Menu +

Historie Horácké Slavie, díl devátý – čtvrtfinále s Chomutovem a České Budějovice v první lize

Pohled do historie
T ř e b í č - Po neuspokojivých výsledcích v sezóně 2003/04 byl odvolán Ladislav Kolda, na jeho místo nastoupil v lednu Karel Čapek. Mužstvo se zvedlo, skončilo nakonec na 7. místě a svedlo vyrovnané souboje ve čtvrtfinále play-off s Chomutovem, kterému podlehlo v pěti zápasech. V dalším ročníku skončila Třebíč až dvanáctá.
Sdílejte článek
 

Hokejová sezóna 2003/04

Před ligou

Filip Luňák

Po předchozím ročníku doznal kádr Horácké Slavie řady změn, což ovlivnilo sehranost týmu a přineslo špatný vstup do sezóny. Zdeněk Kučírek odešel definitivně do Norska, Stanislav Neruda odchytal pouze jedno utkání a stěhoval se do Pelhřimova. Opačným směrem putoval do Třebíče Filip Luňák, který se stal záhy miláčkem publika a jedničkou v brankovišti. Sekundoval mu Jan Koťátko. V úvodu sezóny nepřesvědčil Josef Kučera, jenž měl být původně hlavním brankářem pro sezónu.

V obraně skončili v dresu Horácké Slavie Mocek, Klimeš, Polívka, po osmi odehraných zápasech i Kříž. Nahradili je především David Mazanec a Jiří Kučný, kvalitní penzum práce odváděl na konci loňské sezóny přišlý Oldřich Kališ.

Z útočníků už v Třebíči nepůsobili Vítek, Mikulík, Dubec ani kapitán Altrichter. Do sestavy se perfektně zapracoval zejména Lukáš Valko, ale i Martin Sobotka ze Žďáru nad Sázavou. Své místo měli v týmu i Jiří Lála mladší nebo Miloslav Topol.

Po základní části 7. místo

V mužstvo se vystřídalo celkově 38 hráčů, což se projevilo zákonitě na kvalitě hry. Ladislava Koldu nahradil v lednu Karel Čapek, pod jehož vedením se podařilo snížit bodové manko a dostat se na celkově 7. příčku po základní a nadstavbové části. Tým táhl útok Kaňka – Žiška – Holý.

V play-off narazila Horácká Slavia na Chomutov, se kterým svedla vyrovnanou partii. Nejprve sice vysoko prohrála (9:2), jenže pak dvakrát vyhrála a schylovalo se k překvapení. Severočeši ale zvítězili ve čtvrtém duelu 3:1 a v rozhodujícím utkání na svém stadionu vstřelili o jednu branku více (2:1).

Michal Kaňka

Nejlepším střelcem i vítězem kanadského bodování byl po základní části Michal Kaňka, nejproduktivnějším obráncem se stal David Mazanec.

Za Horáckou Slavii nastupovali

Brankáři

Filip Luňák, Jan Koťátko, Josef Kučera a Stanislav Neruda

Obránci

David Mazanec, Jiří Kučný, Oldřich Kališ, Aleš Černý, Marcel Hrbáček, Pavel Kříž, Marian Meňhart, Zbyněk Spitzer, Michal Horák, Radim Dusík, Aleš Pecka, Petr Suchý, Ondřej Němec a Lukáš Sláma

Útočníci

Michal Kaňka, Lukáš Valko, Jakub Žiška, Robert Holý, Jiří Beroun, Jiří Oliva, Martin Sobotka, Martin Bouz, Jiří Lála ml., Miloslav Topol, Martin Fryauf, Zdeněk Mráz, Lukáš Duba, Tomáš Wolf, David Dolníček, Michal Hlusička, Štěpán Hrůza, Petr Zahradník, Lukáš Květoň a Tomáš Caha

Trenéři

Ladislav Kolda a Roman Mejzlík, od ledna 2004 Karel Čapek a Roman Mejzlík

Regionální zápasy

HC Dukla Jihlava

Jihlava – Třebíč 6:2 (Valko, Mráz)
Třebíč – Jihlava 3:0 (Holý, Valko, Kaňka)
Třebíč – Jihlava 2:5 (Holý 2)
Jihlava – Třebíč 3:1 (Kališ)

HC Kometa Brno

Kometa – Třebíč 2:1 (Valko)
Třebíč – Kometa 9:0 (Mazanec 2, Bouz, Lála, Beroun, Holý, Kališ, Sobotka, Kaňka)
Kometa – Třebíč 1:2 (Hrbáček, Holý)
Třebíč – Kometa 8:0 (Kaňka 3, Sobotka, Žiška, Beroun, Holý, Valko)

