V prvním přípravném utkání se prosadili pouze obránci

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč mají za sebou první připravné utkání na sezónu 2003/2004. V zápase, který odehráli na hřišti Znojemských Orlů, sice vedli po první třetině 2:1 díky brankám Sedláčka a Fryaufa, přesto ale nakonec odcházeli z ledu poraženi.

přát., sobota 2.8.2003
ZNO ZNO
5:21:2, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Mareš (Hradecký, Beroun), 20. Plášek (Barus, Kverka), 25. Plášek (Křetinský, Kudělka), 32. Mareš (Hradecký, Beroun), 39. Barus (Hradecký, Plášek) - 7. Sedláček (Holý), 9. Fryauf (Dolníček, Hrůza). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Třetiny: 1:2, 2:0, 2:0. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 5:2. Střely na branku: 40:24.
Orli Znojmo: Slávik - Snopek, Toman, Kudělka, Křetinský, Benák, Němeček, Mojžíš - Erat, Ludvík, Procházka - Plášek, Kverka, Barus - Mareš, Hradecký, Beroun.
SK Horácká Slavia Třebíč: Kučera (23. Kousal) - Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kališ, Dvořák, Pecka, Dusík, Mráz, Musil, Holý, Oliva, Caha, Hrůza, Dolníček, Fryauf, Zahradník, Sobotka, Kaňka.

Utkání, které bylo završením znojemské části show při oslavách Patrika Eliáše, se hrálo pouze na netradičních 3 x 15 minut.

Úvodní branku zápasu vstřelil už ve 3. minutě znojemský Jaroslav Mareš. Třebíčtí hokejisté o čtyři minuty později vyrovnali, když ležícího gólmana Slávika překonal obránce Zdeněk Sedláček. V 9. minutě se pak Slavia dostala dokonce do vedení. Chybu domácího gólmana potrestal další třebíčský bek Martin Fryauf, který si však tenokrát vyzkoušel hru v útoku.

Prostřední část utkání vyšla nejlépe útočníkovi Orlů Karlovi Pláškovi. Ten během pěti minut vstřelil dvě branky a otočil tak vývoj zápasu opět na stranu domácích. Nejprve ve 20. minutě překonal Josefa Kučeru a poté pokořil i střídajícího Romana Kousala.

V úvodu třetí třetiny se pak znovu prosadil Jaroslav Mareš a poslední branku zápasu pak ve 39. minutě vstřelil Miroslav Barus. Ten tak stanovil skóre na konečných 5:2.