TRE - UNL 5:3 - Třebíči se podařil po střeleckých hodech další neuvěřitelný kousek

Po bezbrankové první třetině to nevypadalo zrovna na střelecký koncert. Ve druhé části se však domácí začali brankově prosazovat. Nejprve se trefil Jan Korotvička, napodobil jej pak druhým gólem Pavel Kubiš. Po dvou třetinách tedy vedli domácí rozdílem dvou branek. Poslední dvacetiminutovka měla rozhodnout. Na 3:0 zvyšoval Martin Čech a už to vypadalo, že Třebíč si své vedení pohlídá, jenže Ústí ukázalo svou velkou sílu a během tří minut dokázalo vyrovnat na 3:3. Třebíčské hokejisty to ale nepoložilo a půl minuty po vyrovnávací brance vstřelil Ondřej Látal vedoucí branku. Na 5:3 pak upravoval v 56. minutě kapitán týmu Bedřich Ščerban. Fotografie z utkání najdete TADY

40.kolo, pondělí 16.1.2006
5:30:0, 2:0, 3:3
UNL UNL
Branky: 26. Korotvička (Dolníček, Šefčík), 36. Kubiš (Korotvička, Dolníček), 42. Čech (Zahradník), 51. Látal (Zahradník), 56. Ščerban (Dolníček) - 47. Havel (Hořava), 50. Červenka (Vála), 51. Jech (Fink, Antoš). Rozhodčí: Hradil - Brabec, M.Pospíšil. Vyloučení: 7:10, navíc Pazourek (UNL) 10 min. OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář - Lučka, Ščerban, Rehák, Šefčík, Sláma, Bulička, Lukáč - Fryauf, Oliva, Květoň - Kubiš, Dolníček, Korotvička - Čech, Zahradník, Látal - Laš, Tatarčík, Přibyl.
HC Slovan Ústí nad Labem: Zikmund - Grof, Hořava, Kudrna, Mazanec, Vála, Zápotočný - Antoš, Červenka, Fink - Havel, Jankových, Jech - Klimt, Klobouček, Kudrna - Kuchler, Pazourek, Slížek.

Kdo přišel v pondělním podvečeru zhlédnout střetnutí Horácké Slavie Třebíč proti lídrovi soutěže - Ústeckým Lvům - jistě nelitoval. Zápas totiž nepostrádal žádnou ze složek, aby mohl být označen jako dramatický a divácky atraktivní. Bojovnost, dynamický hokej, napětí, radost domácích diváků z tříbrankového vedení, rychlé vychladnutí a zklamání po bleskovém srovnání i závěrečné vítězné oslavy domácích fanoušků. Jejich tým sice prohrál s favorizovaným soupeřem na tyčky 0:4, ale v hokeji se hraje, jak všichni ví, na vstřelené branky a těch Třebíčští dali pět proti třem soupeřovým. Do tabulky si tak připsali důležité, a snad i nečekané, tři body a odstup od nebarážových pozic navýšili na 4 body. Pojďme si ale průběh utkání probrat podrobněji.

Vzhledem ke konečnému, poněkud divokému výsledku, začalo utkání poměrně nevinně a první výraznější šance se diváci dočkali až v 8. minutě, kdy Mazancovu střelu od modré nebezpečně tečoval Klimt, třebíčský gólman Šindelář byl však pozorný. O minutu později se rozezvučela tyč domácí konstrukce poprvé, když ji dělovkou orazítkoval Vála. Puk se odrazil zpět do hřiště, kde se o něj postarala třebíčská obrana. V první polovině úvodní části měli optickou převahu domácí, ale ani hosté nebyli bez šancí, když z bekhendu zahrozil například Fink a od modré jedovatě vystřelil Mazanec. Ve 13.minutě hráli Třebíčští svou druhou přesilovou hru. Bohužel pro domácí se neujala šance Laše, který si najel do volného prostoru a se svou střelou od modré se do listiny střelců nezapsal ani Lukáč. V závěru hry čtyři proti čtyřem se v 16.minutě dostal do slibné šance domácí Čech, ale protože byl tísněn obráncem, do gólového zakončení se nedostal. O chvíli později úřadoval na druhé straně Šindelář, který kryl dorážku Havla. Následně před třebíčským brankářem ukazoval svoje umění Červenka, dostal se až před bránu, ale Šindelář dobře pokryl volný prostor své svatyně. Po Červenkově akci na led klesnul domácí Lukáč a jeho krvavé zranění v obličeji na čas přerušilo hru. Z následné hry 4 proti 4 však žádný gól nepadl, a proto se oba celky odebraly do kabin za nerozhodného stavu 0:0 po první třetině.

