Menu +

Horáckou Slavii čeká v sobotu poslední bitva o Vysočinu v základní části, kterou sehraje v Jihlavě

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčská parta se po nucené koronavirové pauze vrátila do kolotoče Chance ligy vítězně, když se jí podařilo přehrát houževnatý Přerov. Nyní ji čeká měření sil s odvěkým rivalem, kterým není nikdo jiný než jihlavská Dukla. Jihlava stejně jako Třebíč návrat do ostrého zápasového tempa zvládla vítězně. V letošní vzájemné bilanci se lépe dařilo bílým hvězdám, které ukořistily ve dvou vzájemných střetnutích dvě vítězství. Oba kluby se v základní části střetnou v právě probíhající sezoně potřetí a naposledy. Šlágr kola startuje v sobotu v 17:30 na jihlavském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia má za sebou první ostrý start po pauze, ve kterém dokázala přemoci svého soka z Přerova, i když to nebylo vůbec lehké. Bílé hvězdy se musely dostat zpět do tempa a vyrovnat se se situací, která je potkala vůbec poprvé. Tým ale ukázal charakter, a i když v zápase prohrával tak dokonal obrat. Dobré výkony bílých hvězd dokazuje i povolání trojice hráčů k extraligovým zápasům. V dresu Komety se představil Erik Meluzín, který už skóroval i za bílé hvězdy a za Karlovy Vary naskočili David Tureček a Tomáš Křehlík. Před samotným zápasem s Duklou už tradičně pro web Horácké Slavie promluvil i třebíčský lodivod Kamil Pokorný.

„Čeká nás derby, na které je škoda, že nemůže přijít více diváků. Hrajeme s kvalitním soupeřem, kterému se uzdravili zranění hráči. Dukla hraje velice kvalitně, má kvalitní přesilovky a my budeme muset podat nadstandartní bojovný výkon. Musíme hrát co nejméně v oslabení a budeme chtít navázat na body z Přerova. Uděláme vše proto, abychom nějaké body urvali i v Jihlavě, už jen proto, že je to hodně sledované od fanoušků a věřím, že se to všechno po covidu dá zase dohromady.”

„Poslední zprávy z Extraligy jsou takové, že by Martin Dočekal měl zítra nastoupit i s Lukášem Douderou. Naopak za Karlovy Vary dnes šli hrát obránce David Tureček a útočník Tomáš Křehlík. Oba dva by ale zítra měli nastoupit. Jediný kdo by měl chybět je Kryšof Lang, který pomáhá hradecké juniorce. ”

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Lukáš Nedvídek (4+19)

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (14+8)

nejlepší nahrávač: Lukáš Nedvídek (4+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,33%, Jan Mičán 92,81%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Mlčák – Vodný, L. Bittner, Šťovíček – Krliš, Nedvídek, D. Sklenář – Dočekal, D. Michálek, Ferda – Lang, Gajarský, M. Zabloudil.

HC Dukla Jihlava

Jihlavská Dukla se stejně jako Třebíč musela potýkat s koronavirem. Musela odložit několik klání a stejně jako Třebíč se poprvé vrátila na led šestadvacátého ledna. Parta okolo kapitána Josefa Skořepy v tomto klání s pražskou Slavií dlouho bojovala a rozhodnutí přišlo až v samotném závěru klání, kdy se trefil v osmapadesáté minutě Matěj Zadražil.

Jihlava zatím naplňuje předsezonní predikce a drží se ve skupině lídrů soutěže. V tomto úkolu jí hodně dopomáhá Tomáš Havránek, který dokáže nejen bravurně připravit akci, ale také ve správný čas zakončit. Dále bychom mohli pokračovat ve výčtu skvěle útočně laděných hokejistů. To je také hlavní plus celku z krajského města Vysočiny. Bodová produktivita je totiž rozložena mezi mnoho hráčů a trenér se tak nemusí spoléhat jen na jednu formaci, což přidělává i více vrásek soupeři. Důkazem je například překonání dvacetibodové hranice, kterou už pokořilo šest hráčů a ostatní nejsou od této mety vůbec daleko.

Dukla si zatím drží určitý zápasový standard, ale také občas klopýtne. Jihlava v celku překvapivě padla například v Benátkách nad Jizerou, které jsou ale svoji hrou velmi nebezpečné. Jinak ale podávají svěřenci trenéra Viktora Ujčíka konzistentní výkony, díky kterým se drží mezi favority.

Statistiky hráčů Dukly Jihlava

lídr kanadského bodování: Tomáš Havránek (13+17)

nejlepší střelec: Tomáš Havránek (13+17)

nejlepší nahrávač: Tomáš Čachotský (7+19)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Maksim Zhukov 89,63%, Adam Wolf 91,28%, Adam Černý 66,67%, Josef Němeček 66,67%

Sestava Jihlavy z minulého utkání: Wolf – Mareš, Rutar, Bilčík, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, Eliáš – Čachotský (A), Skořepa (C), Havránek – Helt, Lichanec, Illéš – Cachnín, Juda, V. Brož – Harkabus (A), Zadražil, Seman.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří poprvé v sérii do Sokolova, kde je čeká dvojzápas s Baníkem

14.03.2022
Pozvánky na zápas

Vrchol sezony je tady! Horáky čeká první čtvrtfinálový dvojzápas proti Sokolovu

09.03.2022
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří zabojovat o druhé místo v tabulce na led jestřábí letky

02.03.2022