Menu +

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Parta okolo kapitána Ladislava Bittnera se po již třetím ubránění domácího stadionu před nájezdem soupeře znovu vydává na cizí kluziště. Zatímco třebíčská tvrz, jak již bylo zmíněno, stále zůstává nedobyta, tak mimo své mantinely Horácká Slavia ještě nezvítězila. Nebyla od toho však daleko, ale Třebíč neměla na svých hokejkách v závěru klání štěstí. Bílé hvězdy by však tuto statistiku rády co nejdříve zlomily. Pardubické béčko má v letošní sezoně zatím výkony jako na houpačce a rádo by je ustálilo. Zatím má bilanci dvou výher a tří proher v základní hrací době. Bitva mezi Horáckou Slavií a Pardubicemi B startuje ve středu v 18:00 na zimním stadionu v Chrudimi.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Svěřenci Kamila Pokorného mají za sebou stejně jako jejich nadcházející soupeř pět kol. Zatímco na domácí půdě Horácká Slavia válí a ještě zde nenašla svého přemožitele, tak mezi cizími mantinely zatím není třebíčské partě přáno. Minule nebyla družina bílých hvězd od bodového zisku daleko, ale závěr v Kolíně nakonec nevyšel podle představ. Horácká Slavia se může pochlubit skalpy své pražské jmenovkyně, Rysů a Draků. Naopak Zubři a Kozlové si všechny body ponechali.

Bílým hvězdám se stále více vyplácí angažmá Antonína Bořuty, který už má na kontě pět asistencí a minule dokonce od modré propálilo vše, co mu stálo v cestě. Více asistencí má pouze konstruktivní útočník Michal Vodný, jenž už se podílel na šesti brankách formou nahrávky. Za obávaného střelce tradičně platí třebíčský kapitán Ladislav Bittner, který se v minulém kole proti Drakům blýskl nevídanou parádou, která nezůstala bez povšimnutí široké veřejnosti. Navíc se Horácká Slavia může absolutně spolehnout na své maskované hrdiny, kteří mají statistiku úspěšnosti zákroků nad jednadevadesáti procenty.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Antonín Bořuta (1+5), Michal Vodný (0+6)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (4+1)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (0+6)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,87 %, Jan Mičán 91,18 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Doudera, Poizl, Forman, Kovář – Meluzín, Bittner, Dočekal – Holec, Šilhavý, Vodný – Ferda, D. Michálek, Krliš – Mat. Novák, Mat. Svoboda.

Co říkají týmové statistiky?

Co Třebíč od Pardubic B nejvíce odlišuje, je jistě úspěšnost využití přesilových her. Zatímco Horáckou Slavii tato statistika zdobí a s úspěšností 42,86 % vede tuto disciplínu, tak nadcházející soupeř týmu vedeného Kamilem Pokorným se v početních výhodách trápí. Z devatenácti pokusů se totiž Dynamo prosadilo pouze jednou. Co se ale týče ubráněných oslabení, tak tam jsou Pardubice excelentní s procentuální úspěšností ubránění 93,33 %. Dynamo navíc patří k nejslušnějším týmům soutěže.

HC Dynamo Pardubice B

Pardubické Dynamo B letos poprvé naskakuje do Chance ligy, kde nahradilo Vrchlabí. Jak již z názvu vypovídá, jedná se o farmu extraligového Dynama, které zde dává prostor růstu svým talentům. Pardubice mají v líhni svých talentů i známá jména jako brankáře Miroslava Kloučka, obránce Jana Koláře, který má za sebou několik reprezentačních startů a dlouhé časy patřil k základním stavebním kamenům obrany Chabarovsku a Pardubic. Zmínit můžeme i dravé mládí v podobě Michala Rouhy nebo Jakuba Lichtanga.

Dynamo ve své ligové premiéře nezaváhalo a poměrem 2:5 vykradlo stadion Sokolova. Měření sil se Vsetínem a Litoměřicemi už ale tak slavné nebylo, jelikož Pardubice ani v jedné z těchto bitev nedokázali bodovat. Následně se sice Dynamu podařilo jasně zvítězit 4:0 proti Prostějovu, ale stejným poměrem branek pak padlo s pražskou Slavií. Tyto výsledky Dynamu zatím přisuzují průběžné desáté místo v tabulce.

Střelbu týmu táhne teprve dvacetiletý Michal Rouha. Asistence sbírá po hrstech zkušený Jiří Půhoný, se kterým zdatně drží krok pardubická naděje Michal Machač a obránce Jan Zdráhal, který třebíčské prostředí moc dobře zná z předchozího působení.

Statistiky hráčů Dynamo Pardubice B

lídr kanadského bodování: Jiří Půhoný (1+3)

nejlepší střelec: Michal Rouha (3+0)

nejlepší nahrávač: Jiří Půhoný (1+3), Michal Machač (0+3), Jan Zdráhal (0+3)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Milan Klouček 91,93 %

Sestava Pardubic B z minulého utkání: Klouček – Kaštánek, Zdráhal, Nedbal, Kolář, Drtina, Bučko – Lichtag, Kaut, Matys – Půhoný, Herčík, Rouha – Turek, Pochobradský, Pavlata – Rohlík, Zeman, Štetka.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít potvrdit svoji formu na Valašsku

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít potvrdit svou formu z posledních dvou bitev proti Sokolovu

22.11.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se v Pelhřimově postaví svému úhlavnímu rivalovi

19.11.2022