První šanci druhé třetiny měli hosté, když se sám před Šindeláře dostal Jankových, leč ze souboje vyšel vítězně třebíčský brankář. O minutu později musela třebíčská jednička v bráně řešit další složitou situaci, to se puk nadvakrát za brankovou čáru snažil protlačit Fink. Aktivní ústecký útočník Fink byl hlavním postavou další pohledné akce hostů. Uvolnil se přes domácího obránce, ale Šindelář vystřelil ukázkový semafor a puk skryl ve své lapačce. V dvacáté šesté minutě se poprvé měnilo skóre zápasu a domácí se ujali vedení. Strůjcem úspěchu byla agilní formace – Kubiš – Dolníček – Korotvička. Pavel Kubiš přišel před bránou v souboji o helmu a ubíral se ke střídačce. Mezitím puk u mantinelu vybojoval Dolníček, posunul na Korotvičku, ten si najel před bránu a zasunul puk chladnokrevně za brankovou čáru – 1:0. Další příležitostí domácích, jak zvýšit brankový rozdíl, byla dvojnásobná přesilová hra trvající více než půl druhé minuty. Hosté však za svou nečistou hru tentokrát nepykali, neboť domácí si v početní výhodě dvou mužů v poli počínali velmi zoufale a nevytvořili si žádnou brankovou příležitost. Ve 29.minutě se sám před Zikmundem ocitl třebíčský Čech, ale v pádu se prosadit nedokázal. V polovině utkání se k výraznějšímu tlaku dostali hosté. Nejdříve nastřelil Slížek tyč a vzápětí měl Šindelář velké starosti se střelou zpoza obránce vyslanou Havlem. Na konci 32. minuty měli Lvi další gólovou šanci, když Kudrna rukou zpracovával odražený kotouč, ale zblízka třebíčského gólmana nepřekonal. Nedáš – dostaneš. Tato stará pravda se znovu potvrdila. Druhá branka domácích padla v čase 35:06. Do přečíslení se hnali dva třebíčští útočníci. Korotvička elegantně potáhl puk a vystřelil, Zikmund jeho střelu vyrazil, ale proti Kubišově dorážce už neměl šanci – 2:0. V tuto chvíli byli domáci na koni a lídrovi soutěže značně, v jeho obranném pásmu, zatápěli. V 36.minutě v těsné blízkosti před ústeckou brankářskou oporou neuspěl Fryauf. Do konce druhé třetiny se stav již neměnil a hosté odcházeli do šaten s dvoubrankovým mankem.