Soupiska

Statistiky – základní část

Statistiky – play-off

Výsledky

Tabulka

Hokejová sezóna 2004/05

Před ligou

Martin Sobotka

Citelnou ztrátou před sezónou byl odchod Michala Kaňky do Norska. Jak se později ukázalo, velmi chyběl i David Mazanec. Kaňku měl nahradit Vladimír Škoda, Mazance Radek Míka. Významným tahem bylo angažování Davida Vrbaty a Bedřicha Ščerbana. Výrazně pomohl Horácké Slavii v boji za záchranou i odchovanec Třebíče Pavel Kubiš. Dvojici Luňák – Koťátko doplnil v sezóně se Znojma zapůjčený Robert Slávik. Celkově se protočilo v sestavě rekordních 41 hráčů.

Pavel Kubiš

Mužstvu neprospělo, že ho ještě během přípravy opustil nový trenér Jaroslav Liška, narychlo získaný Kamil Konečný vydržel pouze deset kol. Od října roku 2004 převzal tým Josef Horešovský, asistenta vykonával Jiří Otoupalík. Tato dvojice zachránila nepovedený ročník (pozn. red.: až v předposledním zápase se rozhodlo, že Třebíč skončí mimo barážové pozice) a stala se na další dvě sezóny stálicí u „A“ mužstva.

Celkově dvanáctá příčka

Horácká Slavia se umístila celkově na 12. místě, vyhnula se ošidné baráži a uhájila prvoligovou příslušnost.

Jakub Žiška

Nejlepšími střelci se stali se třinácti brankami Martin Sobotka a Lukáš Valko, vítězem kanadského bodování byl po základní části Jakub Žiška. Nejproduktivnějším obráncem se stal Oldřich Kališ.

Za Horáckou Slavii nastupovali

Brankáři

Filip Luňák, Robert Slávik a Jan Koťátko

Obránci

Oldřich Kališ, Radek Míka, Jiří Kučný, Marcel Hrbáček, Michal Horák, Ondřej Němec, Karel Šefčík, Přemysl Duben, Jan Šmarda, Jiří Dobrovolný, Martin Čížek, Zdeněk Sedláček, Bedřich Ščerban, Vojtěch Svačina, Radim Dusík a Martin Pejchal

Útočníci

Jakub Žiška, Vladimír Škoda, Martin Sobotka, David Vrbata, Lukáš Valko, Jiří Oliva, Jiří Beroun, Robert Holý, Pavel Kubiš, Martin Fryauf, Miroslav Fišer, Miloslav Topol, Vladimír Říha, Martin Čech, Václav Adamec, Tomáš Wolf, Tomáš Caha, Milan Přibyl, Jan Šulc, Jakub Šindel, Ota Lazorišák a Marek Laš

Trenéři

Kamil Konečný a Miloš Kupec, od října 2004 Josef Horešovský a Jiří Otoupalík

Regionální zápasy

HC Kometa Brno

Kometa – Třebíč 5:2 (Oliva, Fišer)
Třebíč – Kometa 3:0 (Valko, Sobotka, Míka)
Kometa – Třebíč 3:2 (Vrbata, Valko)
Třebíč – Kometa 2:1 (Sobotka, Kališ)

Soupiska

Statistiky

Výsledky

Tabulka

Zdroj dat: oficiální web www.hstrebic.cz.

Historie Horácké Slavie, díl první – od založení klubu po okupaci

Historie Horácké Slavie, díl druhý – od války po finanční potíže na konci 60. let

Historie Horácké Slavie, díl třetí – od ZMS po novou halu

Historie Horácké Slavie, díl čtvrtý – od nové haly po staronový název klubu

Historie Horácké Slavie, díl pátý – od staronového názvu po první ligu

Historie Horácké Slavie, díl šestý – první dvě prvoligové sezóny

Historie Horácké Slavie, díl sedmý – další dvě prvoligové sezóny aneb Eliáš v mateřském dresu a zranění Zelenky

Historie Horácké Slavie, díl osmý – semifinále první ligy s Duklou a účast Kladna v první lize

Podobné články

Pohled do historie

Uplynulá sezóna 2017 – 2018 v řeči čísel

31.03.2018
Pohled do historie

Krátký pohled na další sezónu v prvoligové historii, uplynulý ročník 2017 – 2018

25.03.2018
Pohled do historie

Aktivní odchovanci 2016/17 – nižší soutěže a zahraničí

25.06.2017