Menu +

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Partu okolo kapitána Ladislava Bittnera čeká další těžká zkouška. Tentokráte se jim totiž na domácím ledě postaví na odpor Zlín, který ještě minulou sezonu hrál mezi extraligovými mantinely a většinovou část kádru si pojistil i pro letošní rok. Svěřenci Kamila Pokorného jsou doma stoprocentní a ještě zde nepadli. Navíc v minulém kole poprvé přivezli body z ledu soupeře a momentálně jsou čtvrtí. Zlínu se i přes jmény našlapaný kádr zatím nedaří dostat se do chanceligového tempa a zvyknout si na jinou soutěž. Berani jsou zatím dvanáctí a rádi by se vyšvihli do pozic, které jim připisovaly předsezónní predikce. Na třebíčských hráčích budou při klání s Berany k vidění speciální dresy, které jsou součástí projektu HST Hrdinům. Tento projekt startuje právě zápasem se Zlínem. Samotný zápas začne v sobotu v 17:30 v třebíčské KHNP aréně. Pokud nemůžete přijít osobně, sledovat jej můžete živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

 • ORGANIZAČNÍ POKYNY K UTKÁNÍ A DOPROVODNÝ PROGRAM ZDE

 • Pokud nemůžete přijít osobně, sledujte utkání živě na HOKEJKA TV.

  SK Horácká Slavia Třebíč

  Horácké Slavii start do sezony zatím vychází. Nachází se na čtvrtém místě v tabulce a z šesti klání má statistiku čtyř výher a dvou porážek. Bílé hvězdy si doma vytvořily mohutnou tvrz, kterou statečně hají už tři klání. V posledním odehrané bitvě třebíčská parta navíc poprvé v letošní sezoně přivezla body z venku a posunula se na již zmíněnou čtvrtou pozici. Nyní však bílé hvězdy čekají další velké výzvy. Zmínit můžeme na dveře klepající měření sil s Porubou a také derby o Vysočinu.

  Svěřenci Kamila Pokorného si výborně vedou i v individuálních statistikách. Třebíčský kapitán Ladislav Bittner jde jako obvykle příkladem a s šesti vstřelenými brankami je nejlepším střelcem nejen svého týmu, ale i celé soutěže. V celkovém součtu kanadského bodování ligy si tento hrdina drží stejné místo jako Horácká Slavia v tabulce. Výborně si vede i Michal Vodný, který se společně se Zdeňkem Králem dělí o první místo v počtu nasbíraných nahrávek. Hned v závěsu jsou navíc Antonín Bořuta s Martinem Dočekalem. Každý z této dvojice již připravil svým spoluhráčům šest tref.

  Výborné statistiky mají i Pavel Jekel s Janem Mičánem, kteří pravidelně drží týmové naděje svými gymnastickými zákroky.

  Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

  lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (6+1), Antonín Bořuta (1+6), Michal Vodný (0+7), Martin Dočekal (1+6)

  nejlepší střelec: Ladislav Bittner (6+1)

  nejlepší nahrávač: Michal Vodný (0+7)

  procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,68 %, Jan Mičán 91,18 %

  Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal, Bittner, Meluzín – Vodný, Šilhavý, Holec – Krliš, D. Michálek, Ferda – Mat. Svoboda, Mat. Novák.

  Co říkají týmové statistiky?

  Bílé hvězdy si nadále drží obrovskou úspěšnost přesilových her, která se zastavila na 40 %. V této statistice zatím nemají svěřenci Kamila Pokorného konkurenci. Zlínští Berani jsou na desátém místě s úspěšností 15 %. Co se týče ubráněných oslabení, je tato statistiky dá se říci opačná. Zlín se drží na druhém místě s úspěšností 90,32 % a Horácká Slavia je jedenáctá s úspěšností 79,31 %. Berani jsou ale zatím nejtrestanějším týmem celé ligy.

  Berani Zlín

  Berani přes léto udrželi jádro týmu a ještě jej více doplnili. V týmu zůstali hvězdy jako Antonín Honejsek, Pavel Kubiš, Bedřich Köhler, Daniel Gazda a také brankářská dvojice ve složení Kašík – Huf. Zlín ale nešetřil ani na posilách. Přivedl obránce Jana Bartka, Daniela Bukače, Jakuba Husu a Mikuláše Zbořila. Obraný val je tedy skoro celý nový. Kádr doplnil i Michal Gago z konkurenčního Vsetína a přibyl i Denis Kindl, Petr Mrázek, Tomáš Pospíšil, Jakub Illéš, a navrátil se dokonce ztracený syn Jiří Ondráček po štaci v Českých Budějovicích.

  Zlínu se začátek soutěže ale nevyvedl podle představ. Tým zaváhal už při střetnutí s Kolínem, který hraje překvapivě velmi konstantně a sbírá body po hrstech. Berani si spravili chuť proti Šumperku a po nájezdech přemohli i jihlavskou Duklu. Svěřenci Rostislava Vlacha pak ale třikrát tvrdě narazili, což je v tabulce poslalo řádně dolů. Nejprve nezvládli vyhrocené derby proti Vsetínu a poté navzdory očekáváním padli i v Sokolově. Do třetice pak Zlín nestačil na Prostějov v prodloužení.

  Statistiky hráčů Beranů Zlín

  lídr kanadského bodování: Jiří Ondráček (2+1), Daniel Gazda (1+2)

  nejlepší střelec: Jiří Ondráček (2+1)

  nejlepší nahrávač: Daniel Gazda (1+2), Denis Kindl (0+2), Tomáš Pospíšil (0+2)

  procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Daniel Huf 94,77 %, Libor Kašík 66,67 %

  Sestava Zlína z minulého utkání:Huf - Bartko, Husa, Gazda M. Novotný, Bukač, M. Zbořil, od 30. min Suhrada - P. Mrázek, D. Kindl, Gago - T. Pospíšil, Honejsek, J. Ondráček (A) - Frömel, Hejcman, Kubiš (C) - Illéš, Chludil, Köhler (A).

 • Podobné články