Menu +

Fantastický Jekel zavřel branku a bílé hvězdy braly po třech trefách proti Vsetínu tři body

Reportáže
T ř e b í č- Bílé hvězdy v důležitém zápase s přímým konkurentem měly v zádech fantastického Jekela, který působil jako nepropustná zeď a svými gymnastickými zákroky vyčapal všechny střelce Valachů. Horácká Slavia svou cestu ke třem bodům započala již v šesté minutě, kdy Adam Gajarský našel Matěje Zabloudila, který elegantní kličkou přelstil brankáře Gábu. Další pohlednou akci měla na svědomí dvojice Doudera - Vodný. Lukáš Doudera nabil na kruh skvěle postavenému Michalu Vodnému, který milimetrově přesnou ranou z první zvýšil na 2:0. Závěrečnou ránu Valachům zasadil Martin Dočekal, který z ostrého úhlu definitivně rozhodl o vítězství Horácké Slavie. Ta tak zvládla přímý souboj o druhé místo.
Sdílejte článek
 
43.kolo, pondělí 31.1.2022
TRE TRE
3:01:0, 1:0, 1:0
VSE VSE
Statistiky
Branky a nahrávky: 6. M. Zabloudil (Gajarský, Vodný), 29. Vodný (L. Doudera, Střondala), 52. Dočekal (L. Forman). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 871. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 3:0.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Poizl, Tureček, Mlčák – Střondala, L. Bittner, Dočekal – D. Sklenář, Malý, Šťovíček – Ferda, D. Michálek, Krliš – Gajarský, Vodný, M. Zabloudil.
VHK Vsetín: Gába – Ondračka, Jerofejevs, Smetana, Štach, Hryciow, J. Říha, Š. Jenáček – Rob, Pšurný, Jonák – A. Zeman, Kucharczyk, Berger – D. Březina, Venkrbec, Pitule – Hořanský, R. Vlach, R. Půček.

Komentář k zápasu

Šestnáct dní čekali třebíčští fanoušci na další domácí zápas. Dočkali se poslední lednový den, kdy do KHNP ARÉNY zavítal Vsetín. Zápas, který proti sobě svedl adepty na druhou příčku tabulky měl už od počátku vysoké tempo. A k radosti naprosté většiny příznivců na tribunách měly více ze hry bílé hvězdy. Nejprve zahrozil Václav Krliš, který svůj projektil nasměroval jen těsně nad horní tyčku vsetínské= svatyně. Tohle varování však Valachům nestačilo, a tak z další velké šance už udeřilo. Michal Vodný s Adamem Gajarským vymysleli ideální střeleckou pozici pro Matěje Zabloudila, jehož pokus zabloudil přesně do sítě. Vedoucí branka Horáky o to víc nakopla, najednou byl borců v červeném plný led a brankář Gába se měl co ohánět. Vystrašila ho rána Střondaly i pokus Bittnera. Ani jedna z těchto příležitostí však brankou neskončila. Na druhé straně zkusil své štěstí Štach, ale Pavel Jekel byl i tentokrát jako zeď, o čemž se o chvíli později přesvědčil také z kruhu pálící Pšurný. Jinak si ale Vsetínští moc příležitostí nevypracovali. Především díky spolehlivému defenzivnímu výkonu Horáků.

Druhé dějství nabídlo podobný ráz jako to první. Více ze hry měla Třebíč, která hrozila zejména z rychlých protiútoků. Na konci jednoho takového byl Michal Vodný. Škoda jen, že třebíčský útočník puk v rozhodující chvíli promáchl. Mrzet ho to ale nemuselo, protože o pár minut později si chuť spravil. Došlo k tomu při přesilovce. Na začátku celé akce stál Vojtěch Střondala, který posunul ks černé gumy na Lukáše Douderu, jenž Michala Vodného vybídl na střelu z první a zkušený forvard už věděl, jak s takovou příležitostí naložit. Vodného rána byla prudká a přesná. Davidu Gábovi tak nezbylo nic jiného než puk lovit ze své sítě podruhé. Zdramatizovat průběh zápasu mohl vsetínský Březina, ten ale místo zakončení zboural Pavla Jekela, což se samozřejmě neobešlo bez odvety třebíčských beků.

Třetí perioda se nesla ve znamení dobře takticky zvládnutého výkonu Horácké Slavie. Ta svého soka prakticky k ničemu vážnému nepouštěla. Když už některý z projektilů doletěl až k Pavlu Jekelovi, tak třebíčský brankář ukázal, proč je po zásluze nejlepším maskovaným mužem Chance ligy. Vsetínské Waterloo ještě více prohloubil David Tureček, který poslal svého soka v pěstním souboji k zemi. Definitivní KO zasadil Valachům o chvíli později Martin Dočekal. Ten svou střelou nachytal brankáře Gábu na švestkách. Doslova. Od tohoto momentu bylo definitivně jasno. Vsetínský odpor se rozplynul jak pára nad hrncem. Bílé hvězdy tak znovu zvítězily 3:0, přičemž neprůstřelnost Pavla Jekela trvá už přes 120 minut hry.J. Srdínko a J. Barvíř po utkání TRE - VSE 3:0Ohlasy trenérů

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme rádi, že jsme navázali na výkon z Jihlavy, jak systémově, tak nasazením a obětavostí. Výborně jsme pracovali do defenzivy, z toho pramenila naše přečíslení a šance. Jsme rádi, že jsme si pomohli i přesilovkou na 2:0, kterou jsme sehráli výborně. I za tohoto stavu jsme chtěli hrát pořád stejně, čekat na naše příležitosti a naše brejky, což se nám dařilo. Měli jsme ještě dost dalších šancí na navýšení náskoku. Vsetín je nesmírně kvalitní mužstvo, takže i oni si vypracovali šance, ale my jsme jim to posbírali v předbrankovém prostoru, a když už jsme to nezvládli, tak to parádně zavřel Pavel Jekel. Myslím si, že zaslouženě bereme tři body.

Jan Srdínko – VHK Veetín: Snažili jsme se na Třebíč připravit. Hraje, a přináší jí to úspěch, hru založenou na poctivé obraně, hrozí z brejků... V dnešním zápase se to potvrdilo. Hráli do obrany, poctivě, první gól jsme dostali z přečíslení dva na jednoho, pak si pomohli přesilovou hrou. I my jsme si vypracovali některé šance, ale buď tam bylo těžkopádné zakončení nebo nám chyběl větší důraz. Navíc se nám nepovedly přesilové hry, a to byl rozdíl. Tím pádem jsme nemohli zápas zdramatizovat a soupeř zaslouženě vyhrál. Ale v zápase u nás jsme taky dostali první gól a nakonec jsme vyhráli. Hráčům jsme říkali, že je blbé dostat v Třebíči první gól, nicméně zápas je dlouhý a pořád se s tím dá něco dělat. Dneska jsme ale recept na soupeře nenašli a nedali jsme gól. Určitě nebudeme házet nějakou vinu na gólmana, když jsme nebyli ani jednou úspěšní v zakončení. Dneska zápasy rozhodují přesilovky a nedařilo se ani našim speciálním formacím.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024