Menu +

Box? Byly to zajímavé tréninky, ale určitě chci zůstat u hokeje, usmívá se Radim Ferda

Rozhovory
T ř e b í č - Po letní přípravě jsme vyzpovídali mladou naději třebíčského hokeje, Radima Ferdu. Šikovný útočník povyprávěl o tom, jaký byl letošní suchý dril, co na něm bylo nejtěžší, ale zmínil i své plány na dovolenou. A jak reagoval na redaktorovu otázku ohledně fotbalových utkání HST v letošní suché přípravě? Dočtete se v tomto rozhovoru.
Sdílejte článek
 

Radime, nejdřív zeširoka, jaká byla letošní suchá příprava? Byla v něčem odlišná od těch předcházejících?

Příprava byla jako každý rok náročná. Akorát jsme měli dvě fotbalová utkání a více boxerských tréninků, jinak se příprava od předešlého roku výrazně nelišila.

.

Ty jsi měl díky dlouhé sezoně v Moravských Budějovicích podstatně kratší čas na odpočinek v období mezi koncem sezony a začátkem suché přípravy než většina ostatních spoluhráčů. Jak jsi to vnímal? Byla to pro tebe nevýhoda?

Menší nevýhoda to asi pro mě byla, neměl jsem čas na delší odpočinek a regeneraci. Ale mi to moc nevadilo, nevypadl jsem z tempa a do letní přípravy jsem šel na 100%.

S Žihadly se vám každopádně podařilo udělat velký úspěch. Teď by na to chtělo navázat v Třebíči, že? Když se na to podíváš s odstupem, co ti loňská sezona dala a z čeho budeš moci čerpat v budoucnu?

Určitě letos chceme v Třebíči dosáhnout lepšího výsledku než loni, dostat se do play-off a tam uhrát co nejlepší výsledek. Loňská sezona mi dala do života spoustu zkušeností. Získal jsem více sebevědomí, protože jsem trávil hodně času na ledě i se staršími a zkušenějšími hráči.

Zpět k letní přípravě. Během ní jste rovněž absolvovali několik tréninkových jednotek boxu. Jaký jsi ty boxer? Pokud by to nevyšlo s hokejem, můžeme se na tebe těšit v ringu?

Já se v tomto směru nemůžu hodnotit. Byly to zajímavé tréninky a bavily mě, ale určitě chci zůstat u hokeje.

Letní dril probíhal především v květnu a červnu. Oba tyto měsíce nabídly dost různorodé počasí, květen byl studený a mokrý, červen zase tropický. Dá se říct, které podmínky ti vyhovovaly více nebo naopak méně?

Menší chladno je určitě pro mě příjemnější, protože tréninky ve velkém vedru jsou více náročné.

Co bylo ze suché přípravy nejnáročnější?

Celá letní příprava byla velmi náročná. Dle mého názoru nejnáročnější byly asi dlouhé běhy a skákání v písku.

Během přípravy jste odehráli dvě fotbalová utkání. Kdo by si podle tebe zasloužil zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu HST?

To nemohu posoudit, myslím si, že bychom zasloužili ocenění celý tým. Jako celek jsme sehráli vyrovnané zápasy s týmy, které fotbalu věnují mnohem více času než my. Myslím, že jsme ostudu neudělali.

Nyní máte před nástupem na ledovou plochu dovolenou, jak ji trávíš?

Dovolenou trávím spíše aktivně. Odpočinek u moře mě ale také čeká.

Trénuješ během volna individuálně? Pokud ano, na co se zaměřuješ nejvíce?

Ano trénuji, zaměřuji se spíše na vytrvalost a sílu. Rád jezdím na kole a chodím si zaběhat. Chci být do sezóny co nejlépe připraven.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020
Rozhovory

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

09.05.2020