Menu +

V sobotu jeden z vrcholů sezóny - přijede Znojmo

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie Třebíč se po středečním utkání v Chrudimi představí opět na domácím ledě. Soupeřem jim bude tým HC Orli Znojmo.
Zápas Horácká Slavia Třebíč – HC Orli Znojmo začíná v sobotu 12. prosince 2009 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.
Zápas, jenž je označován jako jeden z vrcholů sezóny začne v 17:30.
Sdílejte článek
 

První vzájemný zápas sezóny byl odehrán ve Znojmě a lépe si v něm vedli domácí. Znojemští mají v kádru řadu zkušených borců a ani z Třebíče jistě nebudou chtít odjet s prázdnou. Atraktivní duel s nádechem derby je tou nejlepší pozvánkou do ochozů pro fanoušky obou týmů.

Pohled do kádru Horácké Slavie

Třebíčským budou i v utkání se Znojmem chybět zranění forvardi Martin Bartoš a Petr Obdržálek.
Bartošova léčba bude určitě trvat minimálně do konce kalendářního roku, možná i o něco déle. Naproti tomu Petr Obdržálek by se podle posledních zpráv mohl na led vrátit přibližně 20. prosince.

Naopak po jednozápasové nucené absenci kvůli trestu ve hře už bude moci naskočit obránce Jakub Kania. Ten si svůj trest za, podle videa, evidentně čistý zákrok ze zápasu s Táborem odpykal ve středečním zápase v Chrudimi.
Ještě horkou novinkou je zpráva o tom, že do Třebíče přichází do 30. ledna 2010 dva útočníci, kmenoví hráči extraligového Mountfieldu České Budějovice, Vladimír Stejskal a Tomáš Rod.
Pikantním faktem je, že právě za zákrok na Vladimíra Stejskala dostal Jakub Kania trest ve hře. Teď však oba nastoupí v jednom týmu.

"Faul to na mě nebyl, díval jsem se na puk a nedával jsem pozor. Proto ten zákrok vypadal tak nebezpečně," řekl k inkriminované situaci po utkání s Táborem Vladimír Stejskal.
Ten barvy Horácké Slavie hájil už v minulé sezóně, kdy do Třebíče přišel jako neznámý junior, po sezóně však odcházel jako jeden z oblíbenců třebíčských fanoušků a fanynek.


Derby se vším všudy

Horácká Slavia Třebíč a Znojmo patří k tradičním soupeřům a v minulosti spolu oba týmy sehrály řadu zajímavých duelů. Vzájemné zápasy s nádechem derby se vyznačují také velmi dobrou diváckou kulisou a většinou mají výbornou sportovní atmosféru. Pokud fanoušci obou týmů zaloví ve své paměti jistě se jim i po letech vybaví vzájemný duel v 1. hokejové lize ze sezóny 1997/1998, kdy na sebe oba kluby jako nováčkové soutěže narazili hned v úvodním kole v Třebíči. Zápas měl vynikající atmosféru, ze Znojma dorazily stovky fanoušků a zápas tehdy skončil smírně 2:2. Pro oba kluby byl tehdejší ročník navíc celkově velmi vydařený. Potom však nastala dlouhá pauza ve vzájemných zápasech a to od sezóny 1999/2000, kdy Znojmo postoupilo na úkor Jihlavy do extraligy, kde působilo až do tohoto prvoligového ročníku.

V prvním měření sil vyhráli Orli na svém ledě 4:0

Orli zpět v první lize

Znojemský klub po minulém ročníku postoupil extraligovou licenci do Brna a stal se účastníkem naší druhé nejvyšší hokejové ligy. A loňský účastník extraligy je pro 1. hokejovou ligu určitě vítaným oživením. Také fanoušci zvyklí dlouhá léta na extraligu na svůj tým nezanevřeli a na prvoligovou soutěž jich ve Znojmě chodí dost. Do Znojma navíc zamířil zkušený kouč Jan Neliba. Kádr týmu je stále velmi kvalitní, zůstalo v něm mnoho borců, kteří léta hráli nejvyšší soutěž. Orli se také ihned zařadili do lepší poloviny tabulky, což nebylo žádným překvapením. Přesto se ale ani oni nevyhýbají občasným nevyrovnaným výkonům. Ostatně nyní Orli zažívají horší období, když mají aktuálně na svém kontě čtyři porážky v řadě a v tabulce se propadli do horší poloviny, nyní jim patří desátá příčka.

