Bílé hvězdy po koronavirové pauze přemohly Zubry v prodloužení a odvážejí si dva body

T ř e b í č - Ani jeden z celků neměl před sebou lehkou situaci, jelikož se hráči vraceli po karanténě do zápasového tempa. V zápase kralovali oba brankáři a skóre se měnilo až v závěrečné periodě základní hrací doby. Nejprve se prosadila nová akvizice Přerova, kterou je Tomáš Kudělka. Ten zpracoval přihrávku od Jakuba Svobody, která mířila přeš šířku kluziště a uklidil ji do sítě. Nicméně bílé hvězdy to nezlomilo a brzy přispěchaly s odpovědí. Svou chytrost ukázal Martin Dočekal, který využil zakrytého výhledu Petráska a schovanou střelou jej překonal. V prodloužení pak rozhodl Martin Šťovíček, jenž přebral v útočném pásmu puk od Dominika Sklenáře a velmi mazaně propasíroval kotouč za Petráskova záda.

28.kolo, středa 26.1.2022
PRE PRE
1:2p0:0, 0:0, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 48. Kudělka (Jakub Svoboda, Herman) – 54. Dočekal (D. Sklenář, Mlčák), 65. Šťovíček (D. Sklenář, Mlčák). Rozhodčí: Cabák, Skopal – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 503. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC ZUBR Přerov: Petrásek – Kubeš, T. Kudělka, R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jakub Svoboda, T. Šoustal, T. Doležal – Šik, Herman, Süss – Tadeáš Král, M. Kratochvil, Jan Svoboda – M. Sloboda, F. Dvořák, Goiš.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Vodný, L. Bittner, Šťovíček – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – Dočekal, D. Michálek, Ferda – Lang, Gajarský, M. Zabloudil.

Zubři si jako první vytvořili výraznější brankovou příležitost, kdy se k odraženému kotouči dostal nehlídaný Šik, který ale se svou ranou z kruhu neuspěl. Přerov si našel i další příležitost, ale větší nebezpečí hrozilo z protiakce, do které se vydala třebíčská třetí útočná řada. Nakonec však nedošlo ani k ohrožení Petráskovy klece.

Blízko k otevření skóre byl i kanonýr Tomáš Doležal, ale rameno Pavla Jekela bylo vytyčeno včas. Asi v největší příležitosti první periody byl po Douderově pobídce Radim Ferda, který ale černou pryž netrefil.

Ve druhé třetině také kralovali oba brankáři. Nejprve musel po přihrávce zpoza branky likvidovat nebezpečný pokus Jakuba Svobody Pavel Jekel, ale následně se domácí zase museli bránit hrozícímu přečíslení.

Zubři byli dál aktivní a vytvořili si další velkou šanci, v níž ale Doležal místo přihrávky volil střelu, kterou si třebíčský maskovaný hrdina pohlídal. Na Jekela si nepřišel ani Tomáš Šoustal, který svůj samostatný únik v branku nepřetavil. Na druhé straně mohl z chyby Hrdinky těžit Sklenář, ale Petrásek tváří v tvář svému sokovy uspěl.

Ve třetí třetině už se však skóre poprvé měnilo. Jakub Svoboda našel přihrávkou přes šířku kluziště Tomáše Kudělku, který poslal kotouč za marně se přesouvajícího Jekela. Bílé hvězdy ale nesložily zbraně a skóre zápasu dorovnaly. Martin Dočekal tak dlouho operoval v útočném pásmu s pukem, až se ho rozhodl vyslat na branku, kde před Petráskem clonilo mnoho těl, a kotouč proto propadl až do sítě. Nutno podotknout, že brankář Přerova nemohl vůbec nic vidět.

Rozhodnutí tedy muselo přijít až v nastaveném čase, kde necelých čtyřicet sekund před koncem rozhodl Martin Šťovíček, který přebral přihrávku od Dominika Sklenáře a doslova a do písmene přelstil Michaela Petráska, který na nečekané zakončení nedokázal včas zareagovat. Bílé hvězdy tedy získaly bonusový bod navíc.

Autor: Viktor Pavlovec

Robert Svoboda - HC ZUBR Přerov: Na začátku zápasu byl na obou týmech vidět herní výpadek. Bylo to takové syrové, hodně opatrné. Ve druhé třetině jsme byli dost kvalitní. Měli jsme dvě gólovky, ať už to byl Honza Süss nebo potom Šoustal v brejku. Nicméně šlo o nervózní utkání, dlouho se hrálo bez branek. Podařilo se nám dostat se do vedení. Měli jsme i další příležitosti – Herman do prázdné brány nebo znovu Šoustal. Škoda, že jsme potom nevyužili přesilovku čtyři na tři a nezískali druhý bod. Měl by pro nás velkou cenu. Byli jsme blízko většímu bodovému zisku, ale nepovedlo se to. Nedá se nic dělat. Musíme to hodit za hlavu, v sobotu nás čeká další domácí zápas. Musíme věřit, že konečně budeme produktivnější. V posledních třech zápasech jsme dali pokaždé jen jeden gól, což je na tři body málo reálné. Musíme to protrhnout. Věříme, že ten duel brzy přijde a bude to lepší.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Po té docela dlouhé pauze jsme vůbec nevěděli, co od zápasu očekávat. Asi mluvím za oba týmy, protože domácí to měli podobné jako my. Hodně dlouho byl vyrovnaný, bezgólový stav s minimem šancí na obou stranách. Hrál se opatrný hokej a čím déle byl stav remízový, tím to bylo náročnější na hlavy hráčů. Domácí nám dělali problémy hlavně tím, jak rychle otáčeli hru a chodili do rychlých protiútoků. Nakonec jsme po jedné takové situaci, kterou jsme nedokázali dobruslit, inkasovali v osmé minutě třetí třetiny gól. Ale potom se ukázala síla našeho týmu, který vůbec nesklopil hlavy a šel za vyrovnáním za každou cenu, což se nám i povedlo. Klíčem pak bylo ubráněné oslabení v závěru základní hrací doby, které se přeneslo i do prodloužení. Jsme velice rádi za druhý gól, který, jak věříme, přidá hráčům na sebevědomí. Jsme rádi, že jsme přetrhli špatnou šňůru a vyhráli jsme. Znovu opakuji, že šlo o strašně těžký zápas, hlavně na psychiku hráčů.