Menu +

Sbírat zkušenosti v CHANCE lize je bezvadný, říká po zápase s Porubou Adam Rutar

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Adam Rutar má teprve osmnáct let, přesto stíhá školu a hokej v Olomouci i v Třebíči, za kterou odehrál čtvrteční zápas na ledě Poruby, kde Bílé hvězdy neuspěly. S vytížením v třebíčském dresu je mladý bek jedině spokojený. Jak je složité kombinovat hokej se školou?
Sdílejte článek
 

Utkání zvládli lépe domácí hráči Poruby, kteří dovedli zápas do vítězného závěru. „Měli více nebezpečných střel, tlačili se více do branky a jejich beci trefovali branku více jak my. To byl podle mě ten klíčový faktor,“ myslí si Adam Rutar.

Třebíčští přitom měli slušný start do zápasu, když vedli po brance Lukáše Nedvídka. Poté měli i Horáci pasáž, kdy měli dvě velké šance, ty však neproměnili. „Kdybychom to proměnili, tak ten zápas by vypadal jinak. Je to škoda,“ říká mladý obránce, pro kterého to byl letošní čtvrtý start v třebíčském dresu.

Obránce Adam Rutar

„Sbírat zkušenosti v CHANCE lize je pro mě bezvadný. Trenéři mi dávají spoustu času na ledě, z čehož je i můj táta překvapený, a já jsem za to zcela rád,“ chválí si své vytížení v Třebíči. Zároveň ale na Vysočině netrénuje tolik kvůli školním povinnostem. „Kvůli škole zde moc netrénuji, ale tento týden jsem měl prázdniny, takže jsem v Třebíči byl od středy,“ říká.

Jaké jsou cíle osmnáctiletého beka? „Zlepšovat se. Chci odehrát nějaké zápasy v CHANCE lize a chtěl bych i nakouknout zase do extraligy.“ Tohle ale nejsou jediné cíle Adama Rutara, který studuje strojařinu. „Další můj veliký cíl je udělat maturitu. Kombinace hokeje se školou je hodně komplikovaná, zatím to ale nějak zvládám. Rodiče i chtějí, abych šel na vysokou školu. Půjdu to zkusit a uvidíme. Škola je velmi důležitá, celá má rodina dbá na tom, abych měl dobré vzdělání,“ komentuje odchovanec Šumperku.

Mladý obránce si sice už vyzkoušel extraligu, ale stále má celou kariéru před sebou. Za vzor má Erika Karlssona a například i Jakuba Kindla. „V podstatě to jsou i tátovy vzory a říká mi, ať je hodně sleduji. Líbí se mi, jak hrají celoplošně. Není to takový, že jsou vzadu, pak dojedou volně na modrou a zase to odcouvají,“ praví Adam Rutar.

Adam Rutar v třebíčském dresu.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

17.09.2020
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020