Menu +

Na závěr základní části přestřelka. Horáci padli v Prostějově 4:6

Reportáže
Poslední zápas dlouhodobé části soutěže přinesl divoký průběh. Bílé hvězdy v něm sice rychle vedly 1:0, ale domácí Jestřábi do konce úvodního dějství otočili stav na 4:2. Když Prostějovští přidali ve druhém dějství i pátý gól, zdálo se být jasno. Třebíčská družina se ale nevzdala a dvěma slepenými góly v úvodu třetí periody snížila na 4:5 ze svého pohledu. Přišly i další šance k vyrovnání, ale ty už radostí neskončily. Prostějov naopak pečetil své vítězství trefou do prázdné brány.
Sdílejte článek
 
51.kolo, středa 2.3.2022
PRO PRO
6:44:2, 1:0, 1:2
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 11. A. Havlík (Rudovský, J. Kloz), 13. J. Kloz (T. Jáchym, M. Švec), 15. M. Švec (Klimíček, Mrázek), 20. P. Beránek (Zajíc, J. Kloz), 38. M. Jáchym (Rudovský, T. Jáchym), 60. P. Beránek (A. Havlík) – 8. L. Bittner (Psota, Střondala), 16. L. Bittner (Psota, Šťovíček), 42. Gajarský (D. Sklenář, M. Furch), 45. Poizl (Střondala). Rozhodčí: Skopal, Bejček – Polák, Štěpánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 980. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4, 6:4.
Sestavy
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – M. Jáchym, Klimíček, Staněk, Husák, A. Havlík, Zajíc, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – M. Novák, Račuk, Mrázek – P. Beránek, J. Kloz, M. Švec – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – L. Forman, Tureček, Popela, Poizl, Zukal, M. Furch – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Meluzín, Nedvídek, Střondala – Havlát, Gajarský, D. Sklenář – M. Zabloudil, D. Michálek, Lang – Krliš.

Komentář k zápasu

Zápas mezi Třebíčí a Prostějovem začal ve slušném tempu. Poté, co si oba týmy vyměnily úvodní pozdravy v podobě oťukávacích střel, přišlo vyloučení Petra Mrázka a první gólový moment střetnutí. Na počátku celé akce stál Vojtěch Střondala, který posunul puk Matěji Psotovi. Ten milimetrově přesnou přihrávkou vybídl ke skórování své hokejové dvojče Ladislava Bittnera. Třebíčský kapitán stál v mezikruží jak skálopevná věž a Psotovu přihrávku uklidil prudkou ránou přesně do sítě. Vedení Horáků však mělo tentokrát pouze jepičí život. Konkrétně přesně 179 vteřin. Běh událostí vedoucí k prostějovskému vyrovnání započal vyloučením Lukáše Zukala. Defenzivní čtveřice třebíčských sice dlouho odolávala, jenže těsně před Zukalovým návratem na led přišel přece jen trest. K puku se na modré čáře dostal Adam Havlík, který šikovnou ránou švihem poslal zápas do vyrovnaného stavu. Ten ale na výsledkové tabuli dlouho nevydržel. Hned o minutu později totiž zamířil za katr kapitán Bittner a Jestřábi v nerovnovážném počtu hráčů opět trestali. Tomáš Jáchym zaujal dispečerskou pozici na pravém kruhu, odkud poslal střílenou přihrávku do předbrankového prostoru, kde se nejrychleji zorientoval Jan Kloz. Tomu už stačilo jen nastavit hůl do Jáchymova pasu a bylo vymalováno. Jestřábi tedy otočili kormidlem zápasu během necelých dvou minut. Ani to ale nebylo v gólově bohaté první periodě všechno. Jako další se o slovo přihlásil Marek Švec, který potrestal další faul bílých hvězd. A byla to opět trefa po teči, proti které mohl Jan Mičán jen těžko něco dělat. Třebíč se ale nemínila vzdát. Uběhlo jen pár vteřin a do útočného pásma vlétlo elitní útočné komando, které znamená pro obrany soupeřů stupeň nejvyššího ohrožení. Roli zakončovatele se opět ujal Ladislav Bittner, jenž dokázal zužitkovat přesný pas Matěje Psoty. Bittnerův pokus mířil přesně nad rameno bezmocného brankáře Bláhy, který se mohl jen smutně ohlédnout. Když už se zdálo, že pět branek bude v první periodě konečný počet, všechny vyvedl z omylu Petr Beránek. Ostřílený forvard, který strávil část loňského ročníku právě v Třebíči, vystřelil osm vteřin před úvodní sirénou. No, a rána z jeho hole skončila za Mičánovými zády.

Byl to patrně jeden z klíčových momentů zápasu, který Jestřáby vydatně povzbudil. Domácí letka pak zahrozila hned na začátku druhé periody, kdy se Prostějovští hnali do přečíslení 2/1. Martin Novák přihrál Petru Mrázkovi, proti němuž se Jan Mičán stihnul přemístit. Mrázek proto věděl, že případné zakončení nebude mít valné šance na úspěch, takže touš posunul za sebe, kde z druhé vlny najížděl Marek Račuk. Tomu už stačilo jen doklepnout puk do zcela odkryté brány. Jenže Račuk ukázal, že i mistr tesař se někdy utne. Nutno podotknout, že vracející se třebíčská obrana mu situaci značně zkomplikovala. Přesto musel prostějovský snajpr zpytovat svědomí. Od té chvíle tempo zápasu zvolnilo, což museli brát s povděkem zejména kardiaci v řadách obou fanouškovských táborů. Z poklidné pasáže střetnutí vybočoval snad jen projektil Robina Staňka od modré čáry, který si ale cestu k Mičánovi přes klubko clonících hráčů nenašel. Na druhé straně zkoušel své štěstí z podobné pozice Forman. Bez efektu. Další várka vzrušení byla na prostějovský zimák doručena v závěrečné pětiminutovce druhé třetiny. Nejdříve vypálil Rudovský, který neměl přesně seštelovaná mířidla. Mrzet ho to ale nemuselo, protože dílo dokonal Miroslav Jáchym. Prostějovský zadák patří spíše mezi sváteční střelce, tentokrát se na něj však štěstí usmálo. Jáchymův pokus kousek za modrou čárou tak trochu nachytal třebíčskou defenzivu i brankáře. Před závěrečnou periodou tedy měl Prostějov výrazně lepší výchozí pozici.

