Menu +

Budeme se snažit bavit lidi a navázat na výkony z konce sezóny, hlásí před novou sezonou Lukáš Nedvídek

Rozhovory
T ř e b í č - Před začátkem přípravných zápasů jsme se rozhodli vyzpovídat jednoho z tahounů Horácké Slavie. Respondentem se stal Lukáš Nedvídek, který v rozhovoru prozradil, proč se rozhodl setrvat v třebíčském kádru, jak probíhala letní příprava a vrátil se také k už proběhlé sezoně, která byla předčasně ukončena. To vše a ještě více si můžete přečíst v následujících řádcích.
Sdílejte článek
 

Lukáši, vy jste se rozhodl setrvat v třebíčském kádru i pro následující sezonu. Jaký byl váš hlavní důvod?

Hlavním důvodem je super parta v kabině.

Jak jste byl spokojen s průběhem letní přípravy? Lišila se hodně od té minulé s ohledem na letošní koronavirová opatření?

Letos byla příprava trochu jiná. Z části byla i individuální, ať už kvůli viru nebo kvůli nešťastné události, která se stala. I přesto všechno si myslím, že všichni odvedli dobrou práci.

Vy jste společně s týmem trávil hodně času v posilovně, kde jste absolvoval i fyzický test. Jak moc je tato část přípravy pro Vás náročná a patří k vašim oblíbeným částem nebo máte raději atletiku či běhání?

Celkově mi nevadí trénovat. Spíše záleží na tom, jak je trénink postavený a jak moc mi to co se dělá dává smysl. Jediné co vyloženě nesnáším je běhání dlouhých tratí.

Letos se Horácká Slavia zúčastní kvalitně obsazeného letního turnaje O pohár RT TORAX. Bude to určitě příjemné zpestření letní přípravy?

Vždy se po pauze těším na zápasy. To že letos budeme hrát zápasy jako turnaj zase tolik neřeším. Bude to prostě příprava na sezónu jako každý rok a my se musíme co nejlépe připravit.

Vraťme se zpátky k minulé sezoně. Vy jste patřil k nejproduktivnějším hráčům bílých hvězd a společně s týmem jste se díky famózním výkonům dostali až do předkola, kde jste narazili na pražskou Slavii, kterou jste na jejím ledě dvakrát porazili. Bylo to především zásluhou předešlé dvanáctizápasové série výher nebo v tom hrálo roli i něco jiného?

Po novém roce byly změny, které nám daly nový impulz. Začalo se dařit a my jsme vlastně ani jinou možnost neměli, než udělat takovou sérii, když jsme chtěli hrát play-off.

V prvním utkání jste se Slavií mohli spolehnout na skvělé diváky, kteří přicestovali do Prahy až z Třebíče, aby vás v zápase co nejvíce podpořili. Byla ve druhém utkání jejich nepřítomnost z důvodu koronavirových opatření hodně znát? A jak se Vám konkrétně hrálo před prázdným stadionem?

Že chyběli naši fanoušci, to jsem vnímal, ale že tam nebyli ani pražští fandové, to jsem nevnímal vůbec. Bez našich fanoušků by v prvním zápase byla návštěva jako v Kadani.

Kvůli ohrožení zdraví hráčů a fanoušků byla sezona předčasně ukončena. Musela to být pro celý tým určitě velká rána, protože se na postup do předkola nadřel doslova a do písmene každý z hráčů a vyřazovací část Horáckou Slavii zastihla v nejlepší možné formě.

Bylo to správné rozhodnutí, ale když nám to oznámili, tak jsem byl hodně naštvaný. My jsme měli neskutečnou formu, věřili jsme, že v dalším zápase sérii ukončíme a potom zavaříme Budějovicím. Ale to se bohužel nestalo.

Jak jste trávil dobu, kdy koronavirus nejvíce řádil v České republice. Trávil jste více času s rodinou? Nechyběl Vám už ke konci tohoto období kontakt se spoluhráči?

Celou karanténu jsem byl doma. Pokud jsem zrovna s něčím nepomáhal na zahradě nebo negriloval, tak to byla nuda. Samozřejmě po určité době jsem se těšil na kluky.

Horácké Slavii se podařilo udržet stávající kádr, který už v minulé sezoně ukázal jak velkou má sílu. Pro Vás je to určitě velká výhoda, protože se se spoluhráči dobře znáte a na ledě o sobě víte.

Pro nás to určitě bude výhoda. Je tu skvělá parta a všichni víme, co od sebe můžeme očekávat.

Kde budete letos trávit dovolenou?

Letos jsem trávil dovolenou doma.

Jaké jsou vaše osobní cíle pro nadcházející sezonu?

Za dva roky co jsem tu byl, jsem si laťku nastavil poměrně vysoko. Chci ji překonat a posunout ji ještě dál.

Chtěl byste závěrem ještě něco vzkázat fanouškům Horácké Slavie?

Doufám, že jak hráčům, tak fanouškům nebude virus znepříjemňovat život. My se budeme snažit bavit lidi a navázat na výkony z konce sezóny. Snad bude na prvním ligovém zápase co nejvíce našich fanoušků.

Děkuji Vám za rozhovor

Podobné články

Rozhovory

Míša se vrátil k hokeji: Musíte snít! A mluví o boji s leukémií i pomoci Vejmelky

15.02.2021
Rozhovory

Cílem je získat první čtyřku! burcuje před závěrem základní části kapitán Nedvídek

15.02.2021
Rozhovory

Ladislav Bittner: Třebíč mi přirostla k srdci! Pan Novák? Věřím, že by byl pyšný

09.02.2021