Další tři body! Třebíč vyloupila Frýdek a přiblížila se předkolu

T ř e b í č - Také další klíčové utkání dokázaly bílé hvězdy zvládnout. Svěřenci trenérů Nováka a Barvíře triumfovali na ledě Frýdku-Místku 3:2. Základní stavební kámen k tomuto vítězství přitom položili už během první periody. Tu opanovali hokejisté z Vysočiny 2:0, trefili se Matěj Psota a Lukáš Nedvídek. Druhá dvacetiminutovka přinesla trefu z hole Karla Nedbala při třebíčské přesilové hře. Tento brankový zářez se nakonec ukázal být tím vítězným.

50.kolo, sobota 15.2.2020
FRM FRM
2:30:2,1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 23. Kaukič (Stuchlík, Motloch), 57. Tomi (Haman, Adámek) - 1. Psota (Bittner), 5. Nedvídek (Šťovíček, Laš), 34. Nedbal (Krenželok, Psota). Rozhodčí: Barek, Ondráček - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
HC Frýdek-Místek: L. Daneček – M. Adámek, Haman, D. Stránský, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kafka, Klimša, Tomi – R. Szturc, Przybyla, Martynek – Stuchlík, Kaukič, Motloch.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – D. Krenželok, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, Furch, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, T. Havránek.

Vstup do zápasu byl jako z hororu. Třebíč vyhrála buly a v podstatě od té chvíle byla na kotouči. A z toho pramenila už i velmi brzká branka ve 42 sekundě zápasu. Matěj Psota po vyhraném buly prostrčil kotouč přes bránícího hráče, z kruhu přejel před Danečka a zakončil přímo pod víko branky. A mělo být hůř. Kryštof Stuchlík totiž neuhlídal svoji hokejku a ta vyletěla moc vysoko, takže se pískaly dvě minuty. Rysi v oslabení dobře bránili, přesto nakonec inkasovali. 13 sekund před návratem Stuchlíka vyjela Slavia ze svého pásma a hezkou čtyř-dotekovou kombinaci zakončil rychlou střelou z mezikruží nikým nehlídaný Lukáš Nedvídek. Zaražení rysi nebruslili dobře, nenapadali dobře, ale zato dobře bránili. A hlavně Daneček Čaroval v kleci. Velkou šanci měl v sedmnácté minutě Martynek, kterého Przybyla vyslal po skvělém vypíchnutí kotouče. Martynek ale z kruhu Jekela nepřekonal. Nezvládl to ani Hladonik o minutu později, kdy dostal zpoza branky křižný pas před brankovištěm, jenže zakončení mu opravdu nesedlo. No, a tak se do šaten šlo za stavu 0:2. Do druhé třetiny se ale postavili jiní rysi. Od začátku byli hodně aktivní, co se útoku týče. Ve 22. minutě měl Martynek před sebou odkrytou branku po odraženém kotouči, ten do ní ale bekhendem nezvládl dostat. Nemusel však smutnit. 41 sekund poté už totiž slavil Lukáš Kaukič. Ten dostal krásnou průnikovou přihrávku a jel na Jekela zcela osamocen. Risknul bekhendové zakončení mezi nohy, které brankář vůbec nečekal. A vyšlo to. Chvíli poté se dostal do zajímavé možnosti Szturc, který dostal puk a zpoza obránce vystřelil, jenže Jekel puk vytěsnil. Ve 33. minutě zase dva z rysů doráželi z bezprostřední blízkosti, jenže Jekel zakryl snad celou branku. Co s nepovedlo rysům, povedlo se o chvíli později Horácké Slavii. Karel Nedbal totiž využil další přesilovku. Kombinace mu přidělila puk k modré čáře a on odtamtud poslal ladnou ránu, kterou nedokázal nikdo zastavit, tedy až na síť na konci branky. Velkou šanci pak ještě neproměnil Mikulík, kterému Przybyla poslal kotouč do osamoceného místa před branou, ale kapitánovi Frýdku-Místku se nepodařilo procpat puk mezi beton a tyčku Jekelovy branky. V posledním dějství stál před rysy těžký úkol. Stále prohrávali o dva góly. Třebíč ale nechtěla opakovat chyby z úvodu druhé třetiny. Proto začala hned od začátku odstřelovat domácí branku. První ránu schytal Daneček. Šťovíčkova rána byla tak silná, že Danečkovi „odstřelila“ helmu z hlavy. Následně domácí gólman zneškodnil Szathmáryho ránu. Jeho další dělovka byla tečována centimetry vedle branky. Domácí si také vytvořili šanci, když Jekel rozehrával za brankou. Rysi ho obklíčili z obou stran a sebrali kotouč. Jekel za brankou upadl, ale než puk rysi dostali do branky, byl už brankář zpět. Šťovíček pak pohrdl možností rozhodnout zápas, když Daneček ležel a on mohl puk poslat do odkryté klece. Ani Bittner neuspěl se svou dělovkou z kruhu. Domácí pak odvolali gólmana. A risk se jim vyplatil. Vojtěch Tomi totiž tečoval přímo před gólmanem silnou Hamanovu ránu. Jekel pořádně neviděl a kotouč byl rychle za jeho zády. Rysi to tedy zkusili bez brankáře ještě jednou. Přežili pár situací, kdy hosté vyhodili kotouč kousíček vedle volné branky. Další kotouč už ale za záda Jekela dostat nedokázali. Třebíč po čtvrté ze čtyř zápasů v této sezóně nad Frýdkem-Místkem vyhrála.

Vlastimil Wojnar - HC Frýdek-Místek: Vstup do zápasu nás stál tři body. Udělali jsme tam dvě zbytečné chyby jak ve hře 5 na 5, tak i v oslabení. Potom jsme se to samozřejmě snažili stáhnout, což se nám i částečně povedlo, ale pak opět přesilovka a gól na 1:3. Ten nás asi zlomil. V power play jednu jsme využili, ve druhé jsme měli obrovské šance. Bohužel. Ale my jedeme dál, máme bod náskok, z venku musíme přivézt body. A pak uvidíme, co dál.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme měli výborný vstup do utkání, dostali jsme se do dvoubrankového vedení, což uklidnilo naši hru. V první třetině jsme hráli výborně a soupeře jsem k ničemu nepouštěli. U druhé třetiny jsme si to začali komplikovat, nebylo to podle našich představ. Soupeř po zásluze snížil. Druhá třetina nebyla z naší strany dobrá. I tak se nám ale podařilo využít přesilovou hru. To dvoubrankové vedení nám zase dodalo trošku klidu. Potom jsme čekali tlak domácích, že to otevřou, že do toho útoku půjdou. To se potvrdilo, takže jsme se zaměřovali hlavně na obranu. Domácí si vytvořili pár gólových šancí. Takže dneska asi trošku se štěstím získané tři body. Dobrý týmový výkon, od toho se chceme odrazit. Toto utkání si užijeme do půlnoci a zítra se jdeme připravovat dále.