Vítězný start přípravy! Bílé hvězdy zazářily v Brně a zdolaly Kometu

První přípravný zápas před sezonou 2022/2023 sehráli třebíčští hokejisté v Brně. Proti tamní Kometě předvedl soubor z Vysočiny slušný výkon, za který byli Horáci nakonec odměněni vítězstvím 3:2. Zaskvěly se posily. Miroslav Holec a Vojtěch Šilhavý obohatili své individuální statistiky o dva kanadské body. První domácí přípravné utkání napíše svůj příběh přesně za týden v úterý 16. srpna, kdy do Třebíče zavítá Znojmo.

, úterý 9.8.2022
KOM KOM
2:31:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 10. I.Sedláček (M.Svoboda, Malý), 35. Koblížek (Strömberg, Ďaloga) – 18. Tomajko (Krejčí), 33. Ferda (Holec, Šilhavý), 39. Šilhavý (Holec, Ferda). Rozhodčí: Mejzlík, Vrba – Komínek, Král. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1105. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
HC Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Fajmon, Kučeřík, Hrbas, Gulaši, J. Sedláček, Ulbricht – Kollár, Strömberg, Koblížek – M. Svoboda, Süss, P. Kratochvíl – Boltvan, A. Zbořil, Meluzín – Malý, I. Sedláček.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Poizl, Hunkes, P. Krejčí, Tureček, Forman, Furch, A. Svoboda – Krliš, Bittner, Psota – Dočekal, Šilhavý, Holec – Michalčuk, Michálek, Ferda – Bartes, M. Svoboda, Tomajko.

VSTUPENKY NA PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ K DISPOZICI ZDE

Kometa vstoupila do prvního přípravného zápasu s několika nováčky a věkovým průměrem třiadvaceti let. Šanci dostala početná sestava klubových odchovanců a také tři čerstvé letošní posily. Vůbec první utkání v dospělém hokeji čekalo na obránce Patrika Ulbrichta (ročník 2004) a útočníka Adama Boltvana (ročník 2004). Premiéru v Kometě prožil finský centr Kim Strömberg a rovněž zkušený bek Marek Hrbas. Návrat po letech do brněnské sestavy zažil Radek Koblížek. Kapitánského céčka se chopil Marek Ďaloga.

Když se podíváme na samotné utkání, první třetina nabídla vyrovnaný hokej. První gól vstřelil v 10. minutě Ivo Sedláček, který využil přesný pas Matěje Svobody - 1:0. Mimochodem mladý útočník vstřelil svůj první gól v seniorském týmu. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu, neboť dvě minuty před koncem třetiny přihrál zpoza brány Krejčí na Matěje Tomajka, který poslal puk přesně do sítě - 1:1. Diváci se další branky dočkali za polovinou utkání. Horáci hráli přesilovku a po souhře Šilhavého s Holcem zakončil do odkryté brány Radim Ferda. Přesně za dvě minuty kontrovala Kometa stejnou mincí. Také hrála přesilovku a tu rovněž využila. Po spolupráci Strömberga a střílejícího Radka Koblížka se kotouč zatřepal v síti - 2:2. Početní výhoda byla důležitým faktorem i necelé dvě minuty před závěrem periody. Byť už bylo dvě vteřiny po uplynutí Sedláčkova trestu, stačil se zjevit před Tomkem Vojtěch Šilhavý a slovenský gólman byl bez šance - 2:3.

V posledním dějství se činili oba brankáři. Nejprve musel Tomek likvidovat střelu Holce, aby posléze ukázal své kvality i Jekel po nájezdu Zbořila. Blízko vyrovnání byla Kometa po střele Gulašiho a teči Kratochvíla, lapačka třebíčského gólmana vyletěla včas. Přes veškerou snahu, přesilovky, tlak a power-play se domácím vyrovnat nepodařilo a Třebíč tak v Brně vyhrála těsně 3:2.

Autor reportáže Roman Zajíček

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Byl to takový typický první přípravný zápas. Řekl bych, že Kometa byla lepší na puku a v osobních soubojích. Od nás ještě hra s pukem nebyla taková, jakou bychom si představovali, ale to se časem zlepší. Kluci dali do zápasu velké nasazení tak, jak jsme po nich s Davidem Dolníčkem chtěli. Vítězství nás těší, je dobré pro nabrání sebevědomí hráčů, ale nijak jej nepřeceňujeme. Týmu jsme po zápase poděkovali, ale zítra hned nastupujeme do další práce a ve čtvrtek nás čeká další test na ledě Českých Budějovic.