Menu +

Byl jsem rád, že můžu jít do Třebíče, řekl po utkání navrátilec Vladimír Stejskal

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - To byl nárvat jako hrom! Stejskal odehrál v letošní sezoně z Horáckou Slavii Třebíč svůj první zápas a připsal si hned čtyři kanadské body za tři branky a asistenci. V lajně nastoupil s Lukášem Nahodilem, se kterým se zná z loňského působení v Třebíči a s Tomášem Rodem, který hrál za Třebíč úplně poprvé a rovněž je kmenovým hráčem Mountfieldu. Utkání hodnotil i Zdeněk Sedláček, pamětník vzájemných zápasů z doby před deseti lety.
Sdílejte článek
 
Třebíčský dres oblekl v této sezoně poprvé, v Třebíči je však Vladimír Stejskal známý z působení v minulé sezoně. První zápas odehrál s Nahodilem a s Tomášem Rodem, který se Stejskalem do Třebíče zavítal. Svůj návrat ozdobil hattrickem a jednou brankovou přihrávkou.

„Byl jsem rád, že jsem do Třebíče mohl jít. V Táboře se mi nedařilo, vůbec jsem tam nehrál a nedostával jsem šance, potěšilo mě, že o mě projevil pan Pokorný zájem a že to takhle dopadlo. “

Vladimír Stejskal, střelec tří branek
„S Nahecem (Lukáš Nahodil- pozn. red.) se znám od minulého roku, takže první zápas dobrý, uvidíme, co bude dál. “

V sedmé minutě rozvlnil Stejskal znojemskou síť poprvé, po přihrávce Tomáše Roda a Třebíč vedla již 2:0. "Ten první gól to bylo po buly, kdy se to nějak odrazilo od brusle,“ vzpomíná Stejskal.
Druhá branka dostala pracovní název ,,plachtící puk“ a Stejskal při ní vyzdvihnul spoluhráče Nahodila za asistenci. "Byla to vlastně Nahodilova akce,“ dodal.

Také svůj třetí zásah do černého připsal spoluhráči. Dostal jsem krásnou nahrávku od Jakuba Kanii a propadlo to do branky.“

V Třebíči zářil a v Táboře hrál čtvrtý útok.
"Je těžké se prosadit, když hrajete čtvrtý útok. Na led jsem se dostával jednou, dvakrát za třetinu. Nehrál jsem ani přesilové hry, ani oslabení. V Táboře říkali, že tady budu do konce ledna a taky podle toho, jak se mi pak bude dařit.“

Hned prví zápas a derby se Znojmem, jak byte ho zhodnotil, zněla otázka k průběhu utkání.
"Věděli jsme, že bude hodně lidí. Byla dobrá atmosféra a to se hraje hned lépe. Dali jsme šťastné branky a ten zápas byl dobrý.“

Hráčům se vždy při hojné účasti hraje dobře a to potvrdil i Stejskal, který ještě ve své kariéře zápasů před téměř čtyřmi tisícovkami fanoušků mnoho nehrál."Minulý rok tady s Kometou bylo také téměř vyprodáno,“ tím jeho výčet prozatím skončil.

"O derby se Znojmem jsem četl na internetu, že to bylo vždy vyhrocené,“ osvědčil autor hattricku, že už před utkáním sledoval cvrkot.

Na závěr Stejskal s úsměvem dodal, že hattrick bude muset zaplatit do klubové pokladny.
"Sally (Lukáš Sláma, pokladník Horácké Slavie - pozn. red.) už mi říkal, že mě to bude něco stát, směje se šťastný střelec.


Druhým hráčem, který byl po zápase vyzpovídán, byl pamětník Zdeněk Sedláček, který jako jediný společně s Marcelem Hrbáčkem, coby hráči pamatují derby, které probíhalo mezi Třebíčí a Znojmem před deseti lety.

Sedláček před utkáním tipoval výsledek 4:2, nakonec byl výsledek mnohem jednoznačnější. "Manažer mi před zápasem nadával co to tipuju, že 4:2 je moc velké drama, tak jsme to udělali takhle a je to lepší,“ usmívá se třebíčský obránce.

Zdeněk Sedláček patří k pamětníkům derby se Znojmem z doby před deseti lety.

Kvůli nemoci se o Sedláčkově účasti v derby rozhodovalo až v pátek.
"Manažer mi v pátek zavolal ať přijdu, tak jsem přišel a šlo to. Už jsem stoprocentně zdravotně v pořádku“.

Dále Zdeněk Sedláček srovnával derby, které se odehrálo dnes, a které pamatuje z doby před deseti lety. ,"Utkání mělo určitě podobnou atmosféru, výsledkově to bylo výrazně lepší, protože jsme vyhráli velkým rozdílem. Znojemští dobře bruslí a chtějí se rvát. Dnes jsme to dokázali ustát a dát rychlé góly a to rozhodlo,“ myslí si zkušený bek

Derby je vždy o stoprocentním nasazení a obětavosti. Zdeněk Sedláček však vše hodností s klidem. "Bolelo to úplně stejně jako jiný zápas a navíc v takové atmosféře na to člověk nemá čas myslet. Když přijde tolik lidí, člověk se vyhecuje a je to daleko lepší.“

Od 2. třetiny se na ledě začínalo jiskřit a Sedláček patří v Třebíči mezi hráče, kteří se nebojí rozdat ránu. "To bejvávalo, dnes jsou tady od toho mladí hráči, ale byl jsem připravený," dodal.

V pondělí zajíždí Horáci na led Chomutova a Sedláček rozhodně vidí i tento duel jako hratelný. "Když budeme hrát jako v Olomouci, budeme si hlídat střední pásmo, tak můžeme ujet a dát pár branek. Je tam šance,“ uzavřel své povídání Zdeněk Sedláček, jenž na dresu nosí číslo šest.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024