Menu +

Horácká Slavia se po nucené pauze způsobené koronavirem utká s přerovskými Zubry

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílé hvězdy mají za sebou povinnou karanténu, kterou musely absolvovat kvůli nákaze covidem 19. Nákaza postihla bohužel skoro celý tým a muselo se proto odložit několik klání. Po dodržení nutných opatření už se ale mohou třebíčští hokejisté vracet do zápasového rytmu. Návrat to však nebude vůbec jednoduchý, jelikož se bílým hvězdám postaví přerovští Zubři, kteří potřebují bodovat, aby se dostali z míst, která by je poslala do baráže. Zubři však stejně jako Horácká Slavia dlouho nehráli a hodně bude záležet na tom, jak se s touto nepříznivou situací oba celky vyrovnají. Takovou zkušenost si oba celky otestují na vlastní kůži vůbec poprvé. Samotný zápas startuje ve středu v 18:00 na přerovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy mají za sebou první konfrontaci s ledem po vynucené pauze a už je čeká ostrý start. Střetnou se s přerovskými Zubry, kteří baží po bodech a stejně jako Třebíč teď byli dlouhou dobu bez zápasového rytmu. Nyní záleží na tom, jak se s touto skutečností oba celky vypořádají. O přípravě na nového soupeře, stavu kádru a také boji s covidem 19 promluvil pro třebíčský web hlavní trenér Kamil Pokorný.

„Jsme po nucené pauze způsobené covidem 19. Všichni jsme dodrželi nařízenou karanténu. Nákazu prodělala většina kádru včetně realizačního týmu. Trénujeme od neděle a uvidíme, co to s námi ve středu udělá. Nemáme s tím žádnou zkušenost, ale samozřejmě jsme se připravovali zodpovědně a chtěli bychom v Přerově uspět. ”

„Nesměli jsme kvůli karanténě vůbec trénovat a výpadek v každém sportu je nepříjemný. Každý se s tím vyrovnává jinak. Někdo měl horší průběh nemoci a někdo mírnější. Uvidíme, jak kluci návrat do zápasového tempa zvládnou a my se budeme snažit zátěž rozložit do co největší části mužstva. Máme před sebou těžkého soupeře. V Chance lize už jich lehkých moc není, jelikož každý o něco bojuje. My se budeme chtít vrátit ke hře, která nám přináší body. ”

„S pomocí od extraligových klubů už je to složitější, jelikož někteří hráči už mají odehraných 26 zápasů a tím pádem už za nás nemohou nastoupit. Co se týče konkrétně zápasu s Přerovem, tak by nás snad mohl posílit Martin Dočekal a samozřejmě tady máme Lukáše Douderu, který se s námi také chystá na zítřejší zápas. Matěj Psota do hry stále nezasáhne, jelikož pracuje individuálně na kole. Příští týden by se snad měl přidat k nám na led, ale jeho návrat vidím podle toho, jak se bude cítit v horizontu čtrnácti dnů až tří neděl. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (4+19)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+8)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,17%, Jan Mičán 92,81%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Mičán – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Šťovíček, L. Bittner, Střondala – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – Meluzín, Vodný, Ferda – Gajarský, D. Michálek, Vedral.

HC Zubr Přerov

Zubři mají za sebou dlouhou dvoutýdenní pauzu, po které se vrací zpět do zápasového rytmu. Zubři mají oproti svým konkurentům zápasový deficit, díky kterému jsou v tabulce až na třináctém místě. Nyní je tedy čeká těžká zkouška, jelikož se budou muset dostat rychle do formy, aby se v tabulce vyšplhaly do vyšších pater a zbavili se strašáka v podobě baráže. Výkony Zubrů hodně připomínaly sinusoidu, jelikož výhry a prohry se střídaly prakticky ve vlnách.

Přerov provedl několik kroků, aby se dokázal z nevyrovnaných výkonů vymanit. Celkem překvapivě poslal na Valašsko na hostování Romana Pšurného, který si bodově nevedl zas tak špatně, ale trenéři měli jinou představu o skladbě kádru. Nicméně i v realizačním týmu se hnuly ledy. Na lavičce skončil Vladimír Kočara s Jakubem Grofem, které nahradili Robert Svoboda a Petr Dočkal. Tým navíc posílil i Jiří Goiš, který přerovské prostředí moc dobře zná z předešlých let. Zubři se rozhodli také pro zpevnění obranného valu, který nově doplnil Tomáš Kudělka, jenž se vrátil ze zahraniční štace. Změn tedy proběhlo opravdu hodně a teď už se jen očekává patřičný efekt.

Kde však Zubry rozhodně netlačí bota, tak to je dozajista brankoviště. Ani jeden z trojlístku gólmanů totiž nemá procentuální úspěšnost zákroků pod hranicí jednadevadesáti procent.

Statistiky hráčů Přerova

lídr kanadského bodování: Jan Süss (11+8), Tomáš Doležal (6+13)

nejlepší střelec: Jan Süss (11+8)

nejlepší nahrávač: Tomáš Doležal (6+13), Jakub Herman (4+13)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Michael Petrásek 92,40%, Lukáš Klimeš 92,62%, Michal Postava 91,75%

Sestava Přerova z minulého utkání: Petrásek – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Süss, Šoustal, Doležal – Goiš, Dvořák, Sloboda – M. Svoboda, Král, Novák.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

02.03.2022