Menu +

Jsem rád, že jsme zvládli hlavně ten závěr zápasu, říká po výhře Karel Nedbal

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Pátou výhru v řadě Třebíčští urvali na ledě Benátek nad Jizerou, kde vyhráli 1:0. Za zápasem se ohlédl ještě ofenzivní obránce Karel Nedbal, který prožívá svou nejvydařenější sezónu v individuálních statistikách, vždyť má na svém kontě již 21 bodů. Další zápas nás čeká v sobotu doma s Ústím nad Labem. „Musíme jít zápas od zápasu a snažit se pokaždé vyhrát,“ zdůrazňuje.
Sdílejte článek
 
Zápasy s Benátkami nad Jizerou nejsou pro Horáky tak lehké, v letošní sezóně s nimi dokonce třikrát prohráli. „My jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání. Potvrdil to vlastně už ten dvojzápas doma, co jsme hráli nedávno. Benátky hrají hodně fyzicky náročný hokej, hodně bruslí, ale my jsme na to byli připraveni. Hlavně od trenérů jsme dostali dobré rady,“ uvádí ohledně soupeře Karel Nedbal, který si ve středečním utkání přispal šest střel.

Obránce Karel Nedbal
počet bodů: 21 (1+20)
průměrný ice-time: 22:08
počet zblokovaných střel: 57
Středočeský celek o den dříve nečekaně porazil Frýdek-Místek, který soupeří právě s námi o předkolo play-off. „Zápas s Frýdkem na jejich hře asi znát nebyl," myslí si.

Jak hodnotí Karel Nedbal samotný vítězný zápas proti Benátkám? „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale bohužel bez gólů. Trvalo nám dlouho, než jsme to prolomili. Jsme strašně rádi, že nám tam pak ten gól spadl a máme tři body,“ připomíná třebíčský bek vítěznou branku Ladislava Bittnera z 42. minuty.

Horáci měli o 19 střel více než soupeř, přesto se jednalo o velmi obtížný zápas, ve kterém padla jen jedna branka. „Podle střel jsme do nich bušili celý zápas, ale stav byl 0:0. Každá střela se mohla chytit a rozhodnout. Jsem rád, že jsme pak zvládli hlavně ten závěr,“ usmívá se.

Po osmé výhře z posledních devíti zápasů jsou bílé hvězdy na 10. příčce a mají náskok na Frýdek-Místek pěti bodů, ten totiž poslední dva zápasy nečekaně prohrál. „Určitě nás potěšilo to, že Frýdek padl v Benátkách i v Ústí, ale my se nemůžeme příliš ohlížet na ostatní týmy. Musíme jít zápas od zápasu a snažit se pokaždé vyhrát,“ zdůrazňuje Karel Nedbal. Další duel čeká Třebíčské v sobotu, kdy přijede Ústí nad Labem.

Karel Nedbal je nejen produktivní, ale výborně si i vede směrem dozadu. Vždyť má nejvíce zblokovaných střel z celého mužstva (57).
Foto: Alena Zapletalová

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020