Menu +

Chceme hrát nahoře, říká Dočekal a těší se na práci s mladými

Rozhovory
Když se loni Martin Dočekal vrátil do Třebíče v rámci střídavých startů, hned ukázal, jak platným hráčem pro bílé hvězdy dokáže být být. Proto byla snaha vedení klubu získat zkušeného odchovance do svých řad nastálo logická. Povedlo se a produktivní útočník bude jedním z hlavních třebíčských trumfů v nadcházející sezoně.
Sdílejte článek
 

Martin Dočekal, dosavadní největší posila Horácké Slavie Třebíč. Jak vám to zní?

Vnímám to. Je jasné, že přicházím z extraligy, kde mám něco odehráno. Očekávání tudíž na mě jsou. Měl bych pomáhat mladým klukům a samozřejmě pomáhat tím, že se budu prosazovat na ledě a že budu sbírat kanadské body. Musím se k tomu adekvátně postavit.

Roli mentora mladších spoluhráčů jste v Třebíči zažil už loni. Takže taková novinka to pro vás předpokládám nebude.

Možná to bude trošku jiné v tom, že v Třebíči začínám od začátku sezony. Už nebudu jezdit jen na zápasy, tím pádem bude mít moje slovo větší váhu. Navíc tým poznám už během letní přípravy. Sám jsem zvědavý, jaké to bude. Každopádně chci klukům pomoct. Letní přípravu s námi absolvují i někteří kluci z juniorky. Pro ně je důležité, aby okoukali, jak to chodí. Práce s mladými je nejdůležitější.

Je pro vás velkou změnou i to, že už nebudete pendlovat mezi týmy?

Tohle až taková změna není. Primárně budu v Třebíči, ale mám střídavý start do extraligy a nikdy nevíte, jak to bude.

Jaký máte pocit z tvorby nového třebíčského týmu?

Kostra zůstává zhruba stejná. Občas se to trošku obmění, někdo nový přijde, někdo odejde. Ale většinou jsou tu kluci, kteří už za Třebíč hrají delší dobu. Parta je tu dobrá, za což jsem rád. Většina kluků je mladších než já, což je jenom dobře. (směje se)

„Kostra zůstává zhruba stejná, parta je tu dobrá."

Už jste si na to, že patříte k nejstarším, zvykl?

Změna to pro mě je, byl jsem zvyklý, že patřím k těm mladším. Kdyby loni nebylo Jirky Hunkese, už v tehdejším týmu bych byl nejstarší. Je zajímavé, jak se věková hranice posouvá. Každopádně pocitově se ještě necítím na to, že jsem nejstarší. (usmívá se)

Značnou část kariéry jste strávil v Brně, přičemž proti Kometě se letos postavíte v přípravných zápasech. Bude to pro vás speciální?

Těžko říct. Každopádně proti Kometě jsem hrál už i v jiných klubech extraligy, takže pikantnost nebude taková.

Sledujete způsob, jakým posilují ostatní kluby Chance ligy? Vypadá to, že třeba Zlín bude velmi silný. Koneckonců v Baťově městě mají cíl okamžitě se vrátit do extraligy.

Na internetu to po očku sleduju. Zlín hodně posílil. Myslím, že mají lepší tým, než měli letos v extralize, což je jenom dobře. Proti silným týmům se mi vždy hrálo líp, takže jsem za to rád. Je jasné, že budou chtít hned postoupit do extraligy, ale my jim to ztížíme. (usmívá se) Solidně posiluje taky Vsetín. Odepisovat nemůžete Jihlavu. Roli hraje skutečnost, že několik týmů sestoupilo, takže hráčů je dostatek a řadu z nich získají týmy ze špičky. Bude to těžká sezona.

Budou si podle vás dávat ostatní týmy na Třebíč větší pozor už od začátku sezony, protože budou mít v hlavách její úspěšný loňský ročník?

Neřekl bych. Spousta zápasů byla o štěstí. Každá sezona je navíc jiná, nikdy nevíte, jak to bude. Tým bude taky trochu jiný. Samozřejmě chceme hrát nahoře, ale k tomu vede dlouhá cesta. Musíme hlavně dobře nastartovat. Když na začátku posbíráte pár bodů, hned se vám hraje líp.

Co vy a letní příprava?

Postupem času, jak mi stoupá věk, tak mi letní příprava vadí míň a míň. Už ji beru jako rutinu, jako součást svojí práce. Jsou věci, které mám rád a stejně tak věci, které mi moc nevoní. To je třeba běh, ale tak jsem to měl celou kariéru. Dá se to zvládnout. Osobně mám individuální plán přípravy. Do Třebíče jezdím zejména na běhy, případně na kondiční testy.

Nepřekvapuje mě to. Říká se, že hokejista už s přibývajícím věkem sám nejlíp ví, co jeho tělo potřebuje.

Přesně tak to je. Jsem rád, že jsme se s trenérem takhle domluvili. Posilovnu si dělám už několik let s kondičním trenérem. Už vím, jak moje tělo funguje. Navíc od příštího týdne začneme chodit na ledy. Na to se těším. Bude to pro mě zpestření.

Podobné články

Rozhovory

Jakub Malý: Zůstat v Třebíči? Neváhal jsem. Jak ho bavil fotbalový turnaj na soustředění?

včera
Rozhovory

Příprava brankářů je kvalitní a náročná, říka Jaroslav Odehnal. Kdo je mezi gólmany HST nováčkem?

před 3 dny
Rozhovory

Daniel Poizl: Trenéři to mají vymyšlené, těžko koušu jen výběhy

02.06.2023