Menu +

Fyzicky je to náročné, ale postupně se do toho dostáváme, říká Ladislav Bittner

Rozhovory
Třebíčští hokejisté se v těchto dnech intenzivně připravují na restart Chance ligy. Ledová plocha KHNP ARÉNY je svědkem poctivých tréninků, které mají za cíl jediné - dobře tým připravit na první zápas po dlouhé pauze. O programu tréninkových jednotek, nemoci covid-19 i dalších tématech, vypráví útočník Ladislav Bittner.
Sdílejte článek
 

Poslední soutěžní zápas odehrály bílé hvězdy šestnáctého září na ledě Prostějova. Jenže pak přišlo onemocnění covid-19, karanténa a následné pozastavení všech hokejových soutěží. Teď to ale konečně vypadá, že se začíná blýskat na lepší zítřky. Horáci už více než týden trénují na ledové ploše KHNP-ARÉNY a netrpělivě vyhlížejí restart Chance ligy.

„Minulou neděli jsme byli poprvé na ledě. Začali jsme pozvolna, přičemž postupně přitvrzujeme. Hlavní cíl je teď to, abychom nabrali dostatečnou kondici,“ říká útočník Ladislav Bittner, který zároveň prozrazuje, že bílé hvězdy očekávají první zápas po restartu soutěže o víkendu. „Samozřejmě, že se to může ještě změnit, v téhle situaci těžko odhadovat, ale my se připravujeme tak, že o víkendu budeme hrát první zápas.“

Návrat na led byl podle třebíčského obra těžký. Jeden z nejproduktivnějších hráčů uplynulé sezony jej přirovnal k začátku přípravy na ledě během léta. „Dá se to tak říct, možná to bylo dokonce ještě horší než v létě, protože ta pauza byla opravdu dlouhá. Fyzicky je to náročné, ale postupně se do toho dostáváme. Řekl bych, že je to led od ledu lepší,“ má jasno Bittner.

Právě kondice teď má prioritu. „Prakticky celý minulý týden jsme se věnovali výhradně fyzičce. Dnes (v pondělí) taky, v úterý máme volno a od středy si myslím, že začneme řešit systémové věci, jak už jsem řekl, připravovat se tak, jako kdyby byl v sobotu zápas. Otázkou samozřejmě je, jestli se to spustí,“ opakuje.

Na třebíčské střídačce se místo dočasně zdravotně indisponovaného Romana Mejzlíka objevil David Dolníček. Klubová ikona tak povýšila od mládeže k prvnímu týmu. „Myslím si, že Dolňa se zabydlel naprosto pohodově. Všichni ho známe, máme k němu respekt, odehrál tady spoustu dobrých sezon. Nevidím v tom žádný problém,“ hlásí Ladislav Bittner.

Souhra mezi trenéry podle Ladislava Bittnera funguje. „Když máme dělený trénink na ledě, tak si Jarda Barvíř vezme obránce a Dolňa nás útočníky,“ popisuje.

Kromě toho se Horáci v minulých dnech zúčastnili darování krevní plazmy, která v sobě má účinné protilátky proti nemoci covid-19. „Je to dobrá věc. Už na jaře mi volali, jestli chci jít darovat krev, tak jsem samozřejmě šel. Teď se v kabině vybralo pět hráčů, kteří šli darovat plazmu, přičemž ani já bych s tím neměl problém. Jak říkám, myslím, že je to super věc.“ říká Ladislav Bittner a dodává, „Covidem jsem si taky prošel, u mě to mělo spíš lehčí průběh, bolela mě hlava, trochu jsem ztratil čich. Ale nebylo to nic hrozného.“

Pozitivem byla pro třebíčského forvarda alespoň možnost věnovat se rodině. „Holky doma si to taky prodělaly, naštěstí už to máme všichni za sebou. Bylo fajn, že jsem mohl být s nimi.“¨

Teď už ale oblíbenec třebíčských fanoušků vyhlíží první ostrý zápas. „Myslím si, že ze začátku to bude jako příprava, ovšem ve výraznějším tempu. Jde o to, že zvyknout si na zápasy není nic jednoduchého, je to úplně něco jiného než trénink. Proto to nejdřív bude možná trochu neurovnané, ale dostaneme se do toho. Rozhodně chceme vyhrávat,“ uzavírá Ladislav Bittner.

Podobné články

Rozhovory

Gajarský o příchodu do Třebíče i drilu v Americe. Z týmu má dobrý pocit

09.06.2021
Rozhovory

Společné soustředění? Tým to vždycky ještě víc stmelí, hlásí Jan Mlčák

02.06.2021
Rozhovory

Chci do play off, říká Forman. Pochvaluje si tréninky na ledě

25.05.2021