Právě mezi Znojmem a Brnem proběhlo nejvíce hráčských transakcí před začátkem sezóny. Znojmo opustila a do extraligové Komety zamířila celá řada zkušených borců – Jiří Trvaj, Pavel Mojžíš, Radim Bičánek, Jiří Dopita, Pavel Selingr nebo Roman Erat. Opačným směrem naopak putovali Luboš Horčička, Jiří David, Marian Morava, Tomáš Protivný, Aleš Staněk, Přemysl Sedlák nebo Peter Sojčík.

Současný kádr Znojma a jeho forma

Brankářskou jedničkou Orlů je Luboš Horčička, v obraně patří ke klíčovým oporám Petr Hořava, Lubomír Štach, Tomáš Kolafa, Marian Morava nebo Tomáš Protivný. V útoku potom tým spoléhá především na stabilní výkony Tomáše Hradeckého, který ve Znojmě výrazně ožil a je aktuálně nejen nejproduktivnějším hráčem, ale také nejlepším střelcem Orlů. Velmi dobrou formu si udržují i Karel Plášek, Přemysl Sedlák, kapitán Radek Haman, který je momentálně zraněný a poslední výsledky týmu jasně ukazují, jak moc týmu schází právě jeho osobnost. Velmi dobré výkony odvádí i nestárnoucí Miroslav Barus. Vedle těchto zkušených harcovníků však na sebe výrazně svými kvalitními výkony upozorňují dva mladí forvardi Jakub Svoboda a Adam Havlík. Pokud oba potvrdí současnou výkonnost dlouhodoběji možná je v dohledné době uvidíme v některém z extraligových týmů. V týmu Orlů pak již řadu let působí v Třebíči dobře známý Jiří Beroun.

Třebíč má Znojmu co vracet, povede se to?

První vzájemný mistrovský duel v sezóně zvládli mnohem lépe na domácím ledě Orli, kteří přehráli Horáckou Slavii Třebíč 4:0. O sobotní zápas mezi Horáckou Slavií a Znojmem je velký zájem, pravděpodobně padne divácký rekord a to nejen rekord kola, ale možná i celé této dosavadní sezóny.

Poslední odehrané zápasy týmu Znojma:

Znojmo – Kadaň 3:4 (1:4, 1:0, 1:0), branky: Barus, Sedlák, Morava.

Havl. Brod - Znojmo 5:2 (1:0, 2:1, 2:1), branky: Barus, Štach.

Znojmo – Jihlava 1:2 (SN) (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0), branka: Sedlák.

Kanadské bodování mužstva:

Tomáš Hradecký 27Z – 12G+7A
Jakub Svoboda 21Z – 10G+8A
Karel Plášek 25Z – 7G+10A

Hokejisté Znojma nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Horčička – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David – Havlík, Barus, Plášek, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Jarůšek, Vyletka, Barták.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Lev - Gula, Sláma, Ostrčil, Bulička, Koktan, Hrbáček, Kadela - Laš, Dolníček, Burian, Káňa, Nahodil, Čech, Ostřížek, Krätzer, Přibyl, Zahradník, Fila, Kundela.

Utkání budou řídit: T.Zubzanda (Karlovy Vary) - J.Bertlík (Most), R.Koskuba (Most)

Zápas SK Horácká Slavia Třebíč – HC Orli Znojmo začíná v sobotu 12. prosince 2009 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Pro fanoušky bude připraven tradiční on - line přenos ze zápasu.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024