Menu +

Historie Horácké Slavie, díl desátý – další mizerná sezóna, poté čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi

Pohled do historie
T ř e b í č - Před sezónou 2005/06 byl doslova rozmetán hráčský kádr Horácké Slavie, tradičně odešlo několik opor, jiní je měli nahradit. Druhou mízu získal veterán Oliva. Mužstvo skončilo na 11. místě a nepostoupilo do play-off. V dalším ročníku táhl sehranější tým Bedřich Ščerban. Bylo z toho čtvrtfinále play-off proti Mladé Boleslavi. To vyznělo jednoznačně pro ambiciózní Středočechy.
Sdílejte článek
 

Hokejová sezóna 2005/06

Před ligou

Filip Šindelář

Po loňské záchraně soutěže vedlo mužstvo nadále trenérské duo Josef Horešovský – Jiří Otoupalík. Filipu Luňákovi přibyl v brankovišti konkurent v podobě Filipa Šindeláře, který, jak se později ukázalo, se stal oporou a odchytal většinu utkání.

V letní přestávce byla doslova rozmetána hráčská sestava Horácké Slavie. Skončili mj. Kališ, Horák, Kučný a Míka, nahradili je především Jozef Lukáč, Martin Lučka a Denis Rehák. Stabilně nastupoval Lukáš Sláma, v sestavě se objevoval i navrátilec ze Zlína, Pavel Bulička. Novým kapitánem byl zvolen Bedřich Ščerban, Jakub Žiška se rozhodl ukončit kariéru.

Marek Laš

Z útočníků už v Třebíči nepůsobili například Vrbata, Valko, Škoda ani Topol. Robert Holý se vrátil do Brna a Jiří Beroun hrál stabilně extraligu v dresu Znojma. Do sestavy se perfektně zapracoval zejména Lukáš Květoň z Českých Budějovic, ale i Pavel Pelán, jenž hrál v posledních dvou letech především v Kadani, nebo Jan Korotvička. Po třech letech se vrátil do Třebíče Ondřej Látal. Mezi dospělými hrál stabilně velký talent třebíčského hokeje, Marek Laš. Dva zápasy odehrál za mateřskou Horáckou Slavii i Leoš Čermák, jenž se vracel do hry po zranění oka. Mateřskému klubu nadále vypomáhal Pavel Kubiš. Během ročníku si řekl o místo v sestavě David Dolníček, který nastupoval ve druhé lize.

Po základní části 11. místo

Jiří Oliva

Horácká Slavia se pomalu rozjížděla, nedokázala pravidelně bodovat. Zlepšení přišlo až po Vánocích, kdy hostoval v Třebíči Pavel Kubiš a navrátil se David Dolníček. Oporou byl Filip Šindelář. Druhou mízu získal veterán Oliva.

Dařilo se především na domácím stadionu, kde si svěřenci trenérů Horešovského a Otoupalíka připsali rovných 15 vítězství. Venku dokázala Třebíč zvítězit pouze čtyřikrát.
Lukáš Květoň

Nejlepším střelcem i vítězem kanadského bodování se stal Lukáš Květoň, nejproduktivnějším obráncem byl Bedřich Ščerban těsně před Jozefem Lukáčem.

Za Horáckou Slavii nastupovali

Brankáři

Filip Šindelář a Filip Luňák

Obránci

Bedřich Ščerban, Jozef Lukáč, Denis Rehák, Karel Šefčík, Martin Lučka, Pavel Bulička, Lukáš Sláma, Marcel Hrbáček a Jiří Ševčík

Útočníci

Lukáš Květoň, Jiří Oliva, Pavel Pelán, Jan Korotvička, Martin Sobotka, Ondřej Látal, Petr Zahradník, Marek Laš, David Dolníček, Martin Čech, Martin Fryauf, Milan Přibyl, Pavel Kubiš, Jiří Hanzal, Matúš Chrenko, Ondřej Tatarčík, Leoš Čermák, Jiří Mifek, Jiří Sedláček, Petr Látal a Pavel Ludvík

Trenéři

Josef Horešovský a Jiří Otoupalík

Regionální zápasy

HC Dukla Jihlava

Třebíč – Jihlava 2:1p (Hanzal, Mifek)
Jihlava – Třebíč 1:2 (Květoň, Čermák)
Třebíč – Jihlava 4:5 (Oliva, Bulička, Lukáč, Květoň)
Jihlava – Třebíč 4:3p (Květoň 2, Rehák)

HC Kometa Brno

Kometa – Třebíč 2:2p (Pelán, Přibyl)
Třebíč – Kometa 1:3 (P. Látal)
Kometa – Třebíč 3:1 (Čech)
Třebíč – Kometa 4:2 (Lukáč 2, Zahradník, Látal)

Soupiska

Statistiky

Výsledky

Tabulka

Hokejová sezóna 2006/07

Před ligou

Martin Růžička

Před sezónou sehrála Horácká Slavia jedenáct přípravných střetnutí, zvítězila ale až v generálce na ligu s druholigovým Velkým Meziříčím… Přesto vstoupila posléze do soutěže vítězstvím a průběžně si po všechny čtvrtiny ligového ročníku udržovala šestou příčku.

Ač skončilo tradičně několik hráčů, přesto měli trenéři Horešovský a Otoupalík konsolidovanější kádr a s přispěním řady z extraligy hostujících hráčů se dařilo vyhrávat.

Horáckou Slavii opustil po předešlé sezóně Filip Šindelář, v brance tak dostávali vyjma Luňáka příležitost Michal Valent, Jan Chábera a později i Martin Růžička.

