu ránu ztlumil Škorpík na své hrudi. Horácká Slavia si vytvořila mohutný tlak, který však k třetí brance nevedl. Paradoxně přišlo místo navýšení skóre vyrovnání. Nahození Jana Mlčáka těsně před Jekelem tečoval Martin Kadlec a Pavel Jekel už s tímto kotoučem nemohl nic udělat. Odpovědět mohl Tadeáš Král ze samostatného úniku, ale se svým zakončením neuspěl.

Zápas dospěl až do dramatických samostatných nájezdů, které rozhodl třebíčský hrdina Lukáš Forman, který tím pečetil svůj hattrick.

Autor: Viktor Pavlovec

Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Já s hodnocením soupeře musím souhlasit, myslím, že jsme většinu utkaní byli lepší. Škoda, že se nám za stavu 2:1 nepovedlo ještě ten třetí gól vstřelit i na dvoubrankové vedení a šancí jsme tam měli dost. My se s tím trápíme od začátku sezony, to je taková černá kaňka dneska na tom utkaní, jinak kluci plnili plán, který jsme měli nachystaný. Plnili naše pokyny, hráli zodpovědně, myslím si, že jsme vycházeli z dobré obrany, šance jsme si vytvářeli. To utkaní se muselo divákům líbit, škoda, že jsme to nedokázali rozhodnout v šedesáti minutách, ale i tak bereme druhý bod, který si myslím, že bereme zaslouženě. A tady ten bod nám může pomoct do další práce a samozřejmě budeme pracovat na přesilovkách, kterých jsme měli poměrně dost na to, abychom to utkaní rozhodli, ale nepodařilo se. V pondělí na tom začneme pracovat, máme dva body a jdeme dál. Lukášovi ten zápas dneska vyšel, dneska to bude mít asi drahé, teďkom v kabině. Byl to dobrý týmový výkon a to, že se trefil Lukáš, je dobře, protože my jsme spolu s Lukášem se bavili včera, chtěli jsme změnit nějaké věci. Já věřím, že mu to pomohlo a že takové výkony bude podávat dál.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice: Já musím říct, že od reprezentační pauzy naše výkony nejsou vůbec optimální. Vůbec se nám nedaří, chybí tomu lehkost, těžko si vytváříme šance a dneska jsme na to zase navázali. Zápas vůbec nemůžeme hodnotit jako povedený, ten bod potom, co jsme tady dneska předvedli, je pro nás zlatý. Třebíč si zasloužila vyhrát a nevím, jestli jsme přetrénovaný nebo kluci na té reprezentační pauze, kdy devět našich reprezentantů odehrálo 3 zápasy ve třech dnech, tak od té doby to není úplně optimální. Ale jak říkám, každý bod je teď pro nás zlatý, v tom boji o to osmé místo nás přibližuje k tomu postupu, jsem rádi za ten bod, ale to je vše, s čím můžeme dneska být spokojený. Samozřejmě prohrávali jsme rychle 2:0, ale bylo 50 minut před námi, tak jsme věřili, že když dáme rychlý kontaktní gól, že se do toho zápasu dostaneme. Ten gól jsme dali, ale moc jsme toho nezlepšili. Jak říkám, jediný pozitivum dneska je ten bod a výkon Honzy Škorpíka, který nastoupil asi po dvouměsíčním zranění, tak zaplať pán bůh, že to mužstvo dneska podržel.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024