Menu +

Důležité jsou body pro tým, říká střelec Bittner. Proletěl by se vrtulníkem

Ohlasy po utkání
Kapitán má fazónu jako hrom. Ladislav Bittner vstřelil v dosavadních šesti zápasech sezony šest branek, což ho katapultovalo do čela tabulky střelců. Naposledy se kapitán trefil hned dvakrát proti pardubické rezervě. Své individuální výkony ale nepřeceňuje a skromně říká, že jsou zásluhou celé pětky.
Sdílejte článek
 

Zvládli jste dva zápasy proti papírově slabším týmům za šest bodů. To je do dalšího průběhu první čtvrtiny úleva, ne?

Asi bych úplně neřekl papírově slabším. Oba týmy mají kvalitu. S Šumperkem jsme sice vyhráli o dva góly, ale hrálo se do poslední vteřiny. Totéž s Pardubicemi B, kde jsme závěr zápasu uhráli svou obětavostí a bojovností.

Co jsi od béčka Pardubic jakožto nováčka soutěže čekal?

Čekal jsem, že půjde o podobného soupeře, jakým bylo Vrchlabí. Jsou farmou Pardubic, takže v týmu mají zkušené hráče i kluky, kteří bojují o extraligu.

A taky Karla Nedbala…

Jasně, s Karlosem jsme si psali. Posílal mi, jak dělá metodu Wim Hof dechu. Tu jsme dělali, když jsme se v Třebíči spolu chodili otužovat (usmívá se). Říkal, že prý díky tomu bude na lepších nohách, ale jsem rád, že jsme na lepších nohách byli my (směje se).

Ve třetí třetině to bylo asi hlavně o tom, kdo dá třetí gól, že?

Jojo, měli jsme takový zápas už v Kolíně, kde jsme do třetí třetiny šli za stavu 2:2. V kabině jsme si to říkali a věřili jsme, že tentokrát to budeme my, kdo zvítězí. Jsem rád, že se to povedlo.

„Na ledě se cítím dobře."

Jak se ti hrálo na zimním stadionu v Chrudimi?

Za sebe musím říct, že špatně se mi nehrálo. Vybavil se mi zimák v Hronově, kde jsem s hokejem začínal. Je to tam podobné. Jen škoda, že nebyla lepší atmosféra.

Momentálně jsi nejlepším střelcem Chance ligy, když máš v šesti zápasech šest gólů.

Jsem za to samozřejmě rád. Na ledě se cítím dobře. Zároveň je to ale vždy zásluha celé pětky. Navíc je jedno, kdo góly dává. Hlavní jsou body pro tým.

Vypadá to, že vzájemná spolupráce s Martinem Dočekalem vám sedí.

Je to tak. Už loni jsme spolu hráli. Dodo je navíc výborný hráč, který má zkušenosti z extraligy. Myslím, že už o sobě trochu víme.

Působíte tak trochu jako dvě věže.

Jak říkáš. Oba máme nějaké fyzické parametry, které je na ledě potřeba využívat. Snažíme se o to.

Jak se těšíš na sobotní speciální zápas v rámci HST HRDINŮM?

Těším se moc. Hrajeme ve speciálních dresech, tak to bude zajímavé. Jinak to pro mě ale bude zápas jako každý jiný. Budeme ho chtít vyhrát. Doufám, že fanoušci dorazí v co největším počtu a že si zápas všichni společně užijeme.

Jaký máš ty osobně vztah k armádě?

Nijak zvlášť to nesleduji, ale myslím, že takové akce jsou super. Vím, že kluci minule měli možnost zúčastnit se nějakého výcviku. Já bych se rád proletěl vrtulníkem (usmívá se).

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byl to fofr, říká o svém záskoku v Třebíči Lukáš Kříž. Co adaptace?

dnes
Ohlasy po utkání

Dvougólový Holec: Od druhé třetiny jsme vyhrávali osobní souboje, Jihlava s tím měla problémy

21.11.2022
Ohlasy po utkání

Byl to těžký zápas, který jsme ubojovali, říká Václav Krliš

17.11.2022