Menu +

Bílé hvězdy zvládly závěr zápasu a o svém vítězství rozhodly v nájezdech

Reportáže
T ř e b í č - Horácká Slavia se z Frýdku-Místku vrací se dvěma skvělými body. Svěřenci Kamila Pokorného měli střeleckou převahu a několikrát si vytvořili mohutný tlak, ale vyrovnání přišlo až v závěru třetí periody díky skryté střele Daniela Poizla. V samostatných nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem Vojtěch Střondala, který svou druhou trefou zápasu rozhodl o vítězství Horácké Slavie.
Sdílejte článek
 
20.kolo, pondělí 15.11.2021
FRM FRM
2:3sn1:0, 0:1, 1:1 - 0:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 13. L. Komorski (Lyszczarczyk, Szturc), 42. Lyszczarczyk (Teper, Klimša) - 34. Střondala (Dočekal), 56. Poizl (Furch, Dočekal), rozhodující samostatný nájezd Střondala. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Kučera, Kráľ. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 688. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Sestavy
HC Frýdek-Místek: Šimboch – Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš, Krzak – Tadeáš Král, Peterek, Šlahař – Christov, Komorski, Martynek – Lyszczarczyk, Blaško, R. Szturc – Matiaško, Křivohlávek, Klimša.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, Šťovíček – M. Zabloudil, Vodný, Gajarský – Křehlík, D. Michálek, Ferda.

Komentář k zápasu

Do první výraznější šance utkání se dostal David Tureček, jehož střelecký pokus si brankář Šimboch kvůli clonícím hráčům marně hledal, ale nakonec pro Rysy dopadlo vše dobře. Frýdeckomístecký brankář pak musel ještě několikrát použít svou přesnou lapačku. Poté to zkoušel ještě Hunkes s Furchem, ale oba pokusy nezamířily mezi tři tyče. Na druhé straně se snažil prosadit Jakub Šlahař, ale ani on neuspěl. Na svého kolegu se snažil navázat Rostislav Martynek, který ale kličkou neobelstil třebíčské obránce.

Bílé hvězdy dostaly jako první k dispozici početní výhodu, ale Václav Krliš v největší šanci o pár centimetrů minul klec Frýdku-Místku. A vylučovalo se i z třebíčských řad. Tentokráte už ale trest nezůstal bez odezvy. Alan Lyszczarczyk vypálil z kruhu a odraženou ránu si nejlépe našel jeho krajan Filip Komorski, který ji bez větších problémů uklidil do sítě.

Následovalo několik střetů, po kterých se hráči Třebíče těžce zvedali z ledové plochy. V závěru první periody se svěřenci Kamila Pokorného ještě snažili něco vymyslet, ale hosté si své jednobrankové vedení uhájili.

Ve druhé periodě měla Horácká Slavia několik slibných pasáží. Vše začalo už, když Šimbocha prověřil Martin Šťovíček. A šance začaly nabývat na intenzitě. Před strážce svatyně s rysem na prsou se výborně protlačil David Michálek, jehož odvážné akci scházela jen gólová tečka. Frýdek-Místek hrál ale velmi obětavě a mnoho třebíčských střel se k Šimbochovi ani nedostalo. Na druhé straně zahrozili Zbořil a Szturcz.

Nakonec se ale přeci jen radovala Třebíč. Martin Dočekal na sebe strhl pozornost bránících hráčů a našel úplně volného Vojtěcha Střondalu, který se s ničím nerozpakoval a ranou z první vyrovnal na 1:1.

Odpověď přišla hned z kraje třetí třetiny, kdy se bílé hvězdy bránily v oslabení. Jakub Teper vrátil kotouč Alanu Lyszczarczykovi, který z levého kruhu mířil přesně.

Bílé hvězdy to ale žádném případě nepoložilo a začaly na svého soupeře vyvíjet mohutný tlak. Navíc přišlo vyloučení Jakuba Šlahaře, který nedovoleně zastavil Radima Ferdu. Bílé hvězdy svého soupeře svíraly v kleštích, ale srdnatě bojující rysi tyto krušné chvíle znovu ustáli bez úhony.

Velké šance měli Radim Ferda s Ladislavem Bittnerem, ale Šimboch si dnes byl svými zákroky jistý. Třebíčští hokejisté se ale s výsledkem nechtěli smířit a čím dál více utahovali otěže, až nakonec vyrovnali. Daniel Poizl nahodil kotouč na branku a brankář Šimboch z důvodu špatného výhledu nedokázal zasáhnout včas.

Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl jako jediný úspěšný exekutor Vojtěch Střondala.

Autor: Viktor Pavlovec

Ohlasy trenérů

Mojmír Trličík - HC Frýdek-Místek: Bod s lídrem tabulky se samozřejmě počítá. Byli jsme však blízko tomu, abychom s nimi získali body tři. Ve třetí části utkání ale hosté jasně ukázali, proč jsou na prvním místě tabulky. Byli lepší a hlavně v útočném pásmu silní na kotouči. Měli dost nebezpečných situací. My jsme v přípravě na něj věděli, že při hře pět na pět bude těžké se proti nim prosadit, že Třebíč dostává hodně málo gólů, takže se může rozhodovat v přesilových hrách. To se nakonec i potvrdilo, kdy jsme dva góly dali v přesilovce, i když možná v té druhé přesilovce byl jejich pátý hráč už na ledě. V prodloužení asi žádná další šance nebyla a v při těch nájezdech jsme jen zapsali další čárku v našich neúspěšných pokusech. I proto je z toho zápasu jen bod.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme spokojeni s výkonem, který hráči odvedli. Byli jsme lepší při hře pět na pět. Domácí se drželi v zápase díky přesilovkám, o jejichž kvalitě jsme věděli, přesto jsme v nich inkasovali. Hrozně jsme se nadřeli na gól, ale díky dodržování systému a velmi dobrému pohybu si myslím, že máme zaslouženě dva cenné body. V poslední době se nám příliš nedaří v zakončení... Frýdek byl dnes posílený hráči z extraligového Třince, přesto znovu opakuji, že jsme byli lepším mužstvem a ty dva body po reprezentační pauze jsme si zasloužili víc. Musím pochválit i Pavla Jekela, který v nájezdech vychytal všech pět hráčů, střelců protřelých extraligou.

Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024