TRE-VIT 4:6 - Dorostenci ztratili utkání v samotném závěru

T ř e b í č - Přímým soubojem o páté místo v tabulce extaraligy sk. B bylo pondělní utkání třebíčských dorostenců proti Vítkovicím. Domácí hokejisté zahájili utkání dobře, když první třetinu vyhráli 2:0. Druhé dějství jim ale nevyšlo a dostali v něm čtyři branky. Do závěrečné části však stačili zmobilizovat síly a po dvou vstřelených brankách dokonce sahali po bodu, což by jim zaručovalo udržení pozice. V samotném konci však inkasovali a hosté pojistili své vítězství při snaze Třebíčských o vyrovnání ve hře bez brankáře.

9.kolo, pondělí 27.9.2004
4:62:0, 0:4, 2:2
VIT VIT
Branky: 6. Burián (Málek), 20. Kurial (Burián), 42. Nahodil (Burián, Kurial), 54. Kejda (Dostál) - 22. Šedivý (Prokop), 25. Káňa (Šedivý, Prokop), 31. Flater (Kasalík), 33. Sedmidubský (Jurčík), 59. Kasalík, 60. Mocek (Mikulík). Rozhodčí: Mech - Jeletz, Prokeš. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. střely na branku: 31:38.
SK Horácká Slavia Třebíč: Burgr - Hobza, Kadela R., Malát, Málek, Ondůj, Popela, Vlašín, Vozárik - Burián, Burian, Dostál, Čejka, Jánský, Kadela E., Kejda, Kurial, Matoušek, Nahodil, Neuman, Novák
HC Vítkovice Steel: Vošvrda - Falter, Hartman, Jurčík, Lyčka, Mikulík, Prokop - Bacul, Hanke, Káňa, Kasalík, Maliník, Mocek, Olšar, Sedmidubský, Šedivý

Horácká Slavia začala domácí utkání s Vítkovicemi velmi dobře, když už v 6. minutě poslal za Vošvrdova záda puk domácí Petr Burián. Brzy nato měli domácí šanci zvýšit skóre v přesilovce 5 na 3, ale výhoda početní převahy branku nepřinesla. Změna stavu přišla až těsně před první sirénou, kdy na 2:0 zvyšoval Jan Kurial.

Druhá třetina měla naprosto odlišný průběh. Kontrolu nad utkáním převzalo družstvo Vítkovic, které hned od úvodu druhé části mělo viditelnou chuť utkání otočit. Ve 22. minutě byl poprvé překonán domácí Burgr, šťastným střelcem hostujícího týmu se stal Ondřej Šedivý. Uplynuly necelé tři minuty a přišla další změna stavu - a byl to znovu vítkovický hráč, který se mohl radovat z gólu. Na stavu 2:2 se podílelo trio Šedivý, Prokop a Káňa, do střelecké listiny se zapsal posledně jmenovaný. Ve 31. minutě se hosté dostali poprvé do vedení, a to díky brance Adama Faltera, kterému asistoval Michal Kasalík. Domácí se nestihli z obdrženého gólu ještě ani vzpamatovat a už prohrávali 2:4. Branku vstřelil Tomáš Sedmidubský. Tímto stavem skončila druhá třetina.

V závěrečné části chtěli domácí utkání zdramatizovat a pokusit se minimálně o vyrovnání. Ve 42. minutě vstřelil kontaktní branku Lukáš Nahodil a tím nabídl domácím velkou příležitost na uhrání dobrého výsledku. Vyrovnávací gól skutečně přišel. Běžela zrovna 54. minuta a po Dostálově přihrávce se mohl poprvé v zápase radovat konečně i Martin Kejda. Necelé dvě minuty před koncem přišla pro třebíčské studená sprcha, když se po samostatné akci z vedoucí branky radoval vítkovický Michal Kasalík. 20 sekund před závěrečnou sirénou pojistil hostujícímu celku vítězství Ivo Mocek.

Třebíč tedy ve velice divácky atraktivním utkání podlehla Vítkovicím 4:6 a to umožnilo hostům posunutí v tabulce o jedeno místo nahoru právě před Horáckou Slavii.