A možná se domácí nechali částečně ukolébat, což je mohlo přijít setsakramentsky draho. Comeback Horáků do zápasu začal nenápadně. V čase 41:55 vystřelil od modré čáry Michal Furch, do jehož rány vložil svoji hůl Adam Gajarský. Následný padáček po vzoru legendární trefy fotbalisty Antonína Panenky z penaltového rozstřelu evropského šampionátu 1976 skončil za dezorientovaným Ondřejem Bláhou. V tu chvíli jako by na třebíčské vylila paní štěstěna kanystr živé vody. Bílých hvězd byl najednou plný led a soupeř, který hrál o všechno, znervózněl. I to byl nejspíš důvod zbytečného a nic neřešícího faulu Patrika Husáka ve středním pásmu. V navazující přesilovce dostal přesnou přihrávku na vrchol pomyslného přesilovkového deštníku Daniel Poizl, který nezaváhal. Poizlova bomba od modré čáry našla svůj cíl a dostala Horáky na dostřel jedné trefy. Když se o minutu později dostal do tutové šance Psota, o mnohé fanoušky Jestřábů se v hledišti dost možná pokoušely mdloby. Reálně totiž hrozilo, že jejich tým v mžiku přijde o v jednu chvíli pohodlný náskok tří branek. Roli prostějovského zachránce na sebe ale vzal Ondřej Bláha, který Psotovu dobře mířenou jedovku skryl do lapačky. I poté Třebíč tlačila na vyrovnání. Celek z Vysočiny hrál uvolněně, zatímco Prostějov jako by tahal na svých nohou tunové závaží. Nebylo se co divit, vždyť pokud by Jestřábi o vítězství přišli, sezona by pro ně skončila. To se vám pak hraje zatraceně blbě… Ještě přiživit prostějovskou nervozitu zkoušel Střondala. Neuspěl. O pár vteřin později vypálil z voleje Havlát, ten ale jen rozduněl zadní mantinel. Poslední minuta základní hrací doby přinesla třebíčský risk bez brankáře, který bohužel nevyšel. Bílé hvězdy ztratily puk, k němuž se poté dostal Petr Beránek, jenž svým druhým gólem v zápase definitivně rozhodl. Prostějov zvítězil 6:4.

Autor reportáže Pavel MandátOhlasy trenérů

Aleš Totter – LHK Jestřábi Prostějov: Celou sezónu nám šlo o play-off. Jenže jsme si to v ní dělali těžší, a to i v dnešním zápase. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Když zhodnotím základní část, tak se hrálo o vše – čtyři až pět týmů sestoupí, takže těžká sezóna. Dostali jsme pod sebe celkem sedm týmů. Na to, že jsme noví, poprvé jsme se sešli v červenci a nebyly žádné vazby, tak si myslím, že to bereme. Dostali jsme se do play-off. Pokud zjednodušíme hru, budeme zodpovědnější, budeme se víc tlačit do koncovky a budeme jednotní, tak si play-off můžeme určitě hodně prodloužit. Kolín je těžký a organizovaný soupeř, dvakrát jsme s ním prohráli. Mají v týmu výborné jednotlivce a zahraničního gólmana.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme výsledkově dobrý vstup do zápasu, když jsme šli v přesilovce do vedení. Jenže pak jsme udělali sérii čtyř faulů a soupeř tři z nich potrestal, respektive, my jsme je neubránili. Tím se domácí zvedli. V první třetině jsme hráli špatně, nedůrazně před naší bránou a v obranné třetině. Na to jsme museli o přestávce reagovat a něco jsme si k tomu řekli. Druhá třetina byla opatrná z obou stran. Ve třetí jsme dali dva rychlé góly, dostali jsme se zpátky do zápasu. Domácí znervózněli a začali víc bránit. Je velká škoda, že se nám už nepovedlo vyrovnat a některé situace jsme nevyřešili trošku klidněji a přesněji. Šance na vyrovnání jsme měli. Poslední gól jsme dostali v power-play. Nechali jsme dnes mimo sestavu čtyři hráče, chtěli jsme pod tlakem a v celém zápase vidět některé kluky, kteří se v minulých utkáních do hry moc nedostali. Hráčům děkujeme za celou základní část, ve které jsme uhráli krásné třetí místo. I když se nám ne vždy vše dařilo, dokázali jsme pak zase zabrat a pozici pro čtvrtfinále si uhrát. Od zítřka základní část přestává existovat a my se budeme chtít co nejlépe připravit na čtvrtfinále se Sokolovem, které jednoznačně chceme zvládnout.

SK Horácká Slavia Třebíč
95 let od založení klubu 1928 - 2023
© SK Horácká Slavia Třebíč, 2002–- 2024. Všechna práva vyhrazena.
Vyrobeno v eSports.cz — www.esports.cz
Nastavení cookies