Menu +

Bílé hvězdy vyráží do Prahy, kde svedou bitvu se svou jmenovkyní!

Pozvánky na zápas
Svěřenci Kamila Pokorného se připravují na další prověrku. Tentokráte vyráží směr Praha, kde se budou chtít opět vrátit na vítěznou vlnu. V sázce bude i souboj na dálku o první místo s Porubou. Slavia po zmaru nabrala nový kurz a stoupá tabulkou. Nadcházející třebíčský soupeř má totiž v zádech šest vítězných duelů v řadě. Zápas mezi Horáckou Slavií a Prahou startuje v sobotu v 15:00 v Edenu. Utkání můžete sledovat živě na HOKEJKA TV.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíčská parta míří za další výzvou. Tentokráte se pokusí zastavit rozjetou pražskou Slavii, která v roce 2023 ještě nepoznala svého přemožitele. Bílé hvězdy v posledním klání na domácí půdě svedly lítý boj s jestřábí letkou, která poslala v závěru utkání do prodloužení, kde i rozhodla. Za Horáckou Slavii se opět nezapomněl do statistik zapsat Martin Dočekal a dvě přihrávky přidal i konstruktivní bek Antonín Bořuta.

Bílé hvězdy nově posílil Michal Vodička ze Sokolova. Ten už si v minulosti vyzkoušel třebíčský dres a nyní se vrací formou hostování do 30. 4. 2023. Nahradit by měl v zadních řadách hlavně Jiřího Hunkese, který je bohužel na marodce a nemůže týmu pomoci mezi mantinely.

Třebíčský kanonýr Martin Dočekal se i nadále přetahuje o post nejproduktivnějšího hráče Chance ligy s Jaroslavem Kverkou ze Sokolova. Ten má nyní jednobodový náskok na čele hodnocení produktivity. Hodně si v minulém klání polepšil i již zmiňovaný Antonín Bořuta, který je třetím nejlepším nahrávačem a mezi ostatními obránci soutěže opravdu těžko hledá konkurenci.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Marin Dočekal (19+23)

nejlepší střelec: Marin Dočekal (19+23)

nejlepší nahrávač: Antonín Bořuta (3+26)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,90 %, Jan Mičán 92,19 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Fajmon, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Holec – I. Sedláček, Malý, Vodný – Krliš, Mat. Svoboda, Michalčuk.

Co říkají týmové statistiky?

Bílé hvězdy si stále drží nejlepší úspěšnost přesilových her s číslem 26,21 %. Pražská Slavia je na sedmé pozici se statistikou 18,75 %. Horácká Slavia má i výborné statistiky v oslabení. Třebíčská parta má druhou nejlepší speciální formaci v oslabení. Čtveřice Horácké Slavie má úspěšnost ubránění 87,26 %. Pražané se naopak v oslabení trápí. Ubrání pouze 74,13 % přesilových her soupeře. Oba celky mají výbornou disciplínu a trestným lavicím se vyhýbají.

HC Slavia Praha

Pražská Slavia za to v posledních kolech pořádně vzala. Tým, který bojoval o uniknutí barážové pozici se nyní dotáhl do klidných středních vod tabulky. Zásluhu na tom má šestizápasová šňůra vítězství, která odstartovala v novém roce a dosud nenašel celek z hlavního města svého přemožitele. Vše se podepsalo i na umístění Slavie, která se nyní drží na skvělé sedmé pozici.

Pražané sáhli ke změnám ještě před Vánoci, kdy na tom byli bídně. V týmu skončil Vladislav Houška a rozloučil se i Vladimír Roth. Roth Pražanům pomohl vytáhnout svou neuvadající produktivitou trn z paty, ale jeho dočasné hostování bylo nakonec ukončeno. Nyní už totiž válí ve známém dresu extraligových třineckých Ocelářů.

Statistiky hráčů Slavie Praha

lídr kanadského bodování: Lukáš Žejdl (16+11)

nejlepší střelec: Karel Klikorka (6+19)

nejlepší nahrávač: Lukáš Žejdl (16+11)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Roman Málek 91,83 %, Josef Kořenář 100 %, Adam Brízgala 91,80 %, Michal Pittr 81,63 %, Tomáš Volevecký 78,57 %

Sestava Prahy z minulého utkání: Málek – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák, Szathmáry, Matyáš – Všetečka, Žejdl, Kulda – Šmerha, Kern, Brož – Mrňa, Závora, Strnad – Stehlík, Havrda, Simon.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká doma střetnutí se zvedajícím se Dynamem!

04.02.2023
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří na sever Moravy bojovat o body do Šumperku!

01.02.2023
Pozvánky na zápas

Třebíčskou partu čeká doma proti Kozlům útok na čtvrtou výhru v řadě!

29.01.2023