Tomáš Mertl

V Třebíči už nepůsobili Jozef Lukáč, víceméně ani Martin Lučka, který se prosadil ve Zlíně (pozn. red.: za Třebíč nastoupil včetně play-off celkově devětkrát). Z útočníků už neoblékal třebíčský dres Pavel Pelán a prakticky ani Martin Sobotka, který se vrátil po 9. kole do Žďáru nad Sázavou. V Třebíči skončil de facto i Lukáš Květoň, který se probojoval do základní sestavy Českých Budějovic (pozn. red.: za Horáckou Slavii nastoupil ve třech utkáních).

V obraně nastupovali z nových hráčů pravidelně Lukáš Vomela a Ondřej Dvořák, v útoku pak Tomáš Mertl, Michal Pšurný nebo Lukáš Handlovský. Formou střídavých startů dostávali příležitost i Milan Gulaš nebo Stanislav Balán. Z koncem sezóny si říkal o angažmá Lubor Dibelka z brněnské Techniky. Do „A“ týmu nakoukli i junioři, v sestavě se objevoval zejména Lukáš Nahodil.

Celkově šestá příčka a play-off proti Mladé Boleslavi

David Dolníček

Třebíč táhl životními výkony veterán Bedřich Ščerban. Předával zkušenosti mladším, působil jako osobnost na ledě i mimo něj. Velmi produktivní byl po loňském návratu David Dolníček.

Horácká Slavia se umístila celkově na 6. místě a vybojovala po třech letech play-off. Tam narazili Třebíčští na ambiciózní Mladou Boleslav. Venku dvakrát prohráli, ale ve třetím čtvrtfinálovém utkání na domácím ledě dokázali zvítězit v prodloužení. Vynutili si tak další zápas před svými diváky. V tom ale dominovali hosté, kteří pak v pátém zápase čtvrtfinálové série ukončili působení Třebíče v play-off.

Bedřich Ščerban

Nejlepším střelcem i vítězem kanadského bodování byl David Dolníček, nejproduktivnějším obráncem nejen v Třebíči, ale i v celé lize se stal Bedřich Ščerban.

Po sezóně ukončil kariéru Jiří Oliva.

Za Horáckou Slavii nastupovali

Brankáři

Filip Luňák, Martin Růžička, Michal Valent a Jan Chábera

Obránci

Bedřich Ščerban, Marcel Hrbáček, Denis Rehák, Karel Šefčík, Pavel Bulička, Lukáš Vomela, Lukáš Sláma, Petr Macháček, Ondřej Dvořák, Martin Lučka a Dalibor Pálka

Útočníci

David Dolníček, Petr Zahradník, Tomáš Mertl, Ondřej Látal, Michal Pšurný, Marek Laš, Jiří Oliva, Lukáš Handlovský, Martin Čech, Milan Přibyl, Milan Gulaš, Stanislav Balán, Lubor Dibelka, Roman Pšurný, Zdeněk Kubica, Lukáš Květoň, Jan Bula, Jan Korotvička, Martin Buček, Marek Kundela, Robin Kovář, Martin Sobotka, Jiří Burian, Lukáš Nahodil, Vilém Burian, Lukáš Dostál a Lukáš Dora

Trenéři

Josef Horešovský a Jiří Otoupalík

Regionální zápasy

HC Dukla Jihlava

Třebíč – Jihlava 2:3 (Zahradník, Šefčík)
Jihlava – Třebíč 6:1 (Gulaš)
Třebíč – Jihlava 5:2 (Čech 2, Zahradník, Oliva, Kubica)
Jihlava – Třebíč 4:2 (Oliva, Buček)

HC Rebel Havlíčkův Brod

Třebíč – Havlíčkův Brod 4:3 (Zahradník, Dolníček, Handlovský, Mertl)
Havlíčkův Brod – Třebíč 6:3 (Dolníček 2, Mertl)
Třebíč – Havlíčkův Brod 3:4sn (Vomela, Rehák, Dolníček)
Havlíčkův Brod – Třebíč 2:0

HC Kometa Brno

Kometa – Třebíč 2:1 (Hrbáček)
Třebíč – Kometa 1:0 (Kundela)
Kometa – Třebíč 4:0
Třebíč – Kometa 3:1 (Přibyl, Rehák, Dolníček)

Soupiska

Statistiky – základní část

Statistiky – play-off

Výsledky

Tabulka

Zdroj dat: oficiální web www.hstrebic.cz.

Historie Horácké Slavie, díl první – od založení klubu po okupaci

Historie Horácké Slavie, díl druhý – od války po finanční potíže na konci 60. let

Historie Horácké Slavie, díl třetí – od ZMS po novou halu

Historie Horácké Slavie, díl čtvrtý – od nové haly po staronový název klubu

Historie Horácké Slavie, díl pátý – od staronového názvu po první ligu

Historie Horácké Slavie, díl šestý – první dvě prvoligové sezóny

Historie Horácké Slavie, díl sedmý – další dvě prvoligové sezóny aneb Eliáš v mateřském dresu a zranění Zelenky

Historie Horácké Slavie, díl osmý – semifinále první ligy s Duklou a účast Kladna v první lize

Historie Horácké Slavie, díl devátý – čtvrtfinále s Chomutovem a České Budějovice v první lize

Podobné články

Pohled do historie

Uplynulá sezóna 2017 – 2018 v řeči čísel

31.03.2018
Pohled do historie

Krátký pohled na další sezónu v prvoligové historii, uplynulý ročník 2017 – 2018

25.03.2018
Pohled do historie

Aktivní odchovanci 2016/17 – nižší soutěže a zahraničí

25.06.2017