Brzké vedení k bodům nevedlo. Prostějov rozhodl utkání čtyřmi brankami v řadě

P r o s tě j o v - Středeční podvečer patřil druhému kolu Chance ligy. Horáci vyjeli na led Prostějova, kde se po šesti minutách hry ujali vedení, když se prosadil Šťovíček. Inkasovaná branka domácí hráče nabudila a ještě do konce první periody třemi brankami otočili vývoj utkání. Prostřední část hry už nebyla na branky tak bohatá, nejdříve se Prostějovu povedlo vsítit čtvrtý gól, na který kontroval brankou Šimon Szathmáry. Ve třetí třetině se domácím povedlo navýšit svůj náskok, který rozhodl o třech bodech pro Prostějov. Nic na tom nezmohla branka Krliše ani následný mohutný tlak.

2.kolo, středa 16.9.2020
PRO PRO
6:33:1, 1:1, 2:1
Branky a nahrávky: 9. M. Novák (Žálčík, Drtil), 18. Žálčík (Hrníčko, Chlán), 19. Mrázek (Matyáš, Bartoš), 21. Vachutka (T. Kaut, T. Jandus), 48. Chlán (Hrníčko, Drtil), 58. M. Novák (Matyáš) – 7. Šťovíček (Nedvídek), 23. Szathmáry (Ferda, Kunc), 54. Krliš (L. Chalupa, Bittner). Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 802. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Matyáš, Sova, Drtil, Staněk, Piegl, Hrdinka – Mrázek, Bartoš, T. Jandus – Motloch, T. Kaut, Vachutka – Hrníčko, Chlán, Žálčík – M. Novák, Ouřada, Hefka – Wojnar.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, L. Chalupa, Nedbal, Zukal, Vodička, Valík – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Michálek, Kunc, Ferda – Křehlík, Čížek, Vedral.

Tempo zápasu bylo od začátku vysoké a diktoval si jej domácí celek. V 5. minutě si první velkou šanci vytvořil kapitán Jestřábů Kaut, jeho střelu ale třebíčský Jekel polapil. Ačkoliv domácí snažili, první, kdo se radoval z gólu, byla Třebíč. Nedvídek ve středním pásmu zachytil špatnou rozehrávku domácích, poslal Šťovíčkovi a ten v čase 6:39 střílel z mezikruží přesně – 0:1. V 8. minutě přišlo první vyloučení zápasu, na straně Třebíče. V něm se domácí tým tlačil k vyrovnání, které také půl minuty před koncem přesilovky přišlo. Od levé tyče se po nahrávce Žalčíka prosadil Novák – 1:1. Po chvíli se Novák mohl radovat znovu, jeho střelu si ale brankář hostů pohlídal. V 11. minutě orazítkovala Třebíč z útoku levou tyč Bláhovy branky. V čase 12:26 přišlo první oslabení na straně Prostějova. Přes dlouhé kombinace se ale týmu hostů nepodařilo odskočit na rozdíl gólu. V 15. minutě hrála oslabení i Třebíč, ale také si jej ubránila. V čase 17:03 se po střele Hrníčka, který využil melu před Jekelem, ujali vedení Jestřábi – 2:1. Minutu poté upravili Hanáci skóre už na rozdíl dvou branek a minutu před koncem první části šli do trháku. Mrázek poslal od modré na gólmana Hvězd takové nahození, které Jekel neviděl a pustil ho za svá záda – 3:1. Do šatny doprovázel domácí potlesk publika.

Po odehrané minutě v prostřední třetině, již Jestřábi upravovali skóre na rozdíl tří branek. Vachutka dostal do mezikruží kotouč a bezchybně zavěsil do horní části třebíčské svatyně – 4:1. V čase 23:00 se brankové světlo rozsvítilo znovu, tentokrát za zády Bláhy. Ferda poslal puk do jízdy Szathmárymu, který prostřelil prostějovského brankáře – 4:2. Snížení Třebíče domácí celek nerozhodilo, stále se pohybovali v obranném pásmu hostů. Hanáci však nedokázali využít důrazu do branky soupeře. Ve 37. minutě přišlo dvouminutové vyloučení Třebíče, za vyhození puku mimo hřiště. V oslabení šly na Třebíč střely Žalčíka, Drtila nebo Sovy. Jekel svůj celek držel skvělými zákroky. V čase 38:37 si Hrdinka vytvořil prostor v mezikruží a střílel, gólman Třebíče však ránu zachytil ve své lapačce. Dobrý zákrok si deset sekund před koncem druhé části připsal i Bláha, po ráně Krliše.

