Menu +

Jdu do ambiciózního týmu, těší se na působení v Třebíči Vojtěch Šilhavý

Rozhovory
Sedmadvacetiletý rodák z Kladna Vojtěch Šilhavý je nejčerstvější akvizicí Horácké Slavie před nadcházející prvoligovou sezonou. Poctivý útočník je v hokejovém prostředí ceněn zejména díky svým defenzivním schopnostem. V rámci Chance ligy nenajdete příliš útočníků, kteří by černou práci zvládali lépe. „Styl Třebíče by mi mohl vyhovovat," říká Šilhavý v prvním rozhovoru pro klubový web.
Sdílejte článek
 

Před týdnem klub oznámil váš příchod do Třebíče. Už jste se zabydlel?

Popravdě jsem v Třebíči zatím byl jen podepsat smlouvu. K týmu se připojím prakticky s nástupem na led. Momentálně se pořád připravuju individuálně.

Jak vám individuální příprava vyhovuje?

Vyhovuje mi, ale možnost být s týmem by přece jen byla lepší. Tam si člověk alespoň zahraje hry a podobně. Každopádně poslední dva roky se to tak sešlo, že se připravuju individuálně. Roli hrála skutečnost, že jsem na začátku příprav neměl smlouvu. Dobré je to v tom, že se člověk může víc soustředit na svoje tělo a to, co konkrétně potřebuje.

Kdy jste s Třebíčí začal jednat?

První kontakty proběhly už loni, ale tam jsme se nakonec nedohodli. Letos došlo k obnovení jednání, která jsme završili minulý týden podepsáním smlouvy. V intenzivnějším kontaktu jsme byli posledních čtrnáct dní, kdy se moje působení v klubu dolaďovalo.

S jakou do Třebíče přicházíte?

Bude to výzva. Těším se. Jdu do ambiciózního týmu, který chce hrát play off a který se chce porvat o nejvyšší příčky. I loni se Třebíč pohybovala v tabulce hodně vysoko. Vždycky se mi proti Třebíči špatně hrálo, tak teď jsem rád, že budu na její straně. (směje se)

Proč se vám proti Třebíči hrálo špatně?

Má propracovaný systém hry. Hraje hodně do defenzivy. Proti takovému stylu se těžko zakládají útoky, a naopak musíte být pozorní v obraně, protože vám hrozí rychlé brejky.

„Bude to výzva."

Vy jste vyhlášený specialista na černou práci, takže vámi popisovaný defenzivní styl by vám mohl sedět, ne?

Taky si myslím, že by mi tenhle styl mohl vyhovovat. Věřím, že budu platným dílkem celé mozaiky. Navíc už mám nějaké zkušenosti, ale samozřejmě uvidíme až při zápasech, jak mi to půjde.

Znáte některé z nových spoluhráčů?

Když narychlo přemýšlím, nerad bych na někoho zapomněl, ale znám Jirku Hunkese a Pavla Jekela.

Probíral jste s některým z nich, co vás v Třebíči čeká?

Na to je ještě čas. S klukama se o všem pobavím osobně. Tak je to lepší než přes telefony. Ale už jsem o Třebíči mluvil s Lukášem Douderou, který v klubu působil minulý rok. Ten mi ji vychválil, tak jsem zvědavý. (směje se)

„Věřím, že budu platným dílem mozaiky."

Jak se vlastně těšíte na kopcovitou a mnohdy chladnou Vysočinu?

Jsem sice z Kladna, ale působil jsem i na Vsetíně. To je městečko v horách, kde kamkoliv chcete, tak musíte do kopce. Zimy tam byly taky pěkný. Takže si myslím, že tohle mi vadit nebude.

Jsou to právě zápasy se Vsetínem, na které se nejvíc těšíte?

Jojo. Vsetín a Šumperk. To jsou kluby, ve kterých jsem působil a ve kterých jsem poznal skvělé lidi. Takže zápasy proti nim pro mě budou speciální. Těším se na ně.

Svačinku vypíšete?

(směje se) V jiných týmech je to samozřejmost, tak uvidíme, jak se tady v Třebíči domluvím s pokladníkem, ale určitě něco vypíšu.

Podobné články

Rozhovory

Kamil Pokorný: První čtvrtina? Za 2-, musíme být zdraví a potvrdit ji v dalším průběhu ligy

20.10.2022
Rozhovory

První zápas v Chance lize? Obrovská zkušenost, říká Michalčuk a chce se zlepšit

27.09.2022
Rozhovory

Výsledky teď nejsou to nejdůležitější, ale když se vyhrává, tak se lépe trénuje a hraje, říká David Tureček

13.08.2022