Menu +

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po návratu z dalekých Litoměřic vyrazí bílé hvězdy znovu na led soupeře. Tentokráte je čeká střetnutí s prostějovskými Jestřáby, kteří na rozdíl od třebíčských hokejistů první hrací den nebodovali. Horácké Slavii se v prvním mistrovském utkání podařilo dohnat dvoubrankovou ztrátu a po šanci Kořenka mohlo dokonce dojít i k celkovému obratu ve skóre, ale nakonec se v prodloužení radovaly Litoměřice. Jak Třebíč, tak i Prostějov tedy na úvodní výhru stále čekají. Je jasné, že jeden z těchto dvou čekatelů si po druhém kole Chance ligy do tabulky připíše své premiérové vítězství v nové sezoně. Utkání startuje ve středu v 18:00 na prostějovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy si svoji premiéru v nové sezoně odbyly na ledě Litoměřic, kde se jim podařilo smazat dvoubrankové manko a v závěru třetí periody dokonce po velké příležitosti sahaly po třech bodech. Nakonec se však v prodloužení prosadili kališníci, kteří tak získali bonusový bod navíc. Celkový obraz hry vyplívá z pozápasového hodnocení trenéra Romana Mejzlíka: „Do utkání jsme vstoupili gólem z početní výhody, ale po zbytek třetiny jsme měli výpadek, který domácí využili a vstřelili tři góly. Po první třetině jsme změnili pár věcí a srovnali jsme. Závěrečná třetina již byla opatrnější a remíza byla spravedlivá. Prodloužení už domácí sehráli skvěle.“

Hned dva hráči z třebíčského kádru zažili v sobotu dvoubodový večer. Šimon Szathmáry přidal ke vstřelené brance jednu asistenci a Martin Šťovíček připravil kontaktní i vyrovnávací trefu. Prosadil se i nově příchozí Václav Krliš, který uspěl na zkoušce a gólově se ve svém novém působišti uvedl už v prvním mistrovském utkání.

Teď už však na bílé hvězdy čeká nový soupeř. Horácká Slavia se postaví proti jestřábí letce, která vyšla z prvního klání bodově naprázdno. Třebíčští hokejisté se s Prostějovem střetli již v přípravě, kdy zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl Matěj Psota. Ani vzájemná bilance z minulé sezony nehovoří jednoznačně. Oba celky se v loňském ročníku Chance ligy střetly celkem šestkrát a oba shodně třikrát zvítězily. Dá se tedy očekávat tuhá bitva o každý centimetr ledu.

O nadcházejícím třebíčském soupeři hovořil v rozhovoru pro klubový web i kapitán týmu Lukáš Nedvídek: „Prostějov hrál vždy útočný hokej a měl skvělé přesilovky. Letos se změnil trenér i hráči, tak uvidíme, s čím přijdou. Je to ale především o nás a naší hře.“

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Šimon Szathmáry (1+1), Ladislav Bittner (1+0), Václav Krliš (1+0)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (0+2)

lídr kanadského bodování: Šimon Szathmáry (1+1), Martin Šťovíček (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 88,89%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Mičán) – Furch, Szathmáry, L. Chalupa, Vodička, V. Čejka, Kowalczyk, Valík – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Křehlík, Kořenek, Ferda – Michálek, Čížek, Vedral.

LHK Jestřábi Prostějov

Sestava Jestřábů doznala po minulé neúspěšné sezoně mnoha změn. Vedení Prostějova přivedlo do brankoviště posilu ze zvučného Vsetína. Dres jestřábí letky bude v příští sezoně oblékat Ondřej Bláha, jehož úspěšnost zákroků v minulé sezoně činila 90,1%. Přišel také talentovaný Adam Wolf, jemuž loňská sezona nevyšla úplně podle představ.

Do obraných řad přišlo mnoho nových tváří. Z kádru znojemských Orlů přichází Aleš Sova, jehož doplní také Robin Staněk s René Pieglem, kteří ještě v minulé sezoně oblékali dres jihlavské Dukly. Místo v základní sestavě by si rád vybojoval Jakub Matyáš. Matyáše v minulé sezoně trápily problémy s ramenem, a proto chyběl ve spoustě zápasů. Nyní už je ale fit a mohl tak proti Dukle naskočit do první obrané řady Jestřábů.

V útoku by si měl najít stabilní místo František Wagner, který si svými vynikajícími výkony v Kadani řekl o lepší angažmá. Na svoji premiéru v dresu Jestřábů v Chance lize si ale bude muset počkat, neboť v minulém klání ještě na soupisce nefiguroval. Ofenzivu přichází podpořit také zkušený Tomáš Kaut, který ještě v loňské sezoně nastupoval v extralize. O místo se bude ucházet také Lukáš Motloch, jež hájil barvy Frýdku Místku. Pomoci má také útočná trojice znojemských Orlů. Z jihu Moravy se totiž do Prostějova přesouvá Petr Mrázek, David Bartoš a Michal Gago. Tato exznojemská trojice tvoří elitní útok jestřábí letky.

Prostějov v prvním mistrovském utkání s jihlavskou Duklou sice v základní hrací době těsně prohrál 2:3, ale generální manažer Jestřábů se podle dostupných zpráv, které byly zveřejněny na oficiálních webových stránkách prostějovských Jestřábů, rozhodl zažádat o celkovou kontumaci výsledku právě ve prospěch Prostějova. Podle jeho vyjádření na oficiálních webových stránkách klubu LHK Jestřábi Prostějov je důvodem žádosti o kontumaci utkání nepřítomnost lékaře na zimním stadionu v Jihlavě po celou dobu průběhu zápasu, čímž podle slov generálního manažera Jestřábů došlo k porušení technických norem. Generální manažer Prostějova též v prohlášení zmínil, že důsledkem tohoto jednání byla nedostatečná pomoc zraněnému útočníkovi Jestřábů Michalu Gagovi.

Statistiky hráčů LHK Jestřábi Prostějov

nejlepší střelec: Dominik Hrníčko (1+0), Daniel Vachutka (1+0)

nejlepší nahrávač: Lukáš Žálčík (0+1), Tomáš Kaut (0+1)

lídr kanadského bodování: Dominik Hrníčko (1+0), Daniel Vachutka (1+0), Lukáš Žálčík (0+1), Tomáš Kaut (0+1)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ondřej Bláha 90%

Sestava Prostějova z minulého utkání: Bláha (Wolf) – Matyáš, Sova, Drtil, Staněk, Piegl, Hrdinka – Mrázek, Bartoš (A), Gago – T. Jandus, T. Kaut (C), Vachutka – Žálčík (A), Chlán, Hrníčko – Motloch, M. Novák, Ouřada.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě v sobotu přivítají ambiciózní Porubu

včera
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou proti své pražské jmenovkyni usilovat o prodloužení vítězné série

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou v Ústí nad Labem bojovat o skalp tamního Slovanu

30.11.2020