Menu +

Horácká Slavia míří k prvnímu přípravnému utkání na led extraligové Komety

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy okusí poprvé v letošní sezoně zápasové tempo na ledě extraligové brněnské Komety, pro kterou to bude také první konfrontace s opravdovým soupeřem. Horácká Slavia tímto kláním načne osmizápasovou sérii přípravných zápasů, kterou odehraje před samotným startem celé soutěže. Celek z jižní Moravy má před sebou celkem sedm přípravných duelů, v nichž bude nový trenér Martin Pešout hledat ideální sestavu hodně pozměněného kádru Brna. Třebíčští hokejisté se také budou chtít v přípravě ukázat v tom nejlepším světle, aby si vybojovali místo v základní sestavě a připravili se na náročný program Chance ligy. Do kádru bílých hvězd navíc přibyl na try – out Matyáš Svoboda. Samotné utkání startuje v úterý v brněnské Winning Group aréně v 18:00.
Sdílejte článek
 

HC Kometa Brno

Brněnská Kometa před novou sezonou razantně změnila svoji tvář. Dokladem je příchod nového trenéra Martina Pešouta a vymizení tváře klubu v podobě Petera Muellera, který zamířil ke konkurenci.

Ale pěkně popořádku. Po neúspěšné sezoně, která pro Kometu skončila již v předkole, opustil lavičku Brna trenér Jiří Kalous a Libor Zábranský přivedl zpět Martina Pešouta, který v Kometě několik let působil, ale odešel za novou výzvou do Karlových Varů.

V útoku se musel celek z jihu Moravy smířit se ztrátou obávaného snajpra Petera Muellera, který podepsal ve Vítkovicích a do Brna už bude jezdit pouze jako soupeř. Angažmá se rozhodl změnit i Michal Krištof, který patřil k základním stavebním kamenům brněnské sestavy. Nově bude naskakovat v KHL za Admiral Vladivostok. Tým po nevydařeném angažmá opustil i Radovan Pavlík, který se vrátil do mateřského klubu. Modrobílý dres už nebudou oblékat ani David Ostřížek s Danielem Rákosem, které pravděpodobně uvidíme v Chance lize.

Brno se však snažilo díry v útoku co nejlépe vyplnit. Do týmu přišel reprezentační útočník Jakub Flek, jenž se nedomluvil na smlouvě v zahraničí. Libor Zábranský se dohodl také s Radkem Koblížkem, který se vrací do týmu, ve kterém začínal s profesionálním hokejem. Tento talentovaný hokejista má za sebou mnoho sezon strávených ve Finsku a zkušeností má tedy na rozdávání. Kometa podepsala kontrakt i s Koblížkovým spoluhráčem z finské ligy Kimem Strömbergem. Kariéru zde bude chtít znovu nakopnout i bývalý reprezentant Jan Dufek, jemuž se v posledních letech moc bodově nedařilo.

Obraný val Brna bude oproti minulým sezonám mimořádně vyztužen. Modrobílý budou mít nově v týmu Jana Ščotku s Tomášem Kundrátkem, kteří patří k tuzemské obranné elitě. To dokazuje i jejich nominace na minulém mistrovství světa. Tým doplnil i Marek Hrbas a k tomu všemu si ještě představte konstruktivního Marka Ďalogu, který už v Brně stabilně naskakuje.

V brance se bude Kometa opírat o svoji legendu v podobě Marka Čiliaka, který bude hájit brankoviště společně se svým krajanem Matejem Tomkem.

SK Horácká Slavia Třebíč

Třebíč má za sebou velmi dobrou sezonu, v níž se v základní části pohybovala na čele tabulky Chance ligy. Bohužel ale v play - off narazila na Sokolov, se kterým po urputné bitvě vypadla.

Třebíčský realizační tým bude mít k dispozici stále mnoho známých tváří z minulé sezony, ale tak jako to chodí v každém klubu, tak i Třebíč se bude muset vypořádat s několika odchody. V dresu bílých hvězd už nebude naskakovat Vojtěch Střondala, který zde byl na hostování právě z Komety a nově bude působit v Porubě. Ke znojemským Orlům zamířili Martin Šťovíček, Dominik Sklenář a Lukáš Zukal. Dres Kozlů z Kolína by měl nově oblékat Lukáš Nedvídek a na zahraniční štaci do Francie se vydal Adam Gajarský.

V obraně se Třebíči podařilo udržet mladé naděje v podobě Daniela Poizla a Davida Turečka. Oba by v Třebíči měli nadále hostovat ze svých extraligových klubů. Nouze ale není ani o nová jména. Defenzivu bílých hvězd vyztužil zkušený Antonín Bořuta, který se po zahraničním angažmá vrací zpět do Čech. O místo bojuje i obránce Petr Krejčí, který je v Třebíči na zkoušce. Minulý rok strávil převážně v Prostějově.

Do útoku Horácká Slavia získala své odchovance v podobě Martina Dočekala a Matěje Nováka. Tito hráči by se mohli zařadit k tahounům Horácké Slavie. Stejná očekávání vzbuzuje příchod ostříleného Miroslava Holce. Tým posílil i Vojtěch Šilhavý, jenž naskakoval za Draky. O místo se bude chtít na try-outu porvat i Matěj Tomajko.

Změny se naopak netýkaly brankářského postu, kde bude opět působit skvělý tandem ve složení Jekel – Mičán.

O kádru a přípravě na nového soupeře pro klubový web promluvil asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

„Hráči na zkoušku určitě nastoupí do zápasu s Kometou Brno. K Petru Krejčímu a Matěji Tomajkovi navíc přibyl i Matyáš Svoboda, který s námi půjde také do utkání. Máme v plánu tyto hráče nasadit i do dalšího zápasu v Českých Budějovicích. Do hry určitě nepůjdou všichni hráči základní sestavy, protože chceme vidět hlavně hráče, které zde máme na try – out. Do utkání nenastoupí například Antonín Bořuta, který má zdravotní komplikace. Nominaci na zápas s Brnem ještě nemáme kompletně nachystanou a čekáme do rána, protože se může stát cokoliv. Nějaké varianty už však připravené máme.”

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy na svém ledě přivítají nováčka soutěže, zlínské Berany

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká premiérové střetnutí s ligovým nováčkem Pardubicemi B

27.09.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou chtít v pondělí proti Šumperku udržet domácí neporazitelnost

25.09.2022