Vhazování poslední třetiny vyhráli domácí. Rozehrát akci se jim nepodařilo a skončila icingem. V čase 41:03 jel osamocený Bittner na Bláhu, ten ale vše vyřešil zákrokem betonem. Třebíč byla ve třetí třetině nepříjemná, když se tlačila k vyrovnání. Michálek střílel od mantinelu, ale trefil pouze tyčku prostějovské svatyně. V polovině třetiny okupovala Třebíč dlouho pásmo Jestřábů. Od 47. minuty hráli Hanáci další přesilovku. Hned po vyhraném buly se Jestřábi dostali do pásma a po velkém tlaku se prosadili popáté. Petr Chlán využil přihrávky od Hrníčka a poslal kotouč za záda Jekela – 5:2. Po gólu měli Jestřábi opět navrch a dělali Hvězdám z Vysočiny problémy. Šest minut před koncem zápasu Třebíč ještě po střele Chalupy snížila – 5:3. Šanci k úpravě skóre měla Třebíč v přesilové hře, když na trestné lavici seděl prostějovský Matyáš, to se jí, avšak nepodařilo. Poslední slovo měl v čase 57:37 domácí tým. Matyáš naskočil z trestné lavice a hned rozjel útočnou akci po pravé straně. Po jeho tvrdé ráně, kterou brankář hostů vyrazil se k puku dostal Drtil. Ten se neukvapil a poslal do vyložené šance Nováka, který se trefil v zápase podruhé – 6:3. Prostějov tak bral z prvního domácího utkání zasloužené první tři body do tabulky.

Jiří Šejba - LHK Jestřábi Prostějov: Byl to první domácí zápas v soutěži, takže tam byla vidět na hráčích nervozita. Nicméně, i když jsme byli dole s jedním gólem, dokázali jsme to krásně otočit. Ty dva góly, první a třetí, padly po našem špatném střídání. Toho se hráči musí vyvarovat. Co jsme si ale před zápasem řekli, to jsme hráli. Snížili jsme počet vyloučení a dobře jsme sehráli i oslabení. Hráli jsme v domácím prostředí, fanoušci se chytli, no a o tom to je. Na ledě musíme pracovat tvrdě a dohrávat souboje. Myslím si, že loni na to hráči nebyli asi tak zvyklí, teď jde ale vidět, že jim to jde. Díky soubojům pak ztrácí soupeř sílu a dělá chyby, to bylo dnes vidět. Získávali jsme kotouče a soupeř už nemohl pokračovat ve svojí hře. Výsledek stojí za prací, kterou jsme dnes odvedli.

Roman Mejzlík - SK Horácká Slavia Třebíč: Docela slušně jsme začali a šli jsme i do vedení. Ale potom jsme nepochopitelně a naivně začali propadat a dali jsme soupeři šanci k tomu, aby do konce první třetiny stav otočil. Byl tam pak od nás nesmyslný faul, který domácí potrestali. Udělali jsme v utkání mnoho individuálních chyb, to by potrestal i méně zkušený mančaft. Ve druhé části přišlo zlepšení a za začátku třetí periody jsme se mohli dostat na kontakt, když Ladislav Bittner neproměnil šanci při úniku. Bohužel potom další naivní faul nás stál boj o body. Domácím gratulujeme, ale my jsme jim k tomu vítězství hodně pomohli. Máme za sebou dva duely a máme problém s disciplínou ohledně faulů. Tohle budeme muset řešit. Chyběli nám někteří kluci kvůli zranění, už zítra by se měl Šimon Kratochvíl hlásit na tréninku a snad v sobotu nastoupí. U ostatních se ještě uvidí, zda budou moct do hry hned. Ale možná ano, potřebujeme to lehce oživit.