Menu +

HST HRDINŮM vrcholí. V sobotu vzdáme hold zdravotnickým složkám

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč si pro letošní sezonu připravila ojedinělý projekt. Akce s názvem HST HRDINŮM je rozdělena na tři části. Každá z nich je přitom věnována hrdinům našich všedních dní. Konkrétně jde o Armádu České republiky, Hasiče a také Zdravotnický personál. První dva díly už máme za sebou, nyní nás čeká finální třetí část, kterou celá akce vyvrcholí.
Sdílejte článek
 

V tomto článku si pojďme připomenout, čeho jsme již byli svědky a také na co se ještě můžeme těšit. Nejdříve jsme poděkovali Armádě ČR. Stalo se tak hned během prvního domácího utkání letošního ročníku Chance ligy. V sobotu 14. září byl tedy k vidění kromě zápasu s Přerovem také bohatý doprovodný program zaměřený na Armádu ČR. V hlavní roli byla zejména 22. základna vrtulníkového letectva z Náměště nad Oslavou „Biskajská“. Návštěvníci toho mohli spatřit opravdu spoustu. Počínaje ukázkou vojenské techniky, přes ukázku kynologie a pověstnou třešničkou na dortu byl přelet vojenského vrtulníku nad budovou Zimního stadionu Města Třebíče - KHNP ARENOU, to vše navíc se sníženou výškou letu. Přihlížející si proto mohli odnést domů skutečně parádní zážitky. Ty navíc pokračovaly také během utkání samotného. V rámci přestávkového programu bylo nejdříve sehráno exhibiční hokejové utkání mezi hokejovým týmem AČR 22. základny a trenéry společně s juniory HST. Ve druhé přestávce došlo k ocenění vojáků z již zmíněné základny v Náměšti nad Oslavou. To si vzali na starosti zástupci klubu a rovněž zástupci města Třebíč.

Nezapomeňme, že první tým HST vyslal mezi vojáky své dva zástupce. Šlo o Dominika Svobodu a Matěje Psotu, přičemž oba si aktivity, které pro ně byly připraveny náramně užili. Netajili se přitom slovy, že pro ně šlo o největší zážitek jejich dosavadního života. „Celá akce pro mě znamená to, že můžeme něco udělat pro vojáky doktory a hasiče, protože oni pro nás dělají každý den, co je potřeba. U armády jsme si to s Matějem (Psotou) užili, byl to skvělý zážitek, zjistili jsme, co a jak to vlastně všechno funguje v Náměšti na letišti, jak to funguje, když člověk jako voják jde do akce. Co všechno musí mít s sebou, byl to opravdu krásný den,“ pověděl nadšeně Dominik Svoboda.


Vojáci z vrtulníku pozdravili diváky roztaženu šálou Horácké Slavie Třebíč


Ke slavností náladě se přidala rovněž nabídka fanshopu HST, která si pro třebíčské příznivce během všech tří speciálních utkání připravila ve své nabídce opravdové bonbónky. Máme na mysli šálu a tričko, obojí je vyvedeno v motivech HST HRDINŮM. No a další perličkou jsou samozřejmě speciální dresy, ve kterých Bílé hvězdy tato speciální střetnutí odehrávají. Ty nesou živelný černo-červený design, který je obohacen mottem NA MNOŽSTVÍ NEHLEĎTE, to primárně patří 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou, ovšem jeho význam lze parafrázovat vůči všem třem složkám, jimž letošní HST HRDINŮM patří.


Také na zápase se Vsetínem (sobota 2.11.) bude ve fanshopu k dostání speciální šála a tričko a minidres k akci HST HRDINŮM v designu speciální sady dresů.


Druhý díl HST HRDINŮM napsal svůj příběh 19.10 2019. Derby s jihlavskou Duklou patřilo hasičům, také oni jsou hrdiny našich všedních dní. Doprovodný program se servíroval ve formě bohatého menu. Na něm nechyběla prezentace hasičské techniky, před zimním stadionem, stejně tak ukázka hasičského zásahu. Přestávkový program nabídl slanění na statickém laně, krátký výstup po laně nahoru pomocí lanových svěr, opět slanění a odchod po ledové ploše.

