Menu +

Horácká Slavia míří na led Poruby, bude usilovat o skalp čtvrtého celku tabulky

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy čeká další těžká zkouška v podobě klání s Porubou, která okupuje horní příčky tabulky. Třebíčští hokejisté si v posledním odehraném utkání na domácím ledě poradili s chomutovskými Piráty a zaslouženě získali tři body. V zápase se navíc blýskl skvělý Pavel Jekel, který zlikvidoval celkem šestadvacet střel soupeře. K vítězství výrazně přispěl i Lukáš Nedvídek, jenž získal další dva kanadské body do osobních statistik. Nastávající třebíčský soupeř se musel rozloučit s rozdílovým hráčem Vladimírem Svačinou, který přijal nabídku extraligové Komety. Ostravský celek však zanedlouho oznámil dvě nové posily, jimiž se stali Roman Szturc a Daniel Dolejš. První jmenovaný bude v Porubě hostovat do konce sezony a druhý bude v tomto celku působit formou střídavých startů z Vítkovic. Druhé letošní utkání mezi Horáckou Slavií a Porubou hostí ve čtvrtek v 18:00 RT TORAX ARENA.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Ve čtrnáctém kole Chance ligy bylo na programu klání dvou Slavií, ve kterém uspěli sešívaní poměrem 3:1. Následnou bitvu o Vysočinu zvládla lépe jihlavská Dukla, která proměnila většinu svých šancí a ovládla tak šlágr kola. Dalším soupeřem Horácké Slavie byl českobudějovický Motor, který potvrdil roli favorita a díky pěti vstřeleným brankám si z třebíčského ledu odvezl maximální počet bodů. Bílé hvězdy neuspěly ani v Přerově, přestože soupeře podstatnou část zápasu přehrávaly a byly více než vyrovnaným soupeřem. Třebíčské snažení ale přeci jen přineslo vytoužené ovoce, když hokejisté s bílou hvězdou na hrudi porazili silný Chomutov.

Komentář trenéra Martina Sobotky

„Po sobotním vítězném zápase jsme klukům dali klasicky v neděli volno. V pondělí jsme měli takový lehčí trénink a od úterý jsme se standardně připravovali na Porubu. Soustředili jsme se na systémové věci, pilovali jsme koncovku, kterou chceme zlepšit od začátku sezony. Samozřejmě jsme se věnovali také některým věcem v obranné fázi. Sestava by měla být velmi podobná té sobotní. Existuje teoretická šance, že by po zranění mohl nastoupit Láďa Bittner, ale konečná slovo bude mít v tomto případě paní doktorka. Na zápas se těšíme, domů chceme přivézt dobrý výsledek.“

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Martin Šťovíček (5+8)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (3+9)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (5+8)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,30%, Dominik Svoboda 87,50%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 2:4

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 1:5

HC Zubr Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2

SK Horácká Slavia Třebíč - Piráti Chomutov 3:1

HC RT TORAX Poruba 2011

Ve čtrnáctém kole Chance ligy Poruba v ostře sledovaném utkání zdolala silný Vsetín a po výhře 3:1 získala všechny body. Poté však šla křivka výher Poruby strmě dolů, jelikož ostravský celek nezvládl utkání ve Frýdku-Místku, kde padl 1:5 a navíc nastávající třebíčský soupeř nestačil ani na havířovský AZ. Chuť si ale hráči Poruby spravili hned v následném utkání se Sokolovem, do jehož sítě nastřílela parta Patrika Husáka celkem sedm branek. Baník se navíc ani jednou nedokázal prosadit. Zápas s prostějovskými Jestřáby dospěl až do prodloužení, ve kterém o vítězství ostravského celku rozhodl Marek Špaček.

Statistiky hráčů Poruby

nejlepší střelec: Tomáš Gřeš (9+7)

nejlepší nahrávač: Patrik Husák (5+13)

lídr kanadského bodování: Patrik Husák (5+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Frederik Foltán 91,01%, Daniel Dolejš 100%, Hynek Kůdela 87,64%

Poslední odehrané zápasy Poruby

HC RT TORAX Poruba 2011 - VHK ROBE Vsetín 3:1

HC Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba 2011 5:1

AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba 2011 3:2

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Baník Sokolov 7:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba 2011 3:4 po prodloužení

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Kowalczyk, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Michálek, Šťovíček, P. Kratochvíl – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Havlát, Tadeáš Král, Paták – Malec, Václavek, Ferda – Podlaha.

Sestava Poruby z minulého utkání: Kůdela – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Káňa, Zdeněk, Kanko – Gřeš, Hudeček, Sikora – Obdržálek, Hlinka, Szturc – Špaček, Jáchym, Ďurač.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020
Pozvánky na zápas

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

14.09.2020
Pozvánky na zápas

První mistrovské utkání je tady! Bílé hvězdy míří k předehrávce třicátého kola do Litoměřic

10.09.2020