Menu +

I ve středu chceme vyhrát, nic ještě není jisté, říká Martin Čech

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - První polovina zápasů ve skupině o záchranu je minulostí. Horácká Slavia si v ní vedla velmi dobře, uhájila první místo a po jasném vítězství nad Mostem má nyní slušný náskok osmi bodů právě na Severočechy, kteří okupují první sestupovou pozici. Zápas se však v jasnou záležitost zlomil až ve své polovině, kdy domácí dali dvougólovým střelcem Milanem Přibylem třetí branku. Dva góly, první a čtvrtý, dal kapitán týmu Martin Čech.
Sdílejte článek
 
Tři zápasy na stadionech soupeřů a téměř jeden a půl tisíce kilometrů museli Horáci absolvovat v minulém týdnu a tak se na zápas před vlastním publikem hodně těšili. Mostu, který byl do sobotního utkání nejúspěšnějším mužstvem dosavadního průběhu skupiny play-out, Třebíčští nasázeli pět branek, jednu hezčí než druhou.


“Určitě to nebylo lehké, chtěli jsme to hlavně ubojovat a ubruslit. Dali jsme brzo gól, což nás trochu uklidnilo a myslím, že celý zápas jsme hráli podle pokynů, které jsme dnes plnili. To nám přineslo tři body,“ hodnotí povedené vystoupení Martin Čech.


Jednoduchou odpověď měl třebíčský kapitán na otázku, zda jeho střelecké probuzení v posledních zápasech je výsledkem tlaku, který je na něj jako na kapitána mužstva vyvíjen.


“Nechci hrát druhou ligu,“ zněla jednouchá, ale naprosto srozumitelná odpověď.


Dvě branky, včetně té vítězné v prodloužení, dal třebíčský odchovanec v minulém zápas v Berouně, dvakrát se trefil i dnes v zápase s Mostem a rázem se stal nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie ve skupině play-out.


“Před první brankou jsem ve středním pásmu zachytil jejich přihrávku, trošku se to tam otevřelo a mě se podařilo přejít přes obránce. Najížděl jsem na gólmana z boku a takovéhle situace se zakončují nahoru, tak jsem to zkusil a vyšlo to. Bylo tam místo,“ popisuje čtyřiadvacetileté křídlo první branku zápasu.


martin Čech

Martin Čech

Druhá Čechova branka byla snad ještě hezčí než ta první. Lví podíl na ní měl také Martin Havran a jeho perfektní pas na rozjetého forvarda za obranu Mostu.

“Havris (Martin Havran - pozn. red.) mi to perfektně dal za obranu, byl jsem už hodně v rychlosti a tuhle kličku zkouším na tréninku na Pavla Míču. Dávám z toho góly. Je vidět, že to funguje i na jiné gólmany,“ usmívá se Čech při popisu dlouhé kličky, která znamenala už čtvrtý puk za zády mosteckého Závorky.


“Určitě po dnešku záchrana ještě není definitivní. To bude definitivní, když ve středu porazíme Porubu a i to vlastně nemusí být pravda. Dokud bude třeba jen teoretická šance, že by nás někdo mohl dohnat, může se to stát a my musíme mít jistotu stoprocentní. Tu budeme mít až bude náskok takový, který už soupeři nedoženou. My nemyslíme tak, že by to už mohlo být hotové, prostě musíme vyhrát ve středu s Porubou, pak se zas podíváme na tabulku a řekneme si, jestli už to stačí, nebo ještě ne,“ odmítá třebíčský kapitán spekulace o tom, že po vítězství s Mostem je záchrana soutěže pro Třebíč už jistá.


I trenér Kamil Pokorný si na tiskové konferenci po utkání pochvaloval, jak dobře jeho svěřenci tentokrát plnili pokyny v souboji s dosud nejlepším týmem skupiny o záchranu. Most v pěti zápasech play-out získal jedenáct bodů z patnácti možných.


“Trenéři nás upozorňovali na to, že Most dává hodně gólů. Věděli jsme ale i to, že občas mají okýnka v obraně. Útok mají hodně dobrý, ale v obraně jsme věděli, že by se mohlo něco otevřít. To se taky potvrdilo a dali jsme myslím pěkné góly, které se snad líbily i divákům.“


Se všemi soupeři, účastníky bojů o záchranu, se už Třebíčští utkali jak doma, tak i venku. Jen těžko se týmy hrající tuto skupinu mohou něčím překvapit. Proto není překvapivá ani Čechova odpověď na to, co čeká od zápasu s Porubou.

"Bude důležité plnit pokyny a dobře bránit střední pásmo, aby se co nejmíň hrálo u nás. Poruba má taky šikovné hráče, vesměs mladé kluky, kteří hodně bruslí, a když se dostanou k nám do třetiny, můžou nás nějak vymíchat. Určitě chceme ve středu vyhrát,“ bez zaváhání prohlašuje Martin Čech.


Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024