Úvod třetí části zpestřily dvě šance Reháka a Korotvičky, při nichž se domácím divákům tajil dech. Naplno se však jejich radost mohla projevit až ve 42.minutě, když krásnou kličkou do bekhendu zvýšil Čech vedení domácích již na tříbrankový rozdíl. Leckteré třebíčské fanouškovské srdce v tu chvíli začalo věřit, že teď už by to snad mohlo vyjít. Ale před oběma mužstvy byla ještě téměř celá jedna třetina. Domácí však nepolevovali na tempu a byli aktivnějším mužstvem. Chvíli po třetím gólu se podél mantinelu protáhl rozjetý Dolníček, ale Zikmund byl tentokrát na svém místě. Pak ale přišly temné tři minuty domácího týmu. Vše nastartovala ve 47.minutě přesilová hra Ústí, kdy hosté rozpoutali před Šindelářem kolotoč a ideální přihrávku Hořavy dokázal před bezmocným domácím gólmanem v gól přetavit Havel – 3:1. Hosté pokračovali v nátlakové hře a Šindelář musel likvidovat tutovky Jankových a Klimta. Poté sice najížděl na Zikmunda Oliva, ale rozhodčí hru přerušil dřív než puk docestoval za brankovou čáru. Branka nemohla být uznána, neboť jí, podle hlavního sudího Hradila, bylo dosaženo až po odpískání. V čase 49:29 bylo skóre rozdílné již jen o jeden jediný gól, to když po střele Vály dopravil puk za Šindelářova záda Červenka – 3:2. Domácí si vyžádali oddechový čas. Ten však k potřebnému klidu příliš nepřispěl, protože již po necelé minutě, na začátku poslední desetiminutovky, bylo vyrovnáno. Hosté obsadili útočné pásmo a důraznou hrou se v okolí brankoviště prosadil Jech. V tu chvíli se domácím fanouškům sevřelo srdce, hosté jásali. Málokterý příznivec třebíčského hokeje v tu chvíli pravděpodobně ještě věřil ve vítězství. Naštěstí pro domácí odpověď na tuto studenou sprchu přišla velmi rychle a již v čase 50:33 strhli vedení znovu na svoji stranu. Důsledný Zahradník šel pro puk za ústeckou bránu a ač tísněn, podařilo se mu zpětnou nahrávkou najít Látala a ten čelem Zikmundovi nezaváhal – 4:3. V tu chvíli však drama ještě nemělo být u konce. Domácí publikum, které v hledišti čítalo necelou tisícovku diváků, hnalo své hokejisty do dalších soubojů. Zvýšená aktivita však teď byla na hostech a ti se také činili. Pět minut před závěrečnou sirénou se povedenými akcemi prezentovali Slížek a Fink, ale ke kýženému vyrovnání jejich snaha nevedla. Pověstný hřebíček do rakve zatloukl vedoucímu týmu prvoligové tabulky kapitán Bedřich Ščerban, který v 56.minutě bezchybně mezi Zikmundovy betony uklidil puk a zužitkoval tak precizní přihrávku Davida Dolníčka, který si připsal již třetí asistenci v zápase. Bojovní Lvi však neskládali zbraně a znovu se pustili do obléhání třebíčské svatyně. Tu však pozorně strážil hbitý Šindelář. Na začátku 59.minuty se do nájezdu dostal třebíčský Kubiš, ale přestože domácí fanoušci již zvedali ruce nad hlavou, puk za brankovou čarou neskončil a to ani po druhé dorážce. V závěru musel ještě třebíčský brankář odolávat nebezpečným výpadům ústeckých útočníků, některé situace řešil i vleže několik metrů od své brány. A jelikož poslední akce hostů, pět vteřin před koncem, skončila symbolicky na tyči třebíčské brány, mohli se domácí fanoušci radovat z konečného vítězství nad favorizovaným soupeřem z Ústí.

Trenér hostů - Vladimír Evan:
My jsme do zápasu vstoupili příliš vlažně, domácí byli ze začátku mírně aktivnější. Ve druhé třetině, když jsme začali hrát, dostali jsme domácí pod tlak, tak jsme bohužel paradoxně gól dostali, ale do té doby jsme nastřelili tři tyčky. Pak nám domácí utekli na 3:0. Sice jsme potom ještě vstali z mrtvých, dali jsme to na 3:3. Tam byla chyba, že jsme ten konec nezvládli, mohlo to zůstat třeba 3:3. My musíme domácím pogratulovat, protože v konci bojovali.

Trenér domácích - Josef Horešovský:
Těší nás, že jsme zopakovali dobrý výkon dvakrát po sobě. To se nám v letošní sezóně mockrát nepovedlo, resp. dá se říct, že se nám to povedlo letos poprvé. Měl jsem takový pocit, že největším problém před utkáním bylo přesvědčit hráče, že přestože hrajeme s týmem, který má 84 bodů, tak aby nežili v tom, že se Ústí nedá porazit. V momentě, kdy jsme začali hrát se soupeřem rovnocennou partii, tak to sebevědomí začalo narůstat a kluci začali věřit, že by se to utkání dalo zvládnout. I když jsme měli ten krátký desetiminutový výpadek, ve kterém jsme dostali tři góly, tak ten zavěr už jsme takticky zvládli.