Také k hasičům vyslaly Bílé hvězdy své zástupce. Jednalo se o trenéra Jaroslava Barvíře, spolu s hráči Ondřejem Malcem, Lukášem Patákem a kapitánem Václavem Čejkou.

"Když se řekne hasič, vybaví se mi teď někdo úplně jiný než před tím, co jsme si vyzkoušeli jejich práci. Těchto lidí si moc vážím. Já sám jsem jako dítě chtěl být hasičem, ale teď nevím, jestli bych to dal. Navíc já mám problém s výškami, ale kousl jsem se a nechal se vyzvednout vysokou zvedací plošinou až nahoru. Jak jsme se dozvěděli, práce hasiče je velmi široká, zdaleka se nejedná jen o hašení požárů. Jde o práce při různých nehodách, ať už dopravních nebo jiných, vystříhávání zraněných z automobilů, resuscitace a první pomoc, pomoc při postižení přírodními živly... Je toho hodně. Navíc všichni kluci tady k nám byli moc vstřícní a kamarádští. Za tohle všechno si jich všech a jejich práce nesmírně vážím,“ řekl obdivně ke své návštěvě hasičů Jaroslav Barvíř.


Hasiči předvedli nejen techniku, ale i bleskový hasební zásah


Třetí a finální díl HST HRDINŮM bude na programu už tuto sobotu 2.11. V rámci utkání se Vsetínem vzdáme hold zdravotnickým složkám, které se neúnavně starají o naše zdraví a naše životy. I tentokrát bude připraven bohatý doprovodný program, na který bychom vás chtěli pozvat. Přijďte se ještě jednou podívat na speciální dresy, ve kterých HST nastupuje v těchto speciálních zápasech, přijďte si pořídit upomínkový předmět, ať už šálu nebo tričko. A nezapomeňte, generální partner třebíčského hokejového klubu, společnost KHNP, daruje každému stému návštěvníkovi střetnutí se Vsetínem originální dres HST pro letošní prvoligový ročník.

Do třebíčské nemocnice si našli cestu Pavel Jekel, Michal Furch, Tadeáš Král a Martin Šťovíček.

„Zážitkový den v nemocnici Třebíč jsme nejdříve prožili na dětském oddělení, kde jsme měli rozhovor s dětmi, probírali jsme dětská zranění, příčiny, jak mohou nastat. Také jakým způsobem překonat sami sebe a bolest. Dále jsme navštívili pana doktora, který nám ukázal, jak se dělá masáž srdce, nebo-li první pomoc, která byla velmi výživná. Nakonec jsme navštívili paní doktorku fyzioterapeutku, ta nám ukázala, jak správně přemístit pacienta z lůžka na lůžko. Jak správně diagnostikují doktoři před tím, než jdou zachraňovat životy, a také jsme si měřili tlak,“ řekl Pavel Jekel.

Doplňme, že Horácká Slavia Třebíč se v úterý 5.11. zúčastní v třebíčské nemocnici již tradičního darování krve. Pojďte do toho s námi.„Chtěl bych poděkovat všem složkám za jejich přístup k této akci, který byl a je opravdu výborný. Moc si toho vážíme. Zároveň bych chtěl všechny pozvat na její závěrečný díl, jenž je na programu tuto sobotu v rámci utkání se Vsetínem, kdy společné vzdáme hold zdravotnickému personálu. Věřím, že si společně celý program užijeme,“ řekl hlavní tvůrce a iniciátor HST HRDINŮM, obchodní a marketingový manažer Daniel Šlapák.

Podobné články

Aktuální zprávy

Radek Novák by dnes oslavil 48. narozeniny

05.07.2020
Aktuální zprávy

Top zápasy podzimu. Aneb proč si pořídit permanentku?

01.07.2020
Aktuální zprávy

Horácká Slavia Třebíč spouští prodej permanentních vstupenek pro sezonu 2020/2021